Dachy w Kamieniu Pomorskim

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 443 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 515 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Kamieniu Pomorskim

Dachy Kamień Pomorski

Doskonałe Dachy Kamień Pomorski

21 opinii

Zrealizowanie dachów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Solid-Dach ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Zakład STOLARSKO-CIESIELSKI - Znakomite Usługi Dekarskie Kamień Pomorski

Znakomite Usługi Dekarskie

2 opinie

Usługi dekarskie na najwyższym poziomie to ich pasja, dlatego są zawsze w gotowości do pracy. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Tomex Tomasz Kołodziejek - Perfekcyjne Budowanie Dachu Kamień Pomorski

Tomex Tomasz Kołodziejek

2 opinie

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Tomex Tomasz Kołodziejek z Kamienia Pomorskiego będzie najszybszą drogą. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Irbis Strzecharstwo - Solidne Dachy Kamień Pomorski

Irbis Strzecharstwo

1 opinia

Według Ciebie solidne dachy to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Dobry i pewny dach - Dobry Cieśla Kamień Pomorski

Dobry i pewny dach

2 opinie

Ten dobry cieśla pasjonuje się tym tematem od dzieciństwa i jest specjalistą zawsze przygotowanym do pracy - Dobry i pewny dach to doskonały wybór dla Ciebie. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

GOLD-BRUK - Doskonała Konstrukcja Dachu Kamień Pomorski

Doskonała Konstrukcja Dachu Kamień Pomorski

17 opinii

Wykonanie konstrukcji dachu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. GOLD-BRUK ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Małgorzata Malinowska - Świetne Dachy Kamień Pomorski

Małgorzata Malinowska

6 opinii

Jeżeli poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Małgorzata Malinowska są dla Ciebie stworzeni. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

MANSART-DACH - Tanie Usługi Ciesielskie Kamień Pomorski

MANSART-DACH

Każdy, kto potrzebuje usługi ciesielskiej powinien już dziś zgłosić się do MANSART-DACH i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Twojdach - Solidna Budowa Dachu Kamień Pomorski

Twojdach

Twojdach to eksperci z branży solidnych usług dekarskich i budowy dachu, obsługujący Klientów z Kamienia Pomorskiego i przyległych miast. Ażeby uzyskać wycenę skontaktuj się - warto.

Usługi budowlane Marek Sulecki - Wyjątkowe Wykonanie Dachu w Kamieniu Pomorskim

Wyjątkowe Wykonanie Dachu w Kamieniu Pomorskim

Osiągnij założone cele dzięki solidnemu doświadczeniu firmy Usługi budowlane Marek Sulecki, która świadczy usługi budowania dachu na wysokim poziomie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Najnowsze z 27 zleceń na budowę dachu w Kamieniu Pomorskim

Pierwszorzędne Budowanie Dachu Kamień Pomorski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Mate...

 • Kamień Pomorski

2022-11-24 do 2022-12-02

Szukam ekipy do prac na dachu, do 150m², Międzywodzie

Nie możesz znaleźć pasującego do Twojej firmy zlecenia? Jako godny uwagi profesjonalista świadczący usługi ciesielskie i cieśla bez konkurencji na terenie Zachodniopomorskiego poznaj szczegóły zapytania o treści "Szukam ekipy do prac na dachu, do 150m²". Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Międzywodzie

2022-10-15 do 2022-10-23

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Zastań

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Zastań

2022-09-19 do 2022-09-27

Fachowe Usługi Dekarskie Kamień Pomorski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Wysoka kamieńska

2022-09-06 do 2022-09-14

Budowa Dachu Kamień Pomorski

Daj znać Klientowi, że lepszej oferty budowy dachu nie znajdzie w miejscowości Zachodniopomorskie i okolicy, więc jeśli poszukuje rewelacyjnej budowy dachu to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Umów się na rozmowę od razu, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Międzyzdroje

2022-08-18 do 2022-08-26

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Kamień Pomorski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: Garaz murowany Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Dodat...

 • Kamień Pomorski

2022-07-30 do 2022-08-07

Usługi Dekarskie

Nie możesz znaleźć dobranego pod Ciebie Klienta? Jako profesjonalista oferujący usługi dekarskie i cieśla pierwszej klasy w mieście Kamień Pomorski poznaj treść zlecenia o treści "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m²". Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Kamień Pomorski

2022-07-15 do 2022-07-23

Rewelacyjne Dachy Kamień Pomorski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 130m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Materi...

 • Pobierowo

2022-09-24 do 2022-10-02

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Rewal

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Rewal

2022-08-23 do 2022-08-31

Pierwszorzędne Budowanie Dachu

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Zachodniopomorskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Śliwin

2022-12-07 do 2022-12-15

Zapytanie o prace na dachu, 301-500m², Rewal

Poszukiwane są tanie usługi ciesielskie w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapytanie o prace na dachu, 301-500m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji wymagań Klienta z dziedziny dachów, poznaj szczegóły zlecenia. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Rewal

2022-07-27 do 2022-08-04

Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 134m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dodatk...

 • Rewal

2022-08-21 do 2022-08-29

Wykonanie Dachu Kamień Pomorski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 130m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dodatk...

 • Rewal

2022-10-17 do 2022-10-25

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Śliwin

Jako dobry cieśla niezmiennie w branży od lat i specjalista zawsze gotowy do podjęcia nowego zlecenia odpisz na to zlecenie. Ten Klient napisał "Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m²". Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Śliwin

2022-12-07 do 2022-12-15

Pierwszorzędna Budowa Dachu

Zakres zlecenia: Położenie papy termozgrzewalnej na starą papę.dach stodoły około 120m2 Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: Stodola Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Pata termozgrzewalną Materiały z...

 • Gryfice

2022-09-14 do 2022-09-22

Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m², Gryfice

Zrealizuj usługę fantastycznego budowania dachu o treści "Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m²", jako profesjonalista z miejscowości Gryfice. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Gryfic jesteś jednym z najlepszych. Dlatego, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Gryfice

2022-11-17 do 2022-11-22

Wykonanie dachów, ok. 10 000m2, Gryfice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachów Rodzaj obiektu: budynki użyteczności publicznej Powierzchnia: ok. 10 000m2 Oferty: z materiałem lub bez Termin: możliwy od zaraz Zleceniodawca: Generalny Wykonawca...

 • Gryfice

2022-11-16 do 2022-11-24

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 1000m² , Gryfice

Jesteś w stanie zaoferować propozycję dotyczącą budowy dachu? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego potrzeb. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Gryfice

2022-12-28 do 2023-01-05

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 180m², Sadlno

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 180m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka, blacha tra...

 • Sadlno

2022-09-02 do 2022-09-10

Zlecę kompleksową budowę dachu, 60m², Świnoujście

Jeśli usługi ciesielskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zlecenie jest właśnie dla Ciebie. Opierając się na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Świnoujście

2022-08-21 do 2022-08-29

Profesjonalne Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: wszystkie rodzaje budynków Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówk...

 • Świnoujście

2022-07-29 do 2022-07-29

Szukam ekipy do prac na dachu, 151-200m², Świnoujście

Zakres zlecenia: Założenie schodków kominiarskich Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Materiały zapewnia: Wykonawca Zapytanie ...

 • Świnoujście

2022-10-08 do 2022-10-16

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 301-500m², Świnoujście

Jeśli usługi ciesielskie nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest dla Ciebie. Polegając na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Świnoujście

2022-10-23 do 2022-10-31

Rzetelne Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: Obróbka dachu i okien Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 30m² Rodzaj budynku: Kęmping Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Dodatkowe prace: obróbki blacharskie dac...

 • Świnoujście

2022-11-12 do 2022-11-20

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Świnoujście

Pokaż Zlecającemu, że równie dobrej oferty budowy dachu nie znajdzie na terenie Świnoujścia, więc jeżeli poszukuje idealnej budowy dachu to od razu powinien poznać Twoją Firmę. Dlatego, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Świnoujście

2022-09-28 do 2022-10-06

Zapytanie o prace na dachu, do 150m², Świnoujście

Zakres zlecenia: Poprawienie konstrukcji dachu zgodnie z projekten Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: do ...

 • Świnoujście

2022-09-24 do 2022-10-02

Perfekcyjni Cieśle

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 168m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Dodat...

 • Świnoujście

2022-09-11 do 2022-09-11

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli