Roboty ziemne w Zwoleniu

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 170 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 155 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Zwoleniu

Roboty ziemne Zwoleń

Porządne Wykopy

4 opinie

Przygotowanie wykopów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane INWBUD ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

Mat pro - Doskonały Drenaż w Zwoleniu

Doskonały Drenaż w Zwoleniu

1 opinia

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Mat pro są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Łukasz Pawlik - Profesjonalne Roboty Ziemne Zwoleń

Łukasz Pawlik

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Łukasz Pawlik z Zwolenia jest na to skuteczną metodą. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Kamil Kuciara - Znakomite Roboty Ziemne Zwoleń

Kamil Kuciara

Chcesz znaleźć godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Kamil Kuciara z Zwolenia będzie najszybszą drogą. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Bud-Zam - Porządna Melioracja Zwoleń

Porządna Melioracja Zwoleń

Na wypadek jeśli wciąż szukasz profesjonalistów od melioracji to skorzystaj z doświadczenia Bud-Zam. Zwoleń i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Już nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

Almaz - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Zwoleń

Almaz

Nadal poszukujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Skorzystaj z doświadczenia Almaz. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

"P U H Piasek Bud" - Solidne Wykopy Zwoleń

"P U H Piasek Bud"

Uważasz, że solidne wykopy to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z P U H Piasek Bud udzielą rad i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

MARBUD - Porządne Roboty Ziemne Zwoleń

MARBUD

Uważasz, że porządne roboty ziemne to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z MARBUD dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Firma remontowo budowlana - Profesjonalne Kopanie Stawów Zwoleń

Profesjonalne Kopanie Stawów Zwoleń

Wykonanie wykopów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Firma remontowo budowlana ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

Usługi Blacharsko Dekarskie - Staranne Studnie Głębinowe Zwoleń

Usługi Blacharsko Dekarskie

Wykonanie studni głębinowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Usługi Blacharsko Dekarskie ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - sprawdź!

Najnowsze z 25 zleceń na prace ziemne w Zwoleniu

Perfekcyjne Prace Ziemne Zwoleń

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 265mb) Informacje dodatkowe: Wykopy pod instalacje sanitarne (przyłącza CO, wodociągowe ), instalacje elektryczne. Głębokość układania przewodów sanitarnych ok 1,4m, elektrycznych - ok. ...

 • Zwoleń

2022-07-27 do 2022-08-04

Wyrównanie terenu o pow. 1000m², Glina

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Glina

2023-01-27 do 2023-02-02

Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 100mb, Zabieżki

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Mazowieckiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Zabieżki

2022-11-03 do 2022-11-11

Roboty Ziemne Zwoleń

Przygotowanie robót ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecę prace ziemne. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Przedstaw wyjątkową ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Celestynów

2022-07-31 do 2022-08-08

Fantastyczne Kopanie Zwoleń

Rodzaj prac: Pogłębienie stawu Informacje dodatkowe: Pogłębienie stawu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Gniewoszów

2022-08-09 do 2022-08-17

Szukam ekipy do prac ziemnych, Janowiec

Na wypadek jeśli wciąż jako profesjonalista od wykopu szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych. Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Lubelskiego na pewno uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Janowiec

2022-11-09 do 2022-11-17

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 100m², Lipsko

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Lipsko

2022-09-02 do 2022-09-10

Szukam ekipy do wykopania studni, Lipsko

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Lipsko

2022-10-16 do 2022-10-24

Rewelacyjne Wykop Zwoleń

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 6m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

 • Lipsko

2022-08-21 do 2022-08-29

Zlecę wykonanie studni abisyńskiej, 20m, Kijanka Koło Chotczy

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zlecę wykonanie studni abisyńskiej, 20m, chcąc trafić w dobre miejsce. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • KIjanka koło Chotczy

2022-08-01 do 2022-08-09

Wyjątkowe Kopanie

Potrzebujesz zleceniodawcy jako fachowiec od wyjątkowego kopania w miejscowości Mazowieckie lub w przyległych miastach? Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Sieciechów

2022-10-03 do 2022-10-11

Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 400m², Kazimierz Dolny

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 400m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kazimierz Dolny

2022-11-05 do 2022-11-13

Dam zlecenie na wykopanie stawu pow. 1000m², Bronowice

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: Wykopanie zbiornika o glebokosci 3,5m wymiary 25mX40m ziemia z wykopu na pryzme Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Bronowice

2023-01-21 do 2023-01-29

Wyjątkowe Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu na działce ( fundamenty są już wylane) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kozienice

2023-01-03 do 2023-01-11

Solidne Wykop

Jeśli jako profesjonalista od wykopu poszukujesz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych. Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Kozienic bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Kozienice

2022-10-05 do 2022-10-13

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 9999m², Kozienice

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 9999m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Kozienic i z sąsiednich miast. Pokaż ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Kozienice

2022-10-12 do 2022-10-20

Wysokiej Klasy Kopanie

Zleceniodawca szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapotrzebowanie na prace ziemne. To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Aby poznać Klienta skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Kozienice

2022-08-02 do 2022-08-10

Fantastyczne Kopanie

Klient napisał "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Wykonaj usługę fantastycznego kopania jako ekspert w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia prac z okolic Kozienic i sąsiednich powiatów. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Kozienice

2023-01-03 do 2023-01-11

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 1500m², Puławy

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1500m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Puławy

2022-09-28 do 2022-10-06

Prace Ziemne

Rodzaj prac: wywóz ziemi Informacje dodatkowe: ok. 3m3 ziemi do wywiezienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Puławy

2022-10-10 do 2022-10-18

Szukam firmy na utwardzenie drogi o pow. 50m², Puławy

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 50m²) Informacje dodatkowe: 10 m2 kostki i 40m2 kamieni do utwardzenia z krawędziami Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Puławy

2022-08-26 do 2022-09-03

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 1000m², Strachosław

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 1000m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie robót ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Strachosław

2022-09-01 do 2022-09-09

Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 2000m²) Informacje dodatkowe: wyrywanie korzeni wyrównanie działki Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • bielicha gm.zakrzew

2022-12-12 do 2022-12-20

Staranne Roboty Ziemne

Ten Zlecający nadal potrzebuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę prace ziemne, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Makowiec Gm. Skaryszew

2022-09-26 do 2022-10-04

Potrzebuję firmy do wykonania studni abisyńskiej, 30m, Osówka

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

 • Osówka

2022-09-27 do 2022-10-05

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych