Dachy w Łobzie

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 450 584 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Łobzie

Dachy Łobez

Pierwszorzędne Przebudowy Dachu

1 opinia

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od przebudów dachu? Trafiłeś w dobre miejsce - Usługi Dekarskie MBPK Rochowiec jest do Twoich usług. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Szado-dach - Doświadczony Cieśla Łobez

Szado-dach

1 opinia

Nawiąż kontakt z Szado-dach jeśli szukasz doświadczonych cieśli oferujących swoje usługi na terenie Łobza oraz w okolicy. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Kamil Schweitzer - Perfekcyjne Wykonanie Dachu Jednospadowego w Łobzie

Perfekcyjne Wykonanie Dachu Jednospadowego w Łobzie

1 opinia

Zleć zadanie perfekcyjnego wykonania dachu jednospadowego profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Łobez i okolicznych miast. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

BOTWINA Usługi Budowlane - Staranne Przebudowy Dachu Łobez

Staranne Przebudowy Dachu Łobez

3 opinie

Według Ciebie staranne przebudowy dachu to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - cieśle z BOTWINA Usługi Budowlane pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Usługi remontowo-budowlane NORBERT MAJEWSKI - Porządne Dachy Łobez

Usługi remontowo-budowlane NORBERT MAJEWSKI

2 opinie

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie dachów i zatrudnij Usługi remontowo-budowlane NORBERT MAJEWSKI. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Remondi.pl - Najlepsze Wykonanie Dachu Łobez

Najlepsze Wykonanie Dachu

Powierz usługę wykonania dachu profesjonalistom z miejscowości Łobez. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Łobza są w ścisłej czołówce. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

PIT-BUD Piotr Kudliński - Znakomite Dachy Łobez

PIT-BUD Piotr Kudliński

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz ekspertów od dachów to powierz tę kwestię specjalistom z PIT-BUD Piotr Kudliński. Łobez i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Zakład stolarski "Klif-Wood" Krzysztof Waszczuk - Wysokiej Klasy Budowa Dachu Łobez

Wysokiej Klasy Budowa Dachu Łobez

Firma Zakład stolarski Klif-Wood Krzysztof Waszczuk to eksperci z branży starannych usług ciesielskich i budowy dachu, obsługujący Klientów z Łobza i okolicznych miast. Zadzwoń i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Przemysław Goilik - Rewelacyjne Dachy Łobez

Przemysław Goilik

Myślisz, że znakomite dachy to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - cieśle z Przemysław Goilik posłużą radą i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Usługi Budowlane Marek Tomczewski - Wysokiej Klasy Budowanie Dachu Łobez

Wysokiej Klasy Budowanie Dachu

Powierz zadanie budowania dachu ekspertom z miejscowości Łobez. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. Na terenie Łobza nie mają sobie równych. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Najnowsze z 28 zleceń na budowę dachu w Łobzie

Rzetelne Usługi Ciesielskie Łobez

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: Domek holenderski 9x3 Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa D...

 • Tucze

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 8 dni temu

Profesjonalne Wykonanie Dachu Łobez

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: Domek holenderski 9x3 Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa D...

 • Tucze

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 8 dni temu

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Tucze

Planujesz wykonać zlecenie na wykonanie dachu, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m² to dobry wybór. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Tucze

2023-01-28 do 2023-02-05

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m², Resko

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m², dotarcie do doskonałej budowy dachu jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Żeby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

 • Resko

2022-09-24 do 2022-10-02

Usługi Dekarskie Łobez

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Do...

 • Sowno

2022-09-11 do 2022-09-19

Dachy Łobez

Ten Klient jeszcze potrzebuje profesjonalistów od dachów. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Płoty

2022-12-02 do 2022-12-10

Profesjonalne Wykonanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumiczny Mater...

 • Nowogard

2022-08-16 do 2022-08-24

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Nowogard

Zrealizowanie dachów z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Nowogard

2022-10-30 do 2022-11-07

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Nowogard

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Nowogard

2022-10-30 do 2022-11-07

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Nowogard

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Nowogard

2022-12-08 do 2022-12-16

Pierwszorzędne Wykonanie Dachu

Pierwszorzędne wykonanie dachu to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Zaprezentuj dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Drawsko Pomorskie

2022-08-23 do 2022-08-31

Usługi Ciesielskie

Jeśli usługi ciesielskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Twojej firmy. Polegając na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie wykonania dachu. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Ińsko

2022-11-02 do 2022-11-10

Korzystna Budowa Dachu Łobez

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł budowy dachu, mimo iż szuka od dłuższego czasu, napisał nam ogłoszenie o treści - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 301-500m². To właśnie Twoja oferta ma szansę zakończyć problem Zlecającego. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Dębica

2022-12-23 do 2022-12-31

Wykonanie dachu, 180m2, Grabnica

Zakres zlecenia: wykonania konstrukcji drewnianej dachu wraz jego odeskowaniem i pokryciem blachą dachówko-podobną Rodzaj dachu: dach dwuspadowy Powierzchnia: 180m2 Dostawca materiałów: materiał dostarczy Zleceniodawca ...

 • Grabnica

2022-10-14 do 2022-10-22

Rewelacyjna Budowa Dachu

Zakres zlecenia: Wymiana konstrukcji i pokrycie dachowe Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: Dach dwuspadowy, ale do wymiany jedna strona Rodzaj pokrycia dachowego: Blacha modułowa ...

 • Strzykocin

2022-10-23 do 2022-10-31

Zapotrzebowanie na prace na dachu, do 150m², Gryfice

Należąc do cieśli z tak dużym doświadczeniem świadczysz usługi ciesielskie na terenie miejscowości Gryfice i w okolicy? Jesteś idealnym kandydatem do tego zapytania. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Gryfice

2022-09-14 do 2022-09-22

Rewelacyjne Wykonanie Dachu

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na rewelacyjne wykonanie dachu w rejonie Gryfic i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Gryfice

2022-11-17 do 2022-11-22

Znakomite Usługi Ciesielskie

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Wykonanie dachów, ok. 10 000m2", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Gryfice

2022-11-16 do 2022-11-24

Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 1000m² Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy Rodzaj dachu: do uzgodnienia Rodzaj pokrycia dachowego: do uzgodnieni...

 • Gryfice

2022-12-28 do 2023-01-05

Pierwszorzędna Budowa Dachu

Jesteś w stanie zaoferować dobrą propozycję dotyczącą budowy dachu? Na pewno pomożesz Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Aby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się - warto.

 • Wysoka kamieńska

2022-09-06 do 2022-09-14

Fantastyczne Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: wymiana starego dachu i polozenie nowego Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 58m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Dodatko...

 • Nieżyn

2022-08-25 do 2022-08-27

Profesjonalne Budowanie Dachu

Przekonaj się, że Klienci zlecający budowanie dachu są sprawdzeni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako specjalista od budowania dachu. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Popielawy

2022-08-18 do 2022-08-26

Rewelacyjna Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Jeszcz...

 • Popielawy

2022-07-28 do 2022-08-05

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 70m², Suchań

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 70m² Rodzaj budynku: Garaż Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ce...

 • Suchań

2022-09-14 do 2022-09-22

Perfekcyjne Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: Remont Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 200m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: obróbki blacharskie dachu, montaż rynie...

 • Wierzchląd

2023-01-20 do 2023-01-28

Rzetelne Usługi Ciesielskie

Jeśli usługi ciesielskie nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Twojej firmy. Bazując na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowania dachu. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Goleniów

2022-09-09 do 2022-09-17

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m², Goleniów

Doprowadź do tego, że budowa dachu nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony pracownik z branży budowy dachu sporządź najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m². Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Goleniów

2022-11-04 do 2022-11-12

Szukam ekipy do prac na dachu, budynek pow. ok. 100m², Goleniów

Zakres zlecenia: montaż stopni i ławy kominiarskiej, wymiana rynien, wymiana wyłazu dachowego, wymiana uszczelnienia komina Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 100m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: d...

 • Goleniów

2022-09-25 do 2022-10-03

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli