Dachy w Gryficach

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 401 575 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 787 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Gryficach

Dachy Gryfice

J&D BUD-REM-DACH Juszko Emilian

9 opinii

Zrealizowanie dachów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. JD BUD-REM-DACH Juszko Emilian ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Żeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się - warto.

Metal-Tech - Pierwszorzędne Budowanie Dachu Gryfice

Metal-Tech

1 opinia

Wybierz tę firmę jeśli potrzebujesz kompetentnych ludzi do pierwszorzędnego budowania dachu na terenie Gryfic. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zobacz!

Usługi Remontowo Budowlane Ryszard Meyer - Solidne Dachy Gryfice

Usługi Remontowo Budowlane Ryszard Meyer

1 opinia

Gdy poszukujesz świetnej współpracy to specjaliści z Usługi Remontowo Budowlane Ryszard Meyer są dla Ciebie stworzeni. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Tartak Rogozina FPH Joanna Frost - Perfekcyjne Wykonanie Dachu Jednospadowego Gryfice

Tartak Rogozina FPH Joanna Frost

1 opinia

Jeżeli interesuje Cię perfekcyjne wykonanie dachu jednospadowego w rejonie Gryfic i poszukujesz najlepszych rozwiązań to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Tartak Rogozina FPH Joanna Frost. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Usługi Ogólnobudowlane MARCOS - Rzetelne Usługi Dekarskie Gryfice

Usługi Ogólnobudowlane MARCOS

1 opinia

Starasz się odnaleźć godnego zaufania profesjonalistę od rzetelnych usług dekarskich z Gryfic, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Usługi Ogólnobudowlane MARCOS jest do Twojej dyspozycji. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

Solid House - Pierwszorzędne Dachy Gryfice

Pierwszorzędne Dachy Gryfice

4 opinie

Z chwilą, gdy będziesz szukać pierwszorzędnej usługi ciesielskiej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do sprostania Twoim oczekiwaniom z zakresu dachów. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Mariusz Janiec - Pierwszorzędne Usługi Dekarskie w Gryficach

Pierwszorzędne Usługi Dekarskie w Gryficach

2 opinie

Każdy, kto szuka usługi dekarskiej musi niezwłocznie zgłosić się do tego cieśli i poznać świetne ceny oraz oferowaną jakość. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi.

Arkadiusz Romanowski Remonty Budownictwo Instalacjie - Dobre Usługi Dekarskie Gryfice

Arkadiusz Romanowski Remonty Budownictwo Instalacjie

1 opinia

Nie możesz znaleźć specjalisty świadczącego usługi dekarskie? Ci cieśle są wyjątkowi w Gryficach. Jeśli chcesz uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

DRE-KO - Dobre Usługi Ciesielskie Gryfice

DRE-KO

5 opinii

Klient, który szuka dobrej usługi ciesielskiej musi koniecznie zgłosić się do tego cieśli i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Zakład Ogólnobudowlany - Profesjonalne Dachy Gryfice

Profesjonalne Dachy Gryfice

2 opinie

Gdy poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Zakład Ogólnobudowlany perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Najnowsze z 30 zleceń na budowę dachu w Gryficach

Budowa Dachu Gryfice

Doprowadź do tego, że budowa dachu nie będzie dla Klienta skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany znawca z dziedziny budowy dachu znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 1000m² . Już teraz zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Gryfice

2022-12-28 do 2023-01-05

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Śliwin

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi profesjonalista z zakresu solidnego wykonania dachu z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Śliwin

2022-12-07 do 2022-12-15

Doskonała Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Ma...

 • Śliwin

2022-12-07 do 2022-12-15

Tanie Usługi Dekarskie Gryfice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Płoty

2022-12-02 do 2022-12-10

Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m², Gryfice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Gryfice

2022-11-17 do 2022-11-22

Wykonanie dachów, ok. 10 000m2, Gryfice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachów Rodzaj obiektu: budynki użyteczności publicznej Powierzchnia: ok. 10 000m2 Oferty: z materiałem lub bez Termin: możliwy od zaraz Zleceniodawca: Generalny Wykonawca...

 • Gryfice

2022-11-16 do 2022-11-24

Dam zlecenie na prace na dachu, do 150m², Strzykocin

Zakres zlecenia: Wymiana konstrukcji i pokrycie dachowe Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: Dach dwuspadowy, ale do wymiany jedna strona Rodzaj pokrycia dachowego: Blacha modułowa ...

 • Strzykocin

2022-10-23 do 2022-10-31

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 130m², Rewal

Jako wybitni eksperci macie możliwość spełnić wymagania z zakresu usług dekarskich. Ogłoszenie ma treść "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 130m²". Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Rewal

2022-10-17 do 2022-10-25

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 130m², Pobierowo

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 130m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z Zachodniopomorskiego i z sąsiednich miast. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Pobierowo

2022-09-24 do 2022-10-02

Zapotrzebowanie na prace na dachu, do 150m², Gryfice

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na prace na dachu, do 150m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje świetne usługi dekarskie uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z rejonu Gryfic i z sąsiednich miast. Ustal pasujący termin od razu!

 • Gryfice

2022-09-14 do 2022-09-22

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Sowno

Wykonanie dachu to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w fachu cieśli. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Sowno

2022-09-11 do 2022-09-19

Staranne Usługi Ciesielskie Gryfice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 180m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka, blacha tra...

 • Sadlno

2022-09-02 do 2022-09-10

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Rewal

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Ma...

 • Rewal

2022-08-23 do 2022-08-31

Najwyższej Klasy Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 134m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dodatk...

 • Rewal

2022-08-21 do 2022-08-29

Rewelacyjne Dachy Gryfice

Zakres zlecenia: obróbki blacharskie na ogniomurach Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom szeregowy Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe prace: obróbki blacharskie dachu Materi...

 • Rewal

2022-07-27 do 2022-08-04

Tanie Usługi Ciesielskie

Jako wybitni profesjonaliści macie możliwość spełnić oczekiwania w temacie usług ciesielskich. Ogłoszenie ma treść "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 301-500m²". Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Dębica

2022-12-23 do 2022-12-31

Zapotrzebowanie na prace na dachu, budynek pow. ok. 58m², Nieżyn

Zakres zlecenia: wymiana starego dachu i polozenie nowego Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 58m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Dodatko...

 • Nieżyn

2022-08-25 do 2022-08-27

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Wysoka Kamieńska

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Wysoka kamieńska

2022-09-06 do 2022-09-14

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m², Resko

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Resko

2022-09-24 do 2022-10-02

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Kamień Pomorski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: Garaz murowany Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Dodat...

 • Kamień Pomorski

2022-07-30 do 2022-08-07

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m², Kamień Pomorski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Kamień Pomorski

2022-07-15 do 2022-07-23

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Kamień Pomorski

Szukasz zlecenia jako godny uwagi specjalista z zakresu rewelacyjnego wykonania dachu z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Żeby otrzymać Klienta skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Kamień Pomorski

2022-11-24 do 2022-12-02

Staranne Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: Naprawa uszkodzonego elementu Powierzchnia dachu: 5m² Rodzaj budynku: Domek letniskowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Zapytanie od: osoby pry...

 • Kołobrzeg

2022-07-20 do 2022-07-28

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Kołobrzeg

Udowodnij Zleceniodawcy, że równie dobrej propozycji budowy dachu nie znajdzie na terenie Kołobrzegu, więc jeśli szuka rewelacyjnej budowy dachu to bez wahania powinien poznać Twoją Firmę. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Kołobrzeg

2022-11-13 do 2022-11-21

Najwyższej Klasy Wykonanie Dachu Gryfice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 235m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Mater...

 • Kołobrzeg

2023-01-12 do 2023-01-12

Dachy

Zakres zlecenia: Montaż obróbek blacharskich Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 25000m² Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Dodatkowe prace: o...

 • Kołobrzeg

2022-09-02 do 2022-09-10

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 301-500m², Kołobrzeg

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna ...

 • Kołobrzeg

2022-09-30 do 2022-10-08

Odpowiednia Budowa Dachu

Spraw, że budowa dachu nie będzie dla Klienta kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny konsultant z dziedziny budowy dachu znajdź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zapotrzebowanie na prace na dachu, 52m². Jeśli chcesz uzyskać dokładne informacje skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

 • Kołobrzeg

2022-11-03 do 2022-11-11

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Kołobrzeg

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: Dom jednorodzinny + odrębny budynek gospodarczy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dach...

 • Kołobrzeg

2022-12-28 do 2023-01-05

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 357m², Kołobrzeg

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 357m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dodatk...

 • Kołobrzeg

2022-11-15 do 2022-11-23

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli