Dachy w Gryfinie

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 438 890 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 657 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Gryfinie

Dachy Gryfino

Dekarstwo Zbigniew Madej

15 opinii

Dzięki precyzji wykonania usługi ciesielskiej Dekarstwo Zbigniew Madej przewyższa konkurentów. Renomę budują recenzje szczęśliwych zleceniodawców. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Wielobranżowa Firma Usługowa - Najlepsza Konstrukcja Dachu Gryfino

Wielobranżowa Firma Usługowa

6 opinii

Myślisz, że najlepsza konstrukcja dachu to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Wielobranżowa Firma Usługowa doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

Andrzej Charęza Usługi Budownictwa Ogólnego - Perfekcyjna Budowa Dachu Gryfino

Andrzej Charęza Usługi Budownictwa Ogólnego

1 opinia

Zleć usługę perfekcyjnej budowy dachu ekspertom z firmy Andrzej Charęza Usługi Budownictwa Ogólnego. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Gryfino i okolicznych miast. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Dariusz Gunia - Świetna Konstrukcja Dachu Gryfino

Dariusz Gunia

1 opinia

Z chwilą, gdy będziesz szukać świetnej usługi dekarskiej w dobrej cenie to firma Dariusz Gunia jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednią kadrę do realizacji Twoich wymagań z dziedziny konstrukcji dachu. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

CIOSBUD - Doskonałe Wykonanie Dachu Jednospadowego Gryfino

Doskonałe Wykonanie Dachu Jednospadowego Gryfino

2 opinie

Przekonaj się, że osoby, które zatrudnisz do wykonania dachu jednospadowego mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

"JOHNBUD" Usługi remontowo-budowlane - Staranna Konstrukcja Dachu Gryfino

Staranna Konstrukcja Dachu Gryfino

9 opinii

Jeszcze poszukujesz specjalisty od konstrukcji dachu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom JOHNBUD Usługi remontowo-budowlane. Zarezerwuj termin!

Usługi Budowlane Drywa Janusz - Wybitny Cieśla Gryfino

Usługi Budowlane Drywa Janusz

2 opinie

Usługi Budowlane Drywa Janusz zatrudnia wybitnych cieśli - szczególne kwalifikacje i fachowość to ich atuty. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

M-BUD Piotr Kusiak - Pierwszorzędne Przebudowy Dachu Gryfino

M-BUD Piotr Kusiak

1 opinia

Jeśli wciąż szukasz dobrej firmy od przebudów dachu to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia M-BUD Piotr Kusiak. Gryfino i okolice to główny obszar ich działania. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

Remonter Tomasz Fryska - Profesjonalna Budowa Dachu w Gryfinie

Profesjonalna Budowa Dachu w Gryfinie

4 opinie

Powierz usługę budowy dachu profesjonalistom z miejscowości Gryfino. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Gryfina są w ścisłej czołówce. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Ekoinnowacja - Perfekcyjne Dachy Gryfino

Ekoinnowacja

Jeżeli szukasz doskonałej współpracy to profesjonaliści z Ekoinnowacja perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najnowsze z 24 zleceń na budowę dachu w Gryfinie

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Mieszkowice

Jeżeli w dalszym ciągu jako profesjonalista od dachów szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Zachodniopomorskie bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Przedłóż dobrą ofertę temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Mieszkowice

2022-12-25 do 2023-01-02

Zlecę kompleksową budowę dachu, 737m² , Gryfino

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi profesjonalista z zakresu solidnego wykonania dachu z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Gryfino

2022-10-10 do 2022-10-18

Perfekcyjne Usługi Ciesielskie Gryfino

Dzięki precyzji wykonania usługi ciesielskiej Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Reputacja, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie zadowolić zlecających. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Banie

2022-09-15 do 2022-09-16

Tanie Usługi Dekarskie Gryfino

Chcesz znaleźć Zlecającego jako dobry profesjonalista od tanich usług dekarskich z Zachodniopomorskiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Przedłóż dobrą ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Tywica

2022-09-07 do 2022-09-15

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 800m² , Pyrzyce

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 800m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ...

 • Pyrzyce

2022-08-25 do 2022-09-02

Wykonanie Dachu Gryfino

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Doda...

 • Pyrzyce

2022-08-05 do 2022-08-13

Zapytanie o prace na dachu, 301-500m², Pyrzyce

Chcesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Aby otrzymać Klienta skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Pyrzyce

2022-09-18 do 2022-09-26

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 100m², Pyrzyce

Szukane są doskonałe usługi dekarskie w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednie kwalifikacje do realizacji wymagań Klienta z zakresu wykonania dachu, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Pyrzyce

2022-10-07 do 2022-10-15

Doskonałe Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Doda...

 • Pyrzyce

2022-08-05 do 2022-08-13

Dobre Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: Papa termozgrzewalna Powierzchnia dachu: 62m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: montaż rynien, położenie papy Materiały zapewnia: do ...

 • Pyrzyce

2022-08-26 do 2022-09-03

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Siadło Dolne

Spraw, że budowa dachu nie będzie dla Klienta tajemnicą i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z dziedziny budowy dachu sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m². Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Siadło dolne

2022-07-30 do 2022-08-07

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 214m², Siadło Dolne

Jeśli usługi ciesielskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Twojej firmy. Opierając się na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie budowania dachu. Zapraszamy do kontaktu.

 • Siadło dolne

2022-07-26 do 2022-08-03

Solidne Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: wymiana jętki lub wzmocnienie i wymiana podbitki Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dodatkowe prace: wykonani...

 • Siadło dolne

2022-09-25 do 2022-10-03

Opłacalna Budowa Dachu Gryfino

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Będargowo

2022-08-01 do 2022-08-09

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Będargowo

Jako cieśla działający na terenie miejscowości Zachodniopomorskie i świadczący wszechstronne usługi dekarskie podejmij współpracę z Klientem, który napisał zapytanie o treści "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m²". Jeszcze dziś skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Będargowo

2022-07-22 do 2022-07-30

Zapytanie o prace na dachu, 2000m², Gąski

Jeśli oferujesz tanie usługi dekarskie i wykonanie dachu na terenie miejscowości Zachodniopomorskie oraz okolicznych miast to to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Gąski

2022-08-16 do 2022-08-24

Zapotrzebowanie na prace na dachu, 151-200m², Sarbinowo

Zakres zlecenia: + docieplenie Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: był eternity i coś podobnego do wyceny potrzebuje Dodatkowe prace: ocieplenie ...

 • Sarbinowo

2022-10-17 do 2022-10-25

Najlepsze Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Kinice

2022-12-28 do 2022-12-28

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Niedźwiedź

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi ciesielskiej Twoja firma prześciga konkurentów. Sława, którą budujesz powoduje, że jesteś w stanie uszczęśliwić odbiorców. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Niedźwiedź

2022-11-08 do 2022-11-16

Znakomici Cieśle Gryfino

Klient szuka znakomitego cieśli i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Szukam ekipy do prac na dachu, budynek pow. ok. 200m². Jeśli oferujesz szeroki zakres usług w bezkonkurencyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Morzyczyn

2023-01-03 do 2023-01-11

Znakomite Usługi Ciesielskie

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Szczecin

2022-08-15 do 2022-08-23

Budowa Dachu

Spowoduj, że budowa dachu nie będzie dla Klienta zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z zakresu budowy dachu stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m². Nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

 • Szczecin

2022-08-16 do 2022-08-24

Najwyższej Klasy Budowa Dachu

Doprowadź do tego, że budowa dachu nie będzie dla Zleceniodawcy problemem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny znawca z zakresu budowy dachu stwórz najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 301-500m². Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Szczecin

2022-09-27 do 2022-10-05

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 75m², Szczecin

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 75m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumiczny, blachoda...

 • Szczecin

2022-09-30 do 2022-10-08

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli