Dom z cegły w Strzelinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Domów Murowanych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 164 486 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Posiadanie własnego domu to marzenie oraz cel życiowy wielu osób. Często jednak wiąże się to z koniecznością dopełnienia uciążliwych i kosztownych formalności. Obecnie dostępne są różne rozwiązania, które pozwalają na uproszczenie całej procedury i rozpoczęcie budowy w zdecydowanie krótszym czasie. Domy murowane bez pozwolenia mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem. Warto jednak dokładnie zapoznać się z zasadami i kosztami wybudowania tego rodzaju nieruchomości.

Domy bez pozwolenia całoroczne murowane - obecnie przepisy zezwalają na wybudowanie małych rozmiarów budynku, na własnej działce - na zgłoszenie. Powierzchnia nieruchomości nie może przekraczać jednak 35 metrów kwadratowych. Niezbędne jest także, aby dom spełniał wymogi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - wyjątkiem od tej zasady są działki rekreacyjne.

Tanie domy murowane na zgłoszenie to rozwiązanie, które wymaga dopełnienia jedynie nielicznych formalności. Domy murowane o powierzchni do 35m2 należy zgłosić do Starostwa Powiatowego albo Urzędu Miasta. Dokumenty, które powinny zostać załączone to akt własności działki, indywidualny projekt, a także plan zagospodarowania przestrzennego danego obszaru. Projektowana nieruchomość powinna być określana w dokumentacji jako budynek służący rekreacji indywidualnej. Jeżeli ta zasada zostanie naruszona - niezbędne będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę. Domy murowane bez pozwolenia charakteryzują się co prawda niewielkim metrażem, ale mając sensowny pomysł, można tę przestrzeń doskonale wykorzystać. Firmy budowlane często oferują domy murowane pod klucz - decyzja o inwestycji w tego rodzaju nieruchomość jest więc stosunkowo przystępna finansowo, wygodna i szybka do zrealizowania.

Budowa domu murowanego, wraz z budową dachu, bez pozwolenia, to wydatek zdecydowanie mniejszy niż w przypadku budowy tradycyjnej nieruchomości. Domy murowane to inwestycja, której cena może się znacząco różnić zależnie od projektu. Określenie konkretnego przedziału cenowego jest praktycznie niemożliwe, gdyż na ostateczne koszty ma wpływ wiele czynników, np. wybór materiałów. To one odgrywają tutaj znaczącą rolę. Również wybrany rodzaj wykończenia poszczególnych elementów może odegrać znaczącą rolę i wpłynąć znacząco na ostateczną sumę realizacji. W końcu - lokalizacja i wybrana firma. Zdecydowanie tańsze stawki będą mieli pracownicy indywidualni, a inne renomowane firmy z ugruntowaną pozycją na rynku.

Domy murowane Strzelin - ranking najlepszych firm

Domy murowane Strzelin

AB Tokar-Bud

5 opinii

Wykonanie domu klasycznego będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. AB Tokar-Bud ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś.

M Budownictwo - Staranny Dom Jednorodzinny Strzelin

M Budownictwo

3 opinie

Według Ciebie staranny dom jednorodzinny to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z M Budownictwo dadzą wskazówki i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

RAL-BUD Rafał Lesień-Kozica - Profesjonalne Domy Murowane Strzelin

Profesjonalne Domy Murowane Strzelin

5 opinii

Chcesz znaleźć sprawdzonego specjalistę do realizacji swoich planów? RAL-BUD Rafał Lesień-Kozica z Strzelina będzie najszybszą drogą. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Elektrobud - Wysokiej Klasy Budowanie Domu Murowanego w Strzelinie

Wysokiej Klasy Budowanie Domu Murowanego w Strzelinie

1 opinia

Planujesz wybrać godnego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Elektrobud jest na to najlepszym rozwiązaniem. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

Usługi Ogólnobudowlane - Doskonałej Jakości Domy Murowane Strzelin

Doskonałej Jakości Domy Murowane

1 opinia

Przygotowanie domów murowanych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Usługi Ogólnobudowlane ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

MACTERM Termoizolacje - Staranne Domy Murowane Strzelin

MACTERM Termoizolacje

2 opinie

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z MACTERM Termoizolacje perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Umów się na konkretny termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Mariusz Gozdz - Najlepsze Domy Murowane Strzelin

Najlepsze Domy Murowane Strzelin

1 opinia

Wykonanie domów murowanych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Mariusz Gozdz ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Usługi Ogólnobudowlane - Staranny Dom Tradycyjny Strzelin

Usługi Ogólnobudowlane

Przygotowanie domów murowanych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Usługi Ogólnobudowlane ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

PTB SIGMA Trzynoga Ryszard - Najlepsze Budowanie Domu Murowanego Strzelin

PTB SIGMA Trzynoga Ryszard

Pragniesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu najlepszego budowania domu murowanego z Strzelina, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma PTB SIGMA Trzynoga Ryszard jest do Twojej dyspozycji. Umów się na rozmowę jeszcze dziś i poznaj ofertę.

TECHNIK Sadko Bogusław - Znakomity Dom Jednorodzinny Strzelin

TECHNIK Sadko Bogusław

Firma TECHNIK Sadko Bogusław oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z rejonu Strzelina i z sąsiednich miast. Przedzwoń i dowiedz się więcej.

24 Zlecenia - Domy Murowane Strzelin

Szukam firmy do budowy domu z Ytonga, SSO, 120m², Strzelin

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 120m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwnic...

 • Strzelin

2022-11-04 do 2022-11-12

Świetny Dom w Stanie Surowym Strzelin

Ten Klient uważa, że świetny dom w stanie surowym to niełatwy temat. Wysłał zlecenie o treści "Budowa domu z Ytonga, "pod klucz", 101-150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę.

 • Jegłowa

2022-11-02 do 2022-11-10

Domy murowane - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 55 097 Specjalistów od Domów Murowanych najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Rewelacyjny Stan Surowy Domu Strzelin

Ten Klient myśli, że rewelacyjny stan surowy domu to nieprosty temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na budowę domu z Ytonga, SSZ, 94m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Jegłowa

2022-10-26 do 2022-11-03

Zlecę budowę domu z Ytonga, SSO, 160m², Strzelin

Ten Klient poszukuje specjalisty od stanu deweloperskiego domu. Napisał zlecenie o treści - Zlecę budowę domu z Ytonga, SSO, 160m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Strzelin

2022-10-26 do 2022-11-03

Znakomity Dom w Stanie Surowym

Technologia: tradycyjna murowana z Beton komórkowy h+h Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 201-300m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budyne...

 • Strzelin

2022-09-18 do 2022-09-20

Zlecę budowę domu z Ytonga, SSZ, 101-150m², Strzelin

Dla Klienta wybranie rzetelnej firmy budującej domy w stanie surowym jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, samodzielnie jako prawdziwy fachowiec działający na terenie Strzelina, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Strzelin

2022-09-07 do 2022-09-14

Szukam firmy do budowy domu z Porothermu, SSZ, 90m², Boreczek

Ten Zlecający wciąż poszukuje specjalisty od stanu deweloperskiego domu. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam firmy do budowy domu z Porothermu, SSZ, 90m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę.

 • Boreczek

2022-08-30 do 2022-09-07

Dam zlecenie na budowę domu z Ytonga, SSZ, 36-100m², Kondratowice

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiwnic...

 • Kondratowice

2022-08-14 do 2022-08-22

Doskonałej Jakości Stan Deweloperski Domu Strzelin

Nadal masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako specjalista od stanu deweloperskiego domu. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Jegłowa

2022-07-10 do 2022-07-10

Dam zlecenie na budowę bliźniaka z Ytonga, SSZ, 201-300m², Łagiewniki

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom w zabudowie bliźniaczej Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 201-300m² Materiał na dach: blachodachówka Budyne...

 • Łagiewniki

2022-08-09 do 2022-08-17

Stan Surowy Domu

Ten Klient jest zdania, że świetny stan surowy domu to nieproste zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Szukam firmy do budowy domu murowanego, SSO, 90m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Gilów

2022-09-07 do 2022-09-15

Domy w Surowym Stanie Strzelin

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan deweloperski - z instalacjami Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwniczo...

 • Łagiewniki

2022-09-13 do 2022-09-21

Profesjonalna Firma Budująca Domy w Stanie Surowym Strzelin

Dla Klienta znalezienie profesjonalnej firmy budującej domy w stanie surowym nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci zapoznać się ze szczegółami zapytania, samodzielnie jako prawdziwy fachowiec działający na terenie Dolnośląskiego, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę.

 • Ziębice

2022-06-10 do 2022-06-18

Zlecę budowę budynku z Porothermu, SSZ, 201-300m², Sulisławice

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: budynek użyteczności publicznej Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 201-300m² Materiał na dach: karpiówka Budynek pod...

 • Sulisławice

2022-08-05 do 2022-08-13

Fantastyczne Budowanie Domów w Stanie Surowym

Poszukujesz klienta jako specjalista od fantastycznego budowania domów w stanie surowym w rejonie Opolskiego lub w pobliskich powiatach? Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Przylesie

2022-07-26 do 2022-08-03

Najlepszy Stan Surowy Domu

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 301-500m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpi...

 • Przylesie

2022-09-13 do 2022-09-21

Najlepszy Stan Deweloperski Domu

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zapytanie o budowę domu z Porothermu, stan deweloperski, 36-100m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Godzikowice

2022-08-13 do 2022-08-21

Najlepszy Stan Surowy Domu

Zapytanie o treści - Budowa domu z Ytonga, SSZ, 101-150m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Dolnośląskie i z sąsiednich miast. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Stanowice

2022-07-17 do 2022-07-25

Doskonały Dom w Stanie Surowym

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Szukam firmy do budowy domu z Ytonga, stan deweloperski, 147m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Siedlce

2022-06-10 do 2022-06-10

Zapytanie o budowę domu z Ytonga, 101m², Godzikowice

Dla Klienta znalezienie perfekcyjnej firmy budującej domy w stanie surowym to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci poznać szczegóły zlecenia, na własną rękę jako prawdziwy specjalista działający na terenie Dolnośląskiego, którzy znają się na swojej robocie. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

 • Godzikowice

2022-08-05 do 2022-08-13

Perfekcyjna Budowa Domu w Stanie Surowym

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwnicz...

 • Marszowice

2022-06-09 do 2022-06-17

Domy w Surowym Stanie

Jeśli w dalszym ciągu jako dobra firma od domów w surowym stanie poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam firmy do budowy domu z Porothermu, stan deweloperski, 101-150m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Dolnośląskiego bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Godzikowice

2022-10-09 do 2022-10-17

Niezawodna Firma Budująca Domy w Stanie Surowym

Wyślij ofertę Klientowi jako firma budująca domy w stanie surowym oferująca swoje doświadczenie w miejscowości Dolnośląskie i w okolicznych miastach. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Żórawina

2022-06-22 do 2022-06-30

Profesjonalny Stan Surowy Domu

Zrealizowanie stanu surowego domu dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Budowa domu z Porothermu, SSO, 101-150m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Żórawina

2022-05-23 do 2022-05-25

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Domów Murowanych

Najczęstsze pytania o domach murowanych

Ile kosztuje budowa domu?

Koszt budowy domu jednorodzinnego murowanego z roku na rok staje się coraz wyższy. Mają na to wpływ rosnące ceny materiałów, robocizny oraz działek budowlanych.

Najmniejsze koszty generuje budowa domu do stanu surowego, natomiast największe – do stanu deweloperskiego lub nawet pod klucz. Postawienie domu 70 m2 do stanu surowego wiąże się z wydatkami rzędu ok. 130 – 150 tys. zł, do stanu deweloperskiego aż do 350 tys. zł.

Jak możesz zaoszczędzić? Zdecyduj się na indywidualny projekt domu oraz budynek o prostej formie (parterowy i bez piwnicy).

Ile trzeba mieć pieniędzy, żeby zacząć budowę domu?

Zanim zdecydujesz się na budowę domu jednorodzinnego, dowiedz się, ile kosztuje budowa domu oraz oszacuj swój budżet. Jednym ze sposobów jest sporządzenie kosztorysu. Możesz przygotować go samodzielnie, zamówić z projektem lub zlecić jego wykonanie (ok. 1000 zł). Dzięki temu określisz orientacyjne koszty oraz formę finansowania inwestycji (środki własne czy kredyt).

W 2022 roku cena budowy domu w średnim standardzie (wraz z kupnem działki, ogrodem i ogrodzeniem) za m2 powierzchni użytkowej wynosi ok. 5000 – 6000 zł. Czyli na kompleksową budowę domu 100 m2 musisz mieć ok. 500 000 – 600 000 zł.

Budowa domu – od czego zacząć?

Przygotowania do budowy domu zacznij od oszacowania budżetu na tę inwestycję. Następnie przeanalizuj miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP) lub decyzję o warunkach zabudowy oraz przejrzyj księgi wieczyste nieruchomości. Te czynności należy wykonać jeszcze przed zakupem działki.

Po zakupie działki wybierz projekt (indywidualny lub gotowy projekt domu jednorodzinnego) oraz zgłoś budowę do urzędu.

Pamiętaj także, aby:

 • wybrać sposób prowadzenia budowy,
 • opracować harmonogram prac wraz z kosztorysem,
 • zatrudnić sprawdzoną firmę budującą domy i kierownika do nadzoru.

Jak wybrać firmę budującą domy?

Wybór firmy budującej domy powinien być przemyślany. Przede wszystkim zwracaj uwagę na ekipy budowlane, które:

 • zatrudniają przynajmniej kilku pracowników,
 • mają doświadczenie branżowe w danym regionie,
 • mogą pochwalić się swoimi realizacjami domów jednorodzinnych,
 • oferują usługi zgodne z Twoimi oczekiwaniami,
 • mają odpowiedni sprzęt i narzędzia do pracy,
 • organizują zaplecze budowlane, dostawę materiałów budowlanych na plac budowy,
 • nie są dostępne od zaraz,
 • przeprowadzają rzeczowe rozmowy,
 • podpisują umowy.

Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania i wybieraj tylko sprawdzone i polecane firmy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Domów Murowanych
Udostępnij znajomemu