Dachy w Koszalinie

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 284 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 509 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Koszalinie

Dachy Koszalin

Profesjonalne Wykonanie Dachu Jednospadowego Koszalin

19 opinii

W przypadku, gdy potrzebujesz profesjonalnego wykonania dachu jednospadowego i szukasz rozwiązań z najwyższej półki to wykorzystaj kompetencje Marcin Rutkowski Dekarstwo. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

J&D BUD-REM-DACH Juszko Emilian - Dobry Cieśla Koszalin

J&D BUD-REM-DACH Juszko Emilian

9 opinii

Wypatrujesz sprawdzonego profesjonalisty oferującego usługi dekarskie? Ten cieśla jest liderem w Koszalinie. Żeby uzyskać ofertę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

BT Pomorze - Rewelacyjne Budowanie Dachu w Koszalinie

Rewelacyjne Budowanie Dachu w Koszalinie

3 opinie

Starasz się odnaleźć sprawdzonego specjalistę z zakresu rewelacyjnego budowania dachu z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma BT Pomorze jest do Twojej dyspozycji. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Metal-Tech - Najlepsze Budowanie Dachu Koszalin

Metal-Tech

1 opinia

W przypadku, gdy interesuje Cię najlepsze budowanie dachu w rejonie Koszalina i szukasz najlepszych ofert to skorzystaj z doświadczenia Metal-Tech. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Artmall Sp. z o.o. - Fantastyczna Budowa Dachu Koszalin

Fantastyczna Budowa Dachu

1 opinia

Zaoszczędź sobie kłopotów i powierz swoje zadanie tym fachowcom od budowy dachu z miejscowości Koszalin. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Piotr Kaczmarek - Najlepsza Budowa Dachu Koszalin

Najlepsza Budowa Dachu

1 opinia

Potrzebujesz specjalistów od najlepszej budowy dachu w rejonie Koszalina lub w przyległych powiatach? Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

kaspol - Wysokiej Klasy Budowa Dachu Koszalin

Wysokiej Klasy Budowa Dachu Koszalin

1 opinia

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to główne atuty firmy kaspol, której specjalnością jest budowa dachu. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

PPHU Careco - Solidne Dachy Koszalin

Solidne Dachy

1 opinia

Firma PPHU Careco świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Koszalin oraz przyległych powiatów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

ALL-BUD - Świetne Usługi Dekarskie Koszalin

ALL-BUD

1 opinia

Każdy, kto potrzebuje usługi dekarskiej winien już teraz zgłosić się do ALL-BUD i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Marco - Perfekcyjne Dachy Koszalin

Perfekcyjne Dachy

1 opinia

Gdy szukasz dobrej współpracy to specjaliści z Marco są dla Ciebie idealni. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Najnowsze z 30 zleceń na budowę dachu w Koszalinie

Najwyższej Klasy Budowanie Dachu Koszalin

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Wszystko Dodatkowe ...

 • Koszalin

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 6 godzin temu

Najwyższej Klasy Usługi Dekarskie Koszalin

Zakres zlecenia: uszczelnienie dachu Powierzchnia dachu: 1300m² Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: położenie papy Materiały zapewnia: do uzgodnieni...

 • Koszalin

2022-12-20 do 2022-12-28

Tanie Usługi Ciesielskie Koszalin

Zakres zlecenia: konserwacja dachu z papy Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 1100m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Z...

 • Koszalin

2022-12-13 do 2022-12-21

Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m², Koszalin

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Do...

 • Koszalin

2022-11-13 do 2022-11-21

Świetne Dachy Koszalin

W dalszym ciągu jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako specjalista od dachów. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Koszalin

2022-11-12 do 2022-11-20

Najwyższej Klasy Usługi Ciesielskie

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania fachowiec od najwyższej klasy usług ciesielskich z Koszalina? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

 • Koszalin

2022-11-08 do 2022-11-16

Wyjątkowe Wykonanie Dachu Koszalin

Zakres zlecenia: naprawa Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Zapytanie od: osoby prywatnej Termin r...

 • Koszalin Konikowo

2022-10-28 do 2022-11-05

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 301-500m², Koszalin

Będąc w gronie cieśli z tak bogatym doświadczeniem świadczysz usługi ciesielskie na terenie miejscowości Koszalin i w okolicy? Jesteś najlepiej dopasowanym specjalistą do tego zlecenia. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Koszalin

2022-10-18 do 2022-10-26

Pierwszorzędne Wykonanie Dachu

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na pierwszorzędne wykonanie dachu w rejonie Zachodniopomorskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na prace na dachu, budynek pow. ok. 100m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Maszkowo

2022-10-17 do 2022-10-25

Najlepsze Wykonanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Koszalin

2022-09-09 do 2022-09-17

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 301-500m², Koszalin

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna ...

 • Koszalin

2022-07-23 do 2022-07-31

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 301-500m², Koszalin

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy ...

 • Koszalin

2022-07-14 do 2022-07-14

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 135m², Mścice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 135m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego...

 • Mścice

2022-11-01 do 2022-11-09

Budowa Dachu

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o prace na dachu, 201-300m², dotarcie do świetnej budowy dachu może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego produktu. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Mielno

2023-01-21 do 2023-01-29
dodano 7 dni temu

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Trzebien-Bobolice

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł budowy dachu, chociaż poszukuje od wielu dni, wysłał nam zapytanie o treści - Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m². To właśnie Twoja oferta może być rozwiązaniem problemu Zleceniodawcy. Umów odpowiedni dla Ciebie termin już teraz!

 • Trzebien-Bobolice

2022-11-17 do 2022-11-25

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Białogard

Szukane są doskonałe usługi dekarskie w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednie kwalifikacje do realizacji wymagań Klienta z zakresu wykonania dachu, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Białogard

2022-08-27 do 2022-09-04

Pierwszorzędne Dachy

Zrealizowanie dachów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na prace na dachu, do 150m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Białogard

2022-10-19 do 2022-10-27

Porządne Dachy

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dod...

 • Darłowo

2022-10-03 do 2022-10-11

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 301-500m², Ustronie Morskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Ustronie Morskie

2022-10-23 do 2022-10-31

Perfekcyjne Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 1200m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczn...

 • Ustronie Morskie

2022-08-02 do 2022-08-10

Rewelacyjna Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 1200m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dod...

 • Ustronie Morskie

2022-09-08 do 2022-09-16

Najwyższej Klasy Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 1200m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa M...

 • Ustronie Morskie

2022-09-23 do 2022-10-01

Perfekcyjni Cieśle

Jako perfekcyjny cieśla proponujesz swoje usługi w miejscowości Zachodniopomorskie oraz w okolicznych miastach? Skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Ustronie Morskie

2022-09-22 do 2022-09-30

Dobrzy Cieśle

Ten Klient jest zdania, że doskonałe dachy to nieprosty temat. Wysłał zapytanie o treści "Zlecę kompleksową budowę dachu, wym. 13x10m". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako cieśla pomożesz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Ustronie Morskie

2022-11-03 do 2022-11-11

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Dygowo

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materia...

 • Dygowo

2022-08-06 do 2022-08-14

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Polanów

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materi...

 • Polanów

2022-11-25 do 2022-12-03

Pierwszorzędni Cieśle

Jako cieśla oferujesz swoje doświadczenie w miejscowości Zachodniopomorskie i w przyległych miastach? Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

 • Bobolice

2022-08-29 do 2022-09-06

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Bobolice

Usługi ciesielskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania dachu. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia, które brzmi "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m²". Zadzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Bobolice

2022-09-07 do 2022-09-15

Pierwszorzędni Cieśle

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodat...

 • Bobolice

2022-09-05 do 2022-09-13

Zapytanie o prace na dachu, 5m², Kołobrzeg

Zakres zlecenia: Naprawa uszkodzonego elementu Powierzchnia dachu: 5m² Rodzaj budynku: Domek letniskowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Zapytanie od: osoby pry...

 • Kołobrzeg

2022-07-20 do 2022-07-28

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli