Roboty ziemne w Świdnicy

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 450 589 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Świdnicy

Roboty ziemne Świdnica

Perfekcyjne Roboty Ziemne w Świdnicy

5 opinii

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij DAR-KOP. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zadzwoń!

Marcin Zelek - Tanie Usługi Minikoparką Świdnica

Tanie Usługi Minikoparką Świdnica

2 opinie

Od wielu lat pracownicy firmy Marcin Zelek świadczą usługi z zakresu rewelacyjnego wiercenia studni, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usługi minikoparką. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

IG-INVEST Oskar Kusowski - Profesjonalne Roboty Ziemne Świdnica

IG-INVEST Oskar Kusowski

2 opinie

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? IG-INVEST Oskar Kusowski z Świdnicy jest na to skuteczną metodą. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Lizak Piotr Mati Roboty Ziemne - Doskonałe Wykopy Świdnica

Doskonałe Wykopy

1 opinia

Według Ciebie doskonałe wykopy to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z Lizak Piotr Mati Roboty Ziemne udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Allmar - Doskonałej Jakości Prace Ziemne Świdnica

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

1 opinia

Właśnie wybierasz rzetelnego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Allmar z Świdnicy jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Smagi - Bruk Dawid Smagacz - Świetne Roboty Ziemne Świdnica

Świetne Roboty Ziemne

1 opinia

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z Smagi - Bruk Dawid Smagacz są dla Ciebie idealni. Zarezerwuj termin od razu!

Przedsiębiorstwo Budowlane "MIAZGA" Sp. z o.o. - Pierwszorzędny Drenaż Opaskowy Świdnica

Przedsiębiorstwo Budowlane "MIAZGA" Sp. z o.o.

1 opinia

Poszukujesz profesjonalistów od drenażu opaskowego? Wykorzystaj kompetencje Przedsiębiorstwo Budowlane MIAZGA Sp. z o.o.. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Szemitko.pl Tomasz Szemitko - Profesjonalny Drenaż Świdnica

Profesjonalny Drenaż

1 opinia

Chcesz znaleźć dobrego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Szemitko.pl Tomasz Szemitko z Świdnicy jest na to skuteczną metodą. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

4space Group - Rewelacyjne Roboty Ziemne Świdnica

4space Group

1 opinia

Jeżeli poszukujesz współpracy to eksperci z 4space Group są dla Ciebie idealni. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Elton instalacje - Dobre Usługi Koparko Ładowarką Świdnica

Dobre Usługi Koparko Ładowarką Świdnica

1 opinia

Przez zapewnianie dobrej usługi koparko ładowarką Elton instalacje prześciga konkurentów. Markę budują oceny zadowolonych odbiorców. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Najnowsze z 28 zleceń na prace ziemne w Świdnicy

Fantastyczne Kopanie Świdnica

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1159m²) Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-16...

 • Strzegom

2023-01-20 do 2023-01-28

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 2400m², Żarów

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 2400m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Żarów

2022-11-10 do 2022-11-18

Zlecenie na prace ziemne, Tąpadła

Klient chce wynająć: koparkę dużą Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Zakres usług...

 • Tąpadła

2022-11-09 do 2022-11-17

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Wilków

Rodzaj prac: rozladunek palet Informacje dodatkowe: witam, jutro ma Pan wolne moce przerobowe by w Kondratowie ciezarowek z palet rozladowac? Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Wilków

2022-10-25 do 2022-11-02

Potrzebuję minikoparki z operatorem na 6h, Jaworzyna Śląska

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy i pisze - Potrzebuję minikoparki z operatorem na 6h. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Jaworzyna Śląska

2022-10-20 do 2022-10-24

Wysokiej Klasy Kopanie

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na wysokiej klasy kopanie w rejonie Świdnicy i świadczysz usługi z najwyższej półki to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebuję firmy do wykonania studni kopanej, 5m", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Skontaktuj się z nimi od razu i prześlij ofertę.

 • Świdnica

2022-10-17 do 2022-10-25

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Świdnica

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 4000m²) Informacje dodatkowe: Burkatów wyrwanie z korzeniami drzew Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Świdnica

2022-10-12 do 2022-10-20

Zapytanie o prace ziemne, Jaworzyna Śląska

Klient chce wynająć: ładowarkę teleskopową Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 3 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Jaworzyna Śląska

2022-10-10 do 2022-10-18

Zlecenie dla wykonawcy i dostawcy, Świdnica

Zakres zlecenia: odtworzenie umocnień brzegowych koryta cieku Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Świdnica

2022-09-28 do 2022-10-06

Szukam ekipy do prac ziemnych, Witoszów Dolny

Rodzaj prac: Wyprofilowanie podjazdu do posesji mieszkalnej Informacje dodatkowe: Wyprofilowanie koparką podjazdu do posesji - domu jednorodzinnego : zdjęcie utwardzenia tłuczniem, wykonanie jednolitego spadku do drogi gminnej, r...

 • Witoszów Dolny

2022-09-28 do 2022-10-06

Najlepsze Wykop Świdnica

Klient chce wynająć: koparkę dużą Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2-4 tygodnie Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Korytow...

 • Żarów

2022-09-13 do 2022-09-21

Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 40mb) Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie przyłączy. Około 40 metrów kanalizacji i 50 metrów instalacji wodnej. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Dobromierz

2022-09-12 do 2022-09-20

Porządne Wykop

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 60mb) Informacje dodatkowe: kanalizacja do domu jednorodzinnego , teren płaski około 60 m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Świdnica

2022-09-07 do 2022-09-15

Solidne Wykop

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 250m²) Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-25...

 • Świebodzice

2022-09-05 do 2022-09-13

Doskonałe Kopanie

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako warty uwagi specjalista z zakresu doskonałego kopania z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Wirki

2022-09-05 do 2022-09-06

Zlecę wykonanie drenażu dł. 45mb, Wirki

Wybierz zlecenie dotyczące fantastycznego kopania od pewnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Dolnośląskie lub sąsiednim mieście. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

 • Wirki

2022-08-18 do 2022-08-26

Potrzebne wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb, Świdnica

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 100mb) Informacje dodatkowe: wykop pod kanalizację do domu jednorodzinnego , teren płaski, około 100 m, miejsce świdnica 58-100 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Świdnica

2022-08-18 do 2022-08-26

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 300m², Świdnica

Chcesz znaleźć zlecenia jako solidny fachowiec z zakresu pierwszorzędnego kopania z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Świdnica

2022-08-03 do 2022-08-11

Doskonałe Roboty Ziemne

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 15m Umiejscowienie studni: działka ROD Wymagania dodatkowe: Pogłebianie istniejącej studni(obecnie ma 2m) Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Świdnica

2022-07-28 do 2022-08-05

Szukam ekipy do prac ziemnych, Świdnica

Klient napisał zgłoszenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Świdnica

2022-07-26 do 2022-08-03

Świetne Wykop

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Udanin

2022-12-28 do 2023-01-05

Pierwszorzędne Kopanie

Planujesz wykonać zlecenie na kopanie, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zlecę prace ziemne to świetny wybór. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Udanin

2022-08-18 do 2022-08-26

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 500m², Struga

Ten Zleceniodawca jeszcze poszukuje profesjonalistów od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 500m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Złóż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Struga

2022-08-04 do 2022-08-12

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 700m², Struga

Zlecający szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 700m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Struga

2023-01-26 do 2023-02-02

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Wałbrzych

Klient chce wynająć: koparkę dużą Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 3-7 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca...

 • Wałbrzych

2022-07-25 do 2022-08-02

Znakomite Roboty Ziemne

Zapytanie o treści - Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 400m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Wałbrzych i z sąsiednich miast. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Wałbrzych

2022-08-30 do 2022-09-07

Perfekcyjne Kopanie

Klient wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 45m²". Przyjmij zadanie perfekcyjnego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji zleceń z okolic Wałbrzycha i sąsiednich powiatów. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Wałbrzych

2022-10-03 do 2022-10-11

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 1000m², Wałbrzych

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-26...

 • Wałbrzych

2022-09-07 do 2022-09-15

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych