Kierownik budowy w Proszowicach

Porównaj oferty od Kierowników Budowy z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 438 764 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 649 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Niezależnie od rodzaju i wielkości inwestycji – nie obejdzie się ona bez osoby, która będzie nadzorować czynności wykonywane na placu budowy. Kierownik budowy odpowiedzialny jest za nadzór działań przeprowadzanych w miejscu inwestycji. Muszą one być zgodne z przepisami, sztuką budowlaną oraz projektem budowy. W przypadku wykrycia wszelkich usterek i uchybień – odpowiedzialność spoczywa na jego barkach. Dowiedz się z naszego artykułu, kim jest kierownik budowy, a także poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz koordynatora przy pracach budowlanych – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za cały nadzór budowlany, począwszy od zaznaczenia wszelkich prac, które będą niewidoczne po ukończeniu czynności. Do nich zalicza się m.in. fundamenty, czy zbrojenia. Bierze on także udział przy dalszych etapach wznoszenia budynku. Zaznacza on wszystkie przeprowadzone fazy inwestycji: od kompleksowego wykonania elewacji, po montaż pokrycia dachowego. Uprawnienia kierownika budowy reguluje ustawa o prawie budowlanym. Osoba taka musi mieć ukończone studia wyższe na kierunku architektonicznym bądź budowlanym oraz mieć uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych. Może je nabyć po kilkuletniej praktyce bądź ukończeniu studiów wyższych. Kierownik budowy musi zdać również odpowiednie egzaminy.

Obowiązki kierownika budowy można podzielić na trzy etapy: początkowe, w trakcie oraz po zakończeniu budowy.

Na początku inwestycji niezbędne jest oświadczenie kierownika budowy. Składa je on do wydziału nadzoru budowlanego, gdzie zaświadcza, że przejmuje nadzór nad daną inwestycją. Ponadto, kierownik budowy przyjmuje od inwestora cały sprzęt, zabezpiecza całą budowę, ogradza jej teren, sporządza plan bezpieczeństwa danej inwestycji i organizuje geodetę do wytyczenia terenu budynku.

W trakcie trwania budowy, kierownik nadzoruje wszelkie działania prowadzone na placu, a także przygotowuje dokładną dokumentację robót. W przypadku pojawienia się zagrożenia zdrowia lub życia na budowie – wstrzymuje działania budowlane. Do jego obowiązków należy również przestrzeganie zaleceń inspektora nadzoru budowlanego (jeżeli został on zatrudniony przez inwestora) oraz zgłasza mu ukończenie budowy.

Obowiązkiem kierownika budowy po zakończeniu działań na placu jest powiadomienie inwestora o jej zakończeniu, a także przekazanie oświadczenia o zgodności danego obiektu ze wszelkimi przepisami i planem budowy. Koordynator prac musi też złożyć właścicielowi oświadczenie o doprowadzeniu do porządku terenu budowy. Kierownik budowy uczestniczy w procesie odbioru budynku oraz odpowiada za wszelkie ewentualne usterki.

Koszt zatrudnienia kierownika budowy jest w dużej mierze uzależniony od lokalizacji i skomplikowania danego projektu. Specjalistę, który może nadzorować prace budowlane można znaleźć na wielu stronach branżowych lub portalach ogłoszeniowych. Warto pamiętać, aby przy wyborze kierować się kompetencjami fachowca.

Ranking najlepszych kierowników budowy w Proszowicach

Kierownik budowy Proszowice

Solidne Nadzorowanie Budowy Proszowice

14 opinii

Chesz znaleźć dobrego fachowca z zakresu solidnego nadzorowania budowy, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Biuro inżynierskie Adam Kura jest Twoim rozwiązaniem. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

RB1 - Solidny Nadzór Budowlany Proszowice

Solidny Nadzór Budowlany

1 opinia

Eksperci z RB1 to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży nadzoru budowlanego. Nadzór nad przebiegiem całej budowy i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

SEB-BUD - Nieprzeciętny Kierownik Budowy Proszowice

Nieprzeciętny Kierownik Budowy Proszowice

Jeśli jeszcze szukasz nieprzeciętnego kierownika budowy dla siebie, to zerknij na firmę SEB-BUD. Oferuje całe spektrum usług w dobrych cenach. Organizacja całej budowy i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

ftINŻYNIERIA - Dobry Kierownik Budowy Proszowice

Dobry Kierownik Budowy

Jeśli jeszcze szukasz dobrego kierownika budowy, to zwróć uwagę na firmę ftINŻYNIERIA. Oferuje wszechstronne spektrum usług w dobrych cenach. Kierowaniem przebiegiem całej budowy wraz z dokumentacją i troszczenie się o jej poprawny przebieg to nie przelewki, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

G&G OGRODY - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Proszowice

G&G OGRODY

Pierwszorzędny nadzór budowlany to życiowa pasja ekipy z firmy GG OGRODY - są niekwestionowanym liderem w branży. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

BRAND-TYNK - Profesjonalny Nadzór Budowlany Proszowice

BRAND-TYNK

Zawodowcy z BRAND-TYNK to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży nadzoru budowlanego. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Rebuillding House - Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Proszowicach

Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Proszowicach

Jeśli wciąż nie wybrałeś kierownika budowy dla siebie, to zerknij na firmę Rebuillding House. Wykonuje szeroki zakres usług w korzystnych cenach. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

AARTPOL - Solidny Kierownik Budowy Proszowice

AARTPOL

Ten kierownik budowy proponuje swoje usługi w miejscowości Proszowice oraz w pobliskich miastach. Nadzór nad przebiegiem budowy domu i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

ROM-BUD - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Proszowice

ROM-BUD

Nadzór budowlany nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi w zakresie nadzorowania budowy. Dłużej nie zwlekaj i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Axa_2012 - Najlepsze Nadzorowanie Budowy Proszowice

Axa_2012

Oferuje usługi z zakresu nadzoru budowlanego od wielu lat, zwłaszcza na obszarze Proszowic, ale także pobliskich miast. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Najnowsze z 29 zleceń na kierowników budowy w Proszowicach

Nieprzeciętny Nadzorca Budowlany Proszowice

Będąc w gronie nadzorców budowlanych z tak dużym doświadczeniem realizujesz prace na terenie miejscowości Proszowice i w całym powiecie? Jesteś świetnym ekspertem do tego zlecenia. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Proszowice

2023-01-24 do 2023-02-01

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Pałecznica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Pałecznica

2022-10-11 do 2022-10-19

Nadzór Budowlany Proszowice

Podjęcie decyzji o wyborze nadzoru budowlanego nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista pomóż i wybierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m². Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Kazimierza Wielka

2022-11-23 do 2022-12-01

Znakomity Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: przekształcenie budynku gospodarczego na mieszkalny Rodzaj budynku: aktualnie budynek gospodarczy Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Jesteśmy zainteresowani przekształceniem budy...

 • Kamyszów

2022-09-13 do 2022-09-21

Solidne Kierowanie Budową Proszowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa domu przez firmę Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 120m² Informacje dodatkowe: dom budowany metodą kanadyjską/szkieletowy Firma robi instalacje - wyprowadza na zewnątr...

 • Wola batorska

2022-08-04 do 2022-08-12

Szukam kierownika do budowy obiektu, 250m², Goszcza

Ten Klient, który wciąż nie znalazł nadzoru budowlanego, mimo że poszukuje od dawna, napisał nam ogłoszenie o treści - Szukam kierownika do budowy obiektu, 250m². To właśnie Twoja oferta ma szansę zakończyć problem Zleceniodawcy. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Goszcza

2023-01-28 do 2023-02-05

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Baranówka

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako dobry partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zaproponuj termin!

 • Baranówka

2023-01-10 do 2023-01-18

Sumienny Kierownik Budowy Proszowice

Klient szuka sumiennego kierownika budowy i wysłał zapytanie o treści - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m². Jeśli oferujesz szeroki zakres usług w korzystnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Łuczyce

2022-09-28 do 2022-10-06

Świetny Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ksawerów

2023-01-26 do 2023-02-03

Tani Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: garaż Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: budowa metodą gospodarczą Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Słomniki

2022-10-02 do 2022-10-10

Nadzór Budowlany

Ten Zleceniodawca, który jeszcze nie znalazł nadzoru budowlanego, pomimo że szuka od dłuższego czasu, napisał nam ogłoszenie o treści - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 105m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Zleceniodawcy. Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Słomniki

2023-01-25 do 2023-02-02

Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 160m² Informacje dodatkowe: Poszukuję kierownika budowy do budowy domu jednorodzinnego w miejscowości Niepołomice, 32-005, z ...

 • Niepołomice

2023-01-16 do 2023-01-24

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Bogucice

Jeśli dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze zalety jako fachowca od kierowania budową to wykonaj zlecenie - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m². Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Bogucice

2022-08-24 do 2022-09-01

Pierwszorzędne Kierowanie Budową

Jeśli kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to Twoje główne zalety jako fachowca od kierowania budową to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Szukam kierownika do budowy obiektu, 63m². Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

 • Czarnocin

2022-08-24 do 2022-09-01

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m², Dębina

Zleceniodawca szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Pokaż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

 • Dębina

2023-01-12 do 2023-01-20

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 250m², Kłaj

Jako wiarygodny specjalista i dobry kierownik budowy oferujesz swoje usługi na terenie Małopolskiego i w sąsiednich miastach? Żeby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Kłaj

2022-09-23 do 2022-10-01

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m², Targowisko

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Targowisko

2022-10-27 do 2022-11-04

Nadzór Budowlany

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², dotarcie do dobrego nadzoru budowlanego może być niełatwe, jednak Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu odpowiedniego produktu. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Kłaj

2023-01-16 do 2023-01-24

Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Proszowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: 2023-03-01...

 • Masłomiąca

2022-12-01 do 2022-12-09

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 136m², Michałowice

Zrealizuj zadanie najlepszego kierowania budową o treści "Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 136m²", jako specjalista z miejscowości Małopolskie. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Małopolskiego jesteś jednym z najlepszych. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Michałowice

2023-01-10 do 2023-01-18

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 231m², Michałowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 231m² Termin skorzystania z oferty: 2023-03-01...

 • Michałowice

2022-07-29 do 2022-08-06

Dobry Nadzorca Budowlany

Kierowanie budową to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w fachu nadzorcy budowlanego. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

 • Zdzięsławice

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 6 dni temu

Doświadczony Kierownik Budowy

Jako kierownik budowy realizując się od wczesnej młodości i specjalista zawsze gotowy do podjęcia nowego zlecenia odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający napisał "Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m²". Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Michałowice

2023-01-24 do 2023-01-24

Kierowanie Budową

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi kierowania budową na ponadprzeciętnym poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest sprawdzony. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Węgrzce Wielkie

2022-12-05 do 2022-12-13

Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 160m² Informacje dodatkowe: Budynek parterowy, bez piwnicy, wiazary + dachówka ceramiczna. Termin skorzystania z oferty: moż...

 • Narama

2022-10-03 do 2022-10-11

Nadzorca Budowlany

Będąc w gronie nadzorców budowlanych z tak bogatym dorobkiem zawodowym działasz w miejscowości Małopolskie i w całym powiecie? Jesteś świetnym kandydatem do tego zapytania. Przedstaw dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Narama

2022-08-20 do 2022-08-28

Solidne Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia budynku: 301-500m² Termin skorzystania z oferty: 2023-01-15...

 • Iwanowice dworskie

2022-11-07 do 2022-11-15

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Dziekanowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Dziekanowice

2022-12-27 do 2023-01-04

Najwyższej Klasy Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Dziekanowice

2022-08-01 do 2022-08-09

Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Najczęstsze pytania o kierownikach budowy

Czy kierownik budowy jest potrzebny do każdej czynności na budowie?

W prawie budowlanym przedstawiono jasno, kiedy należy zatrudnić kierownika budowy. Warto pamiętać, że istnieją wyjątki, przy których nie trzeba poszukiwać specjalisty nadzorującego budowę. Przy wykonywaniu prostych czynności, do których nie potrzeba zezwolenia na budowę – obecność kierownika budowy nie jest wymagana. Należy także pamiętać, że w przypadku prowadzenia budowy na podstawie zgłoszenia sytuacja wygląda identycznie. Wówczas to obowiązek nadzoru spoczywa po stronie inwestora.

Jak znaleźć dobrego kierownika budowy?

Chcąc znaleźć dobrego fachowca, należy pamiętać o kilku rzeczach. Najlepiej jest, jeśli nie ma on powiązań z wykonawcami projektu – w przeciwnym wypadku może on przymykać oko na pewne nieścisłości. Zaliczyć można w nich m.in. używanie niewłaściwych materiałów budowlanych. Należy pamiętać, że dobrego kierownika budowy cechuje aktywne i zaangażowane działanie w trakcie prac budowlanych. Jeśli istnieje opcja wybrania koordynatora, który nie nadzoruje aktualnie żadnej inwestycji – należy go wybrać. Unikniemy tym samym sytuacji, gdzie kierownik nadzorujący wiele projektów wykonuje swoje obowiązki w niestaranny sposób.

Podczas poszukiwań kierownika budowy warto oprzeć się o Internet. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie portali ogłoszeniowych, na których możemy znaleźć specjalistów oferujących usługę nadzorowania budowania nieruchomości. Pomóc w tym może nasz ranking Najlepszych kierowników budowy. Jeżeli znajdziemy potencjalnego kandydata – należy sprawdzić jego cennik, a także opinie i komentarze od poprzednich zleceniodawców. Wtedy zyskamy pewność, że zatrudniona osoba spełni pokładane w niej nadzieje.

Ile kosztuje zatrudnienie kierownika budowy?

Koszt zatrudnienia kierownika budowy zależny jest od kilku czynników. Najważniejszymi przyczynami są lokalizacja danej inwestycji oraz po stopień skomplikowania danego projektu budowlanego. Możemy jednak pokusić się o pewne uśrednione ceny, które zaczynają się od 1500 złotych. W skomplikowanych przypadkach kwoty za koordynowanie pracy budowlanej mogą wynosić od 8 do 15 tysięcy złotych. Na kosztkierownika budowy ma wpływ doświadczenie danej osoby. Jeżeli ma on za sobą wiele przeprowadzonych inwestycji, cena naturalnie będzie wyższa od usług specjalisty, który rozpoczyna swoją działalność w tej branży.

Czy można zmienić kierownika budowy w trakcie jej trwania?

Prawo budowlane przewiduje taką możliwość. Jest to sytuacja stosunkowo rzadka, lecz istnieje taka opcja. Zmiana kierownika budowy może wynikać z kilku aspektów. Jeżeli dana osoba nie radzi sobie z nadzorowaniem budowy, bywa na niej rzadko bądź nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, możemy dokonać takiej zmiany.

Jeżeli chcemy to zrobić, musimy pamiętać, aby dołączyć oświadczenie nowego kierownika budowy o przejęciu przez niego obowiązków poprzednika. Poprzedni kierownik budowy musi umieścić adnotację z podpisem w dzienniku budowy, w której informuje o zakończeniu działań koordynatorskich przy projekcie. Wskazane jest jednak, aby za daną inwestycję odpowiadał tylko jeden kierownik. Zmiana może spowodować niepotrzebne zamieszanie – powinna mieć ona miejsce jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Kierowników Budowy