Roboty ziemne w Tomaszowie Lubelskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 146 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Tomaszowie Lubelskim

Roboty ziemne Tomaszów Lubelski

Profesjonalny Drenaż

2 opinie

Gdy poszukujesz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Bruk-Ar Usługi Ogólno Budowlane Ważna-Basztewicz Katarzyna perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Fundamury.pl - Doskonałe Roboty Ziemne w Tomaszowie Lubelskim

Doskonałe Roboty Ziemne w Tomaszowie Lubelskim

5 opinii

Przygotowanie robót ziemnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Fundamury.pl ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Już teraz określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Wykoparka Maciej Chmiel - Najwyższej Klasy Wiercenie Studni Tomaszów Lubelski

Najwyższej Klasy Wiercenie Studni

1 opinia

Ich specjalność to najwyższej klasy usługi koparko ładowarką i wiercenie studni na terenie Tomaszowa Lubelskiego oraz okolicznych powiatów. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Max-bud Mariusz Paszt - Fantastyczne Usługi Koparko Ładowarką Tomaszów Lubelski

Max-bud Mariusz Paszt

3 opinie

Ten, kto planuje zakup usługi koparko ładowarką winien koniecznie zgłosić się do Max-bud Mariusz Paszt i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Kazimierzma - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Tomaszów Lubelski

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Tomaszów Lubelski

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Kazimierzma. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

MAR-KOP - Perfekcyjne Studnie Głębinowe Tomaszów Lubelski

MAR-KOP

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od studni głębinowych to trafiłeś w dobre miejsce - MAR-KOP jest do Twoich usług. Tomaszów Lubelski i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Usługi Remontowo-Budowlane BRUKKER Łukasz Romańczuk - Fachowe Usługi Minikoparką Tomaszów Lubelski

Usługi Remontowo-Budowlane BRUKKER Łukasz Romańczuk

Usługi Remontowo-Budowlane BRUKKER Łukasz Romańczuk pracuje w branży usług minikoparką od wielu lat, przede wszystkich na obszarze Tomaszowa Lubelskiego, ale także pobliskich powiatów. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

KAZIMIERZ PISARCZYK - USŁUGI SPRZĘTOWO-TRANSPORTOWE - Najlepsze Roboty Ziemne Tomaszów Lubelski

KAZIMIERZ PISARCZYK - USŁUGI SPRZĘTOWO-TRANSPORTOWE

Poszukujesz specjalisty od robót ziemnych? Wykorzystaj kompetencje KAZIMIERZ PISARCZYK - USŁUGI SPRZĘTOWO-TRANSPORTOWE. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Usługi brukarskie Kamil Maciocha - Najwyższej Klasy Usługi Koparko Ładowarką Tomaszów Lubelski

Najwyższej Klasy Usługi Koparko Ładowarką Tomaszów Lubelski

Ten, kto szuka usługi koparko ładowarką winien koniecznie zgłosić się do tych specjalistów i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

BUDGAR Aneta Leżak - Dobre Usługi Koparko Ładowarką Tomaszów Lubelski

BUDGAR Aneta Leżak

Specjalność BUDGAR Aneta Leżak to dobre usługi koparko ładowarką na terenie miejscowości Tomaszów Lubelski oraz sąsiednich miast. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Najnowsze z 30 zleceń na prace ziemne w Tomaszowie Lubelskim

Znakomite Wykop Tomaszów Lubelski

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 30mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Tomaszów Lubelski

2022-09-20 do 2022-09-28

Solidne Kopanie Tomaszów Lubelski

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 20mb) Informacje dodatkowe: 1000metrow Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Tomaszów Lubelski

2022-09-05 do 2022-09-13

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 4000m², Krasnobród

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 4000m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Krasnobród

2022-09-17 do 2022-09-25

Zlecę wykonanie studni, Mircze

Ten Klient myśli, że porządne wykop to niełatwy temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wykonanie studni". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Mircze

2022-08-16 do 2022-08-24

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Tomaszów Lubelski

To zlecenie o treści - Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 2000m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Lubelskie oraz przyległych powiatów. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Mircze

2022-08-21 do 2022-08-29

Staranne Roboty Ziemne

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako solidny fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Zamościa. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Zamość

2022-10-09 do 2022-10-17

Szukam ekipy do prac ziemnych, Zamość

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Szukam ekipy do prac ziemnych". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie robót ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Zamość

2022-08-23 do 2022-08-31

Wykonanie wykopu pod fundament 40m², Zamość

Zrealizowanie wykopu dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Wykonanie wykopu pod fundament 40m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Zamość

2022-09-01 do 2022-09-09

Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Witam potrzebujemy wykopac , zrobić zbrojenie i utwardzić podstawę pod silosy przemysłowe. silosów będzie 3 łacznie ok 100 m2 Termin rozpoczęcia prac: 202...

 • Zamość

2022-09-30 do 2022-10-08

Zapytanie o prace ziemne, Zamość

Klient chce wynająć: ładowarkę teleskopową Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Zamość

2022-09-08 do 2022-09-16

Świetne Wykop

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zlecającego jako specjalista od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Aby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

 • Zamość

2022-07-28 do 2022-08-05

Najlepsze Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Zamość

2022-10-12 do 2022-10-20

Doskonałe Kopanie

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako warty uwagi specjalista z zakresu doskonałego kopania z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Zamość

2022-07-28 do 2022-08-05

Profesjonalne Kopanie

Klient chce wynająć: podnośnik Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu 6 miesięcy...

 • Zamość

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 5 dni temu

Najwyższej Klasy Kopanie

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 40mb) Informacje dodatkowe: Przewodów 17 Termin rozpoczęcia prac: 2022-08-01...

 • Przewodów

2022-07-28 do 2022-08-05

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 150m², Cieszanów

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 150m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

 • Cieszanów

2022-08-18 do 2022-08-19

Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 20mb) Informacje dodatkowe: Szybki termin wykonania Termin rozpoczęcia prac: 2023-01-02...

 • Skierbieszów

2022-12-31 do 2023-01-08

Pierwszorzędne Prace Ziemne Tomaszów Lubelski

Przygotowanie prac ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Szukam firmy na utwardzenie drogi o pow. 50m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Hrubieszów

2022-10-15 do 2022-10-23

Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 70mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Hrubieszów

2022-11-18 do 2022-11-26

Najlepsze Wykop

Na wypadek jeśli jako ekspert od wykopu poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych. Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z Hrubieszowa bez wątpienia pokażesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Hrubieszów

2022-11-18 do 2022-11-26

Wyrównanie terenu o pow. 100m², Bodaczów

Ten Klient jest zdania, że świetne prace ziemne to skomplikowane zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Wyrównanie terenu o pow. 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Przedstaw dobrą propozycję dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

 • Bodaczów

2022-08-04 do 2022-08-12

Zlecę prace ziemne, Lubaczów

Rodzaj prac: Rów Informacje dodatkowe: 40cm300metrow Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Lubaczów

2022-10-29 do 2022-11-06

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 2000m², Lubaczów

Jeżeli realizujesz zlecenia na najlepsze kopanie w rejonie Lubaczowa i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 2000m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej niezawodnej firmy. Więcej informacji prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Lubaczów

2022-10-05 do 2022-10-13

Zapotrzebowanie na wykopanie stawu pow. 30m², Lubaczów

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 30m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Lubaczów

2022-10-30 do 2022-11-07

Doskonałej Jakości Wykop

Klient szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 200m². To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Lubaczów

2022-08-30 do 2022-09-07

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 10m², Lubaczów

Starasz się odnaleźć Klienta jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Lubaczów

2022-10-14 do 2022-10-22

Szukam ekipy do prac ziemnych, Sułów

Rodzaj prac: Docieplanie 24 M2 fundamentów Informacje dodatkowe: Docieplanie fundamentów części podpiwniczonej domu przed zrobieniem opaski brukowej Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Sułów

2022-08-23 do 2022-08-31

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 100m², Izbica

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Izbica

2022-10-31 do 2022-11-08

Znakomite Roboty Ziemne

Ten Zlecający wciąż szuka profesjonalistów od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Wykonanie wykopu pod instalację dł. 15mb, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Biłgoraj

2022-12-02 do 2022-12-10

Rewelacyjne Wykop

Ten Klient myśli, że rewelacyjne wykop to niełatwe zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Zlecenie na prace ziemne". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Biłgoraj

2022-07-29 do 2022-08-06

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych