Roboty ziemne w Gnieźnie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 632 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 236 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Gnieźnie

Roboty ziemne Gniezno

Ogród Poznań

5 opinii

Uważasz, że pierwszorzędna melioracja to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Ogród Poznań posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

DOMO-BEST Sp. z o.o. Sp.k. - Solidne Roboty Ziemne Gniezno

DOMO-BEST Sp. z o.o. Sp.k.

5 opinii

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj kompetencje DOMO-BEST Sp. z o.o. Sp.k.. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

KOPARKI POZNAŃ . PL - Fantastyczne Kopanie Stawów Gniezno

KOPARKI POZNAŃ . PL

1 opinia

Zatrudnij tych specjalistów jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do fantastycznego kopania stawów na terenie Gniezna. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Bruk-Mat Mateusz Górniak - Doskonałej Jakości Prace Ziemne Gniezno

Bruk-Mat Mateusz Górniak

1 opinia

Myślisz, że doskonałej jakości prace ziemne to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z Bruk-Mat Mateusz Górniak dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

BOHR Geotechnika S.C - Świetne Studnie Głębinowe Gniezno

BOHR Geotechnika S.C

16 opinii

BOHR Geotechnika S.C oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z rejonu Gniezna i okolic. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

KBR Invest sp. z o.o. - Świetne Roboty Ziemne w Gnieźnie

Świetne Roboty Ziemne w Gnieźnie

19 opinii

KBR Invest sp. z o.o. świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Gniezna i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

Greener Architektura zieleni - Porządne Roboty Ziemne Gniezno

Porządne Roboty Ziemne Gniezno

2 opinie

Jeśli szukasz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Greener Architektura zieleni perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej oferty - sprawdź!

Kret-wiert - Rewelacyjne Kopanie Stawów Gniezno

Rewelacyjne Kopanie Stawów Gniezno

7 opinii

Zleć zadanie rewelacyjnego kopania stawów specjalistom z firmy Kret-wiert. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Gniezno i okolicznych miast. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Sławomir Grochowalski PHU - Rewelacyjne Usługi Koparko Ładowarką Gniezno

Sławomir Grochowalski PHU

6 opinii

Dzięki dbałości o szczegóły usługi koparko ładowarką Sławomir Grochowalski PHU przewyższa konkurentów. Sławę tworzą oceny szczęśliwych zleceniodawców. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać ofertę.

KAR-BUD - Perfekcyjne Roboty Ziemne Gniezno

KAR-BUD

1 opinia

Gdy poszukujesz świetnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to KAR-BUD są dla Ciebie idealni. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Najnowsze z 28 zleceń na prace ziemne w Gnieźnie

Świetne Roboty Ziemne Gniezno

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 7000m²) Informacje dodatkowe: Ogród przy Schronisku dla osób bezdomnych jest na różnych poziomach. Znajdują się również pozostałości (murki) po szklarniach. Chcielibyśmy usunąć murki, ...

 • Gniezno

2023-01-18 do 2023-01-26

Staranne Wykop Gniezno

Starasz się odnaleźć zlecenia jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Wielkopolskiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Rakowo

2023-01-18 do 2023-01-26

Perfekcyjne Prace Ziemne Gniezno

Ten Klient w dalszym ciągu potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zlecę prace ziemne, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Gniezno

2022-12-04 do 2022-12-05

Roboty Ziemne

Na wypadek jeśli wciąż jako profesjonalista od robót ziemnych szukasz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na prace ziemne. Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z pewnością uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Żeby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Rakowo

2022-10-27 do 2022-10-28

Świetne Wykop

Klient chce wynająć: podnośnik Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 6 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Montaż dachu pł...

 • Gniezno

2022-10-21 do 2022-10-29

Zlecę utwardzenie drogi o pow. 100m², Żydowo

Ten Klient wciąż szuka profesjonalistów od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę utwardzenie drogi o pow. 100m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Żydowo

2022-10-10 do 2022-10-18

Wykop

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 6m Umiejscowienie studni: blok deweloperski Wymagania dodatkowe: studnia chłonna fi 150 gł 6m oraz studnia chłonna fi 120 4mb Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Gniezno

2022-10-05 do 2022-10-13

Wyrównanie terenu o pow. 600m², Gniezno

Ten Klient myśli, że perfekcyjne roboty ziemne to skomplikowany temat. Wysłał zapytanie o treści "Wyrównanie terenu o pow. 600m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Gniezno

2022-09-12 do 2022-09-20

Zapytanie o prace ziemne, Gniezno

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Zapytanie o prace ziemne", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Gniezno

2022-09-07 do 2022-09-15

Perfekcyjne Kopanie Gniezno

Jeśli atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze mocne strony jako eksperta od kopania to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Zapytanie o prace ziemne. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Gniezno

2022-08-17 do 2022-08-25

Utwardzenie drogi o pow. 60m², Lednogóra

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 60m²) Informacje dodatkowe: Szukam wykonawcy,który kompleksowo wykona podjazd z kruszywa. Wielkość ok 60 m2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Lednogóra

2022-08-11 do 2022-08-19

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 60m², Gniezno

Bądź pewny, że Klienci zlecający kopanie są wiarygodni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako specjalista od kopania. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Gniezno

2022-08-07 do 2022-08-15

Potrzebuję wykopać studnię, Gniezno

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Gniezno

2022-08-04 do 2022-08-12

Zlecenie na prace ziemne, Gniezno

Klient chce wynająć: Sprzęt do rozgarnięcia ziemi po budowie tj koparka, ciągnik itp, koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Ter...

 • Gniezno

2022-07-25 do 2022-08-02

Porządne Prace Ziemne

Na wypadek jeśli wciąż jako profesjonalista od prac ziemnych poszukujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 200m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca na pewno dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Nekielka

2022-10-27 do 2022-11-04

Solidne Kopanie

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 500m²) Informacje dodatkowe: Głębokość 50cm, szerokość 60cm, długość 50m Termin rozpoczęcia prac: 2022-10-07...

 • Zasutowo

2022-10-06 do 2022-10-14

Dam zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 60m², Nekla

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 60m²) Informacje dodatkowe: Podjazd pod dom jednorodzinny. Utwardzenie tymczasowo na okres około roku (docelowo polbruk jako następny etap inwestycji) wiec dobrze jak by to była już pr...

 • Nekla

2023-01-02 do 2023-01-10

Wysokiej Klasy Kopanie

Chcesz znaleźć Klienta jako godny uwagi profesjonalista z zakresu wysokiej klasy kopania z Wielkopolskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Karczewo

2022-08-08 do 2022-08-16

Najwyższej Klasy Kopanie

Zleceniodawca napisał "Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 1400m²". Zrealizuj zadanie najwyższej klasy kopania jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia działalności z Wielkopolskiego i okolicznych miast. Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Psary małe

2022-10-25 do 2022-10-26

Fantastyczne Kopanie

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 25mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Września

2022-09-11 do 2022-09-19

Staranne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 25mb) Informacje dodatkowe: odprowaczenie wody z dachu glebokosc 50 cm Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-14...

 • Września

2022-09-11 do 2022-09-19

Doskonałe Wykop

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 50mb". Jako zaufany specjalista w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Ustal pasujący termin od razu!

 • Września

2022-09-26 do 2022-10-04

Roboty Ziemne

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

 • Września

2022-08-17 do 2022-08-25

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Września

Jeszcze możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Września

2022-11-16 do 2022-11-24

Profesjonalne Kopanie

Przyjmij zadanie profesjonalnego kopania o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 5000m²", jako specjalista z miejscowości Września. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Wrześni jesteś w ścisłej czołówce. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Września

2022-10-16 do 2022-10-24

Zapytanie o prace ziemne, Barczyzna-Nekla, Powiat Wrzesiński, Wielkopolska

Rodzaj prac: oczyszczenie zadrzewionej działki Informacje dodatkowe: działka zarośnięta odrostami z pni olchy pow. 3000m2 około, odrosty 3m, usunięcie odrostów oraz pni Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Barczyzna-Nekla, Powiat Wrzesiński, Wielkopolska

2022-08-16 do 2022-08-24

Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 140m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Skałowo

2022-08-23 do 2022-08-23

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 200m², Czerlejno

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 200m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Czerlejno

2022-10-17 do 2022-10-25

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych