Roboty ziemne w Augustowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 424 487 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 918 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Augustowie

Roboty ziemne Augustów

AGROTRANSBUD

4 opinie

Gdy szukasz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z AGROTRANSBUD perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

MALBUD Zdzisław Malinowski - Pierwszorzędne Wykopy Augustów

MALBUD Zdzisław Malinowski

1 opinia

Zrealizowanie wykopów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. MALBUD Zdzisław Malinowski ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Jacek - Fachowe Usługi Minikoparką Augustów

Jacek

Jacek pracuje w branży usług minikoparką od wielu lat, przede wszystkich na obszarze Augustowa, ale także pobliskich powiatów. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

BUDOKOP - Pierwszorzędny Drenaż Opaskowy Augustów

BUDOKOP

Szukasz specjalisty od drenażu opaskowego? Trafiłeś w dobre miejsce - BUDOKOP jest do Twoich usług. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Daniel Grzeda - Staranne Roboty Ziemne w Augustowie

Staranne Roboty Ziemne w Augustowie

W przypadku, gdy potrzebujesz starannej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

USŁUGI HYDRAULICZNE, ROBOTY ZIEMNE, PRZYŁĄCZ WODOCIĄGOWE I GAZOWE - Solidne Studnie Głębinowe Augustów

USŁUGI HYDRAULICZNE, ROBOTY ZIEMNE, PRZYŁĄCZ WODOCIĄGOWE I GAZOWE

USŁUGI HYDRAULICZNE ROBOTY ZIEMNE PRZYŁĄCZ WODOCIĄGOWE I GAZOWE świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Augustowa i z sąsiednich miast. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Łukasz - Rewelacyjne Roboty Ziemne Augustów

Rewelacyjne Roboty Ziemne Augustów

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Łukasz. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Jeśli chcesz poznać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Usługi Minikoparką Artur Wiesław Suchodolski - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Augustów

Usługi Minikoparką Artur Wiesław Suchodolski

Z chwilą, gdy będziesz szukać pierwszorzędnej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

Przyłącza wodno-kanalizacyjne ,drenacje, oczyszczalnie przydomowe, roboty ziemne. , - Dobre Usługi Minikoparką Augustów

Przyłącza wodno-kanalizacyjne ,drenacje, oczyszczalnie przydomowe, roboty ziemne. ,

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Przyłącza wodno-kanalizacyjne drenacje oczyszczalnie przydomowe roboty ziemne. . Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

MÓJ DOM Z DREWNA - Najlepsze Roboty Ziemne Augustów

MÓJ DOM Z DREWNA

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? MÓJ DOM Z DREWNA z Augustowa będzie najszybszą drogą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najnowsze z 26 zleceń na prace ziemne w Augustowie

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 68m², Augustów

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 68m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Augustów

2023-01-22 do 2023-01-30

Wyrównanie terenu o pow. 1000m², Kamionka Stara

Wykonaj zadanie fantastycznego kopania o treści "Wyrównanie terenu o pow. 1000m²", jako specjalista z miejscowości Podlaskie. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Podlaskiego jesteś w ścisłej czołówce. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Kamionka stara

2022-11-15 do 2022-11-23

Znakomite Roboty Ziemne Augustów

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 45m²) Termin rozpoczęcia prac: 2022-10-12...

 • Sztabin

2022-10-06 do 2022-10-14

Zlecę prace ziemne, Walne

Rodzaj prac: Wykopanie pod szambo Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Walne

2022-09-09 do 2022-09-17

Roboty Ziemne

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Augustów

2022-09-08 do 2022-09-16

Szukam ekipy do prac ziemnych, Augustów

Wybierz zlecenie dotyczące fantastycznego kopania od pewnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Augustów lub sąsiednim mieście. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

 • Augustów

2022-09-06 do 2022-09-14

Szukam ekipy do prac ziemnych, Augustów

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Szukam ekipy do prac ziemnych", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Augustów

2022-08-31 do 2022-09-08

Doskonałe Wykop Augustów

Klient poszukuje rewelacyjnej współpracy i pisze - Szukam ekipy do wykopania studni. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Przedzwoń i prześlij ofertę.

 • Nowiny bargłowskie

2022-08-16 do 2022-08-24

Potrzebuję wykopać studnię, Augustów

Na wypadek jeśli wciąż jako ekspert od wykopu poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Potrzebuję wykopać studnię. Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Augustowa bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Augustów

2022-08-16 do 2022-08-24

Staranne Roboty Ziemne

Ten Zlecający nadal potrzebuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Augustów

2022-08-08 do 2022-08-09

Kopanie Augustów

Wykonaj zlecenie najwyższej klasy kopania o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne", jako fachowiec z miejscowości Augustów. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Augustowa jesteś jednym z najlepszych. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Augustów

2022-08-07 do 2022-08-15

Szukam ekipy do wykopania studni, Augustów

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: 10m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

 • Augustów

2022-08-01 do 2022-08-09

Zapytanie o prace ziemne, Rajgród

To zlecenie o treści - Zapytanie o prace ziemne jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Podlaskie i okolic. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

 • Rajgród

2022-11-18 do 2022-11-26

Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 80mb, Frącki

Na wypadek jeśli jako ekspert od prac ziemnych poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 80mb. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Skontaktuj się, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Frącki

2023-01-29 do 2023-01-30

Szukam ekipy do prac ziemnych, Suwałki

Rodzaj prac: odkrywka wycieku Informacje dodatkowe: Demontaż kostki, wykop, znalezienie przyczyny wycieku, odtworzenie warstw drogowych, montaż kostki Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Suwałki

2022-09-08 do 2022-09-16

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 800m², Suwałki

Przygotowanie wykopu dla tego Klienta będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zlecę wyrównanie terenu o pow. 800m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Suwałki

2023-01-14 do 2023-01-22

Wyjątkowe Kopanie

Potrzebujesz zleceniodawcy jako fachowiec od wyjątkowego kopania w miejscowości Suwałki lub w przyległych miastach? Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Suwałki

2022-08-09 do 2022-08-17

Świetne Wykop

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Suwałki

2023-01-09 do 2023-01-17

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 500m², Suwałki

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Suwałki

2022-10-26 do 2022-11-03

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb, Krasnopol

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy i pisze - Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Krasnopol

2022-11-21 do 2022-11-29

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 100m², Krasnopol

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zadzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Krasnopol

2022-11-21 do 2022-11-29

Zlecę wykonanie studni kopanej, 12m, Nowy Dwór

Ten Zlecający potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę wykonanie studni kopanej, 12m, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

 • Nowy Dwór

2022-07-23 do 2022-07-31

Szukam firmy na wykopanie stawu pow. 500m², Wieliczki

Zapytanie o treści - Szukam firmy na wykopanie stawu pow. 500m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Warmińsko-mazurskiego oraz przyległych powiatów. Umów odpowiedni dla Ciebie termin od razu!

 • Wieliczki

2022-12-16 do 2022-12-24

Rewelacyjne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 700m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Szeszki

2022-09-12 do 2022-09-20

Profesjonalne Wykop

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 50m²) Informacje dodatkowe: Witam, potrzebuję kogoś kto mógłby w niedługim czasie wykopać mały staw na działce. Długość 10mb szerokość 5,6 MB. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z ...

 • Sejny

2022-08-13 do 2022-08-21

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 100m², Sejny

Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 100m²". Przyjmij zlecenie najlepszego kopania jako profesjonalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji działalności z okolic Sejn i pobliskich miast. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Sejny

2022-11-21 do 2022-11-29

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych