Roboty ziemne w Węgrowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 433 149 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 359 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Węgrowie

Roboty ziemne Węgrów

Robbud

2 opinie

Wciąż szukasz specjalisty od prac ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji Robbud. Przedzwoń i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Dam-Kop - Staranne Usługi Minikoparką w Węgrowie

Staranne Usługi Minikoparką w Węgrowie

1 opinia

Ten, kto planuje zakup starannej usługi minikoparką musi zgłosić się do Dam-Kop i poznać świetne ceny oraz oferowaną jakość. Mają propozycję dla każdego.

TRANS-KOP - Świetne Usługi Koparko Ładowarką Węgrów

TRANS-KOP

2 opinie

Klient, który planuje zakup usługi koparko ładowarką musi już teraz zgłosić się do tych specjalistów i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane - Doskonały Drenaż Opaskowy Węgrów

Doskonały Drenaż Opaskowy

4 opinie

Przygotowanie drenażu opaskowego będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Wojciech Przyborowski "GARDEN-BRUK" - Najlepsze Roboty Ziemne Węgrów

Wojciech Przyborowski "GARDEN-BRUK"

1 opinia

Uwierz ekspertom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Wojciech Przyborowski GARDEN-BRUK. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Kruszbruk - Solidne Studnie Głębinowe Węgrów

Kruszbruk

2 opinie

Kruszbruk świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Węgrowa i z sąsiednich miast. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

"BALIK" Kamil Biernacki - Doskonałej Jakości Prace Ziemne Węgrów

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Węgrów

6 opinii

Z chwilą, gdy będziesz szukać znakomitej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to firma BALIK Kamil Biernacki jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny prac ziemnych. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

JFP BUDOWNICTWO S.C. Kamil Kużawski Bartosz Wrzosek - Tanie Usługi Minikoparką Węgrów

Tanie Usługi Minikoparką Węgrów

11 opinii

Ten, kto planuje zakup usługi minikoparką musi już dziś zgłosić się do JFP BUDOWNICTWO S.C. Kamil Kużawski Bartosz Wrzosek i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

JARBUD - Świetne Wykopy Węgrów

Świetne Wykopy

1 opinia

Szukasz profesjonalistów od wykopów? Wykorzystaj kompetencje JARBUD. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Usługi ogólnobudowlane Tomasz Myszkowski - Świetne Studnie Głębinowe Węgrów

Usługi ogólnobudowlane Tomasz Myszkowski

1 opinia

Usługi ogólnobudowlane Tomasz Myszkowski oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z rejonu Węgrowa i okolic. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Najnowsze z 29 zleceń na prace ziemne w Węgrowie

Dam zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 50m², Sadowne

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 50m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Sadowne

2022-11-27 do 2022-12-05

Roboty Ziemne Węgrów

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od robót ziemnych szukasz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na utwardzenie drogi o pow. 40m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Mazowieckie z pewnością dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Ustal pasujący termin od razu!

 • Sadowne

2022-11-19 do 2022-11-27

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 40m², Sadowne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 40m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Sadowne

2022-11-19 do 2022-11-27

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 12m², Ludwinów

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 12m²) Informacje dodatkowe: Głębokość 190cm, wykop pod sxambo, Termin rozpoczęcia prac: 2022-10-22...

 • Ludwinów

2022-10-09 do 2022-10-17

Świetne Wykop Węgrów

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 50mb) Termin rozpoczęcia prac: 2022-11-17...

 • Borzychy

2022-10-06 do 2022-10-14

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Węgrów

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: 35m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

 • Węgrów

2022-09-09 do 2022-09-17

Doskonałe Kopanie Węgrów

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1500m²) Informacje dodatkowe: wyrównanie terenu pod zasiew trawy Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Borzychy

2022-09-03 do 2022-09-11

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Klient poszukuje świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Wykonanie wykopu pod instalację dł. 75mb. To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Pokaż dobrą propozycję temu Klientowi - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Wyszków

2022-08-22 do 2022-08-30

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 90m², Sulejów

Zlecający poszukuje doskonałej współpracy i pisze - Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 90m². To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

 • Sulejów

2022-10-09 do 2022-10-09

Szukam firmy na wykopanie stawu pow. 30m², Kiełczew

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 30m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kiełczew

2022-08-28 do 2022-09-05

Profesjonalne Wykop

Ten Zleceniodawca wciąż potrzebuje dobrej firmy od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę wykonanie studni, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Brańszczyk

2022-07-30 do 2022-07-30

Zlecenie na wykonanie drenażu dł. 150mb, Mrozy

Zleceniodawca szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecenie na wykonanie drenażu dł. 150mb. To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Przedstaw ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Mrozy

2023-01-20 do 2023-01-28

Utwardzenie drogi o pow. 500m², Mrozy

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 500m²) Informacje dodatkowe: Poszukujemy ceny za m2 utwardzenia drogi na około 500m2 drogi, podbudowy z kruszywa betonowego, z mniejszymi kruszywami i kamieniem na wierzchu, zagęszczon...

 • Mrozy

2022-07-20 do 2022-07-28

Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 200m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Brok

2022-09-10 do 2022-09-18

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 1300m², Tłuszcz

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od prac ziemnych poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 1300m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Tłuszcz

2023-01-24 do 2023-02-01

Zapotrzebowanie na wykopanie stawu pow. 2000m², Lucynów

Ten Zleceniodawca jeszcze poszukuje profesjonalistów od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na wykopanie stawu pow. 2000m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Złóż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Lucynów

2023-01-22 do 2023-01-30

Profesjonalne Kopanie

Jeśli realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Mazowieckiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecę wykonanie studni kopanej, 6m", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Małkinia

2022-08-28 do 2022-09-09

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 700m²) Informacje dodatkowe: Potrzebne utwardzenie drogi 4mx165m + plac ••••••••••••••••••••••••••••••••••••. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kotuń

2022-11-18 do 2022-11-26

Doskonałe Kopanie

Szukasz zlecenia do wykonania jako warty zaufania profesjonalista z zakresu doskonałego kopania z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Zabrodzie

2022-09-08 do 2022-09-16

Zlecę prace ziemne, Wola Suchożebrska

W dalszym ciągu możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

 • Wola suchożebrska

2023-01-01 do 2023-01-09

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 90m², Sulejów Mazowieckie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 90m²) Informacje dodatkowe: Piasek zasypowy, zasypanie fundamentów zewnątrz i do środka. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Sulejów Mazowieckie

2022-10-09 do 2022-10-17

Zapytanie o utwardzenie drogi o pow. 2000m², Wyszków

Klient szuka doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapytanie o utwardzenie drogi o pow. 2000m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Wyszków

2022-09-08 do 2022-09-16

Szukam ekipy do prac ziemnych, Wyszków

Klient chce wynająć: wywrotkę, koparkę dużą, koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2022-10-26...

 • Wyszków

2022-10-19 do 2022-10-27

Potrzebne wykonanie wykopu pod fundament 7200m², Wyszków

Zlecający napisał zlecenie o treści "Potrzebne wykonanie wykopu pod fundament 7200m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Wyszków

2022-11-14 do 2022-11-22

Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 80m²) Informacje dodatkowe: Podebranie 20cm ziemi pod wylewki w domu jednorodzinnym Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Wyszków

2022-09-29 do 2022-10-07

Szukam ekipy do wykopania studni, Wyszków

Ten Klient wciąż poszukuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Szukam ekipy do wykopania studni, chcąc doświadczonych specjalistów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Wyszków

2022-11-05 do 2022-11-13

Szukam ekipy do prac ziemnych, Wyszków

Jeżeli wciąż jako ekspert od robót ziemnych szukasz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych. Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Wyszków bez wątpienia pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Wyszków

2022-09-09 do 2022-09-11

Wyrównanie terenu o pow. 1290m², Wyszków

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1290m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Wyszków

2022-09-01 do 2022-09-09

Najwyższej Klasy Kopanie

Próbujesz znaleźć zlecenia jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Wyszkowa. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Wyszków

2023-01-03 do 2023-01-11

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych