Roboty ziemne w Szamotułach

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 392 580 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 330 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Szamotułach

Roboty ziemne Szamotuły

Perfekcyjne Roboty Ziemne w Szamotułach

6 opinii

Chcesz znaleźć sprawdzonego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? SIMNAT - Kruszywa Roboty Ziemne Transport Wywrotki Piasek Ziemia Tłuczeń Poznań jest na to skuteczną metodą. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Ogród Poznań - Doskonały Drenaż Szamotuły

Doskonały Drenaż

5 opinii

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Ogród Poznań są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

ROBOTY ZIEMNE SŁAWOMIR NOWACZYŃSKI - Porządne Studnie Głębinowe Szamotuły

ROBOTY ZIEMNE SŁAWOMIR NOWACZYŃSKI

3 opinie

Gdy szukasz doskonałej współpracy to eksperci z ROBOTY ZIEMNE SŁAWOMIR NOWACZYŃSKI są dla Ciebie stworzeni. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

KOPARKI POZNAŃ . PL - Solidne Roboty Ziemne Szamotuły

Solidne Roboty Ziemne Szamotuły

1 opinia

KOPARKI POZNAŃ . PL oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z rejonu Szamotuł oraz przyległych powiatów. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Bobcop - Znakomite Roboty Ziemne Szamotuły

Znakomite Roboty Ziemne

1 opinia

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Bobcop. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Hydro-serwis Tomasz Buźniak - Pierwszorzędne Kopanie Stawów Szamotuły

Hydro-serwis Tomasz Buźniak

5 opinii

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne cechy firmy, której specjalnością jest kopanie stawów. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i poznaj ofertę.

USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE F.H.U. "MIK-BUD" - Rewelacyjne Roboty Ziemne Szamotuły

Rewelacyjne Roboty Ziemne Szamotuły

2 opinie

W dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE F.H.U. MIK-BUD. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Umów odpowiedni dla Ciebie termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

EKO-ATUT POSADZKI - Najlepsze Roboty Ziemne Szamotuły

Najlepsze Roboty Ziemne

2 opinie

Jeśli poszukujesz dobrej współpracy to profesjonaliści z EKO-ATUT POSADZKI perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna "Razem" w Szamotułach - Solidne Kopanie Studni Szamotuły

Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna "Razem" w Szamotułach

2 opinie

Pragniesz znaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu solidnego kopania studni, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Razem w Szamotułach jest do Twojej dyspozycji. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Soroka Sylwia - Dobre Usługi Koparko Ładowarką Szamotuły

Dobre Usługi Koparko Ładowarką

4 opinie

Przez zapewnianie dobrej usługi koparko ładowarką Soroka Sylwia prześciga konkurentów. Markę budują oceny zadowolonych odbiorców. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Najnowsze z 26 zleceń na prace ziemne w Szamotułach

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Kaźmierz

W dalszym ciągu masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Kaźmierz

2023-01-17 do 2023-01-19

Potrzebne wykonanie wykopu pod instalację dł. 12mb, Szamotuły

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 12mb) Informacje dodatkowe: przyłączenie do kanalizacji Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Szamotuły

2022-09-24 do 2022-10-02

Fantastyczne Kopanie Szamotuły

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Szukam ekipy do prac ziemnych". Przyjmij usługę fantastycznego kopania jako profesjonalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia zleceń z okolic Szamotuł i sąsiednich miast. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Szamotuły

2022-09-01 do 2022-09-09

Solidne Wykop Szamotuły

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

 • Szamotuły

2022-08-31 do 2022-09-08

Szukam ekipy do prac ziemnych, Gąsawy

Rodzaj prac: Zakopanie na działce Informacje dodatkowe: Praca na godzinę czasu maks dwie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Gąsawy

2022-08-06 do 2022-08-14

Solidne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 700m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Pamiątkowo

2022-07-25 do 2022-08-02

Rewelacyjne Prace Ziemne Szamotuły

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Żydowo

2022-10-10 do 2022-10-18

Doskonałej Jakości Wykop

Klient szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Szukam ekipy do prac ziemnych. To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Tarnowo Podgórne

2022-11-29 do 2022-12-07

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 500m², Oborniki

Jeszcze możesz odpowiedzieć na ogłoszenie Zlecającego jako profesjonalista od prac ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Oborniki

2022-09-05 do 2022-09-13

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Rodzaj prac: zrobienie podjazdu z kruszywa 36 m2 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Oborniki

2022-10-19 do 2022-10-19

Zapytanie o wykopanie studni, Oborniki

Ten Klient myśli, że perfekcyjne wykop to nieproste zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykopanie studni". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zaprezentuj dopasowaną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się już dziś.

 • Oborniki

2022-08-09 do 2022-08-17

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 200m², Oborniki

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 200m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie drogi pofrezem, do zebrania klilka cm, do nawiezienia świeży pofrez. Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-09...

 • Oborniki

2022-09-08 do 2022-09-16

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 1850m², Lusówko

To zapytanie o treści - Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 1850m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z Wielkopolskiego i okolic. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Lusówko

2022-12-28 do 2023-01-05

Solidne Prace Ziemne

Rodzaj prac: usunięcie chwastów z działki, sprzątnięcie Informacje dodatkowe: około 800m2 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Lusówko

2022-07-19 do 2022-07-27

Staranne Wykop

Zrealizowanie wykopu dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Szukam ekipy do prac ziemnych. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zadzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Sady

2022-08-26 do 2022-09-03

Perfekcyjne Kopanie

Zlecenie o treści - Zapytanie o prace ziemne jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Wielkopolskie i z sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

 • Sady

2022-07-18 do 2022-07-26

Świetne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1844m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu i usunięcie kilkunastu niewielkich drzewek samosiejek. Działka 30x60 m. Adres: 62-090 Rokietnica ( powiat poznański) ul.••••••••••••••••...

 • Rokietnica

2022-07-31 do 2022-08-08

Porządne Wykop

Przygotowanie wykopu dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 195m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Rokietnica

2022-08-04 do 2022-08-12

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 100m², Napachanie

Ten Klient myśli, że doskonałe prace ziemne to nieproste zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Złóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Napachanie

2022-08-07 do 2022-08-15

Perfekcyjne Prace Ziemne

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Więcej informacji prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Rokietnica

2022-09-18 do 2022-09-26

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 100m², Rokietnica

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Rokietnica

2022-08-01 do 2022-08-01

Znakomite Wykop

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 160m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Rokietnica

2022-07-15 do 2022-07-23

Zlecę wykopanie stawu pow. 250m², Rokietnica

Bądź pewny, że Klienci zlecający kopanie są pewni. Skontaktuj się z nim jako ekspert od kopania. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

 • Rokietnica

2022-09-09 do 2022-09-17

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 60m², Bytkowo

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 60m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

 • Bytkowo

2022-09-07 do 2022-09-15

Dam zlecenie na wykopanie studni, Lutom

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Studnia do wody ogrodowej, miejscowość Lutom koło Sierakowa. Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Lutom

2022-12-29 do 2023-01-06

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 200m², Jędrzejewo

Wykonaj zlecenie dotyczące wyjątkowego kopania od wiarygodnych zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Wielkopolskie lub okolicy. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Jędrzejewo

2022-08-12 do 2022-08-20

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych