Roboty ziemne w Sierpcu

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 004 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 150 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Sierpcu

Roboty ziemne Sierpc

ZAKŁAD USŁUG TRANSPORTOWYCH EUGENIUSZ CYRAN

5 opinii

Zrealizowanie drenażu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. ZAKŁAD USŁUG TRANSPORTOWYCH EUGENIUSZ CYRAN ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Piotr Linowski LINBUD - Profesjonalne Roboty Ziemne Sierpc

Piotr Linowski LINBUD

4 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Piotr Linowski LINBUD. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Aby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

HYDRO - KAN BIS Roboty Ziemne - Zofia Chojnowska - Doskonała Melioracja Sierpc

HYDRO - KAN BIS Roboty Ziemne - Zofia Chojnowska

2 opinie

Uważasz, że doskonała melioracja to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

INSTAL - KRIS Krzysztof Jasiński - Solidny Drenaż w Sierpcu

Solidny Drenaż w Sierpcu

2 opinie

Jeśli poszukujesz doskonałej współpracy to specjaliści z INSTAL - KRIS Krzysztof Jasiński są dla Ciebie stworzeni. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

REMONT-TECH - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Sierpc

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Sierpc

1 opinia

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych to zaufaj doświadczeniu REMONT-TECH. Sierpc i okolice to główny obszar ich działania. Umów odpowiedni dla Ciebie termin już teraz!

TRANS-KOP.ŁUKASZ NOWICKI - Pierwszorzędne Wykopy Sierpc

Pierwszorzędne Wykopy

Jeżeli szukasz ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z TRANS-KOP.ŁUKASZ NOWICKI perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

"IZOKOP"F.U.H Iza Dorota Goc - Solidne Usługi Koparko Ładowarką Sierpc

Solidne Usługi Koparko Ładowarką Sierpc

Firma IZOKOPF.U.H Iza Dorota Goc to wybitni specjaliści z branży solidnych usług koparko ładowarką, obsługujący Klientów z miejscowości Sierpc i przyległych miast. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

MB-TECHNIC MARIUSZ BRETYN - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Sierpc

MB-TECHNIC MARIUSZ BRETYN

Firma MB-TECHNIC MARIUSZ BRETYN to wybitni specjaliści z branży pierwszorzędnych usług koparko ładowarką i wiercenia studni, obsługujący Klientów z Sierpca i okolicznych miast. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Wypozyczalnia sprzętu budowlanego i ogrodniczego - Profesjonalne Wiercenie Studni Sierpc

Wypozyczalnia sprzętu budowlanego i ogrodniczego

Wiele długich lat pracownicy firmy Wypozyczalnia sprzętu budowlanego i ogrodniczego wykonują usługi z zakresu wiercenia studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usługi minikoparką. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

Fachman Usługi Kamil Michewicz - Pierwszorzędne Prace Ziemne Sierpc

Pierwszorzędne Prace Ziemne

Wciąż szukasz specjalisty od prac ziemnych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Fachman Usługi Kamil Michewicz. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Najnowsze z 28 zleceń na prace ziemne w Sierpcu

Świetne Roboty Ziemne Sierpc

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 2700mb) Informacje dodatkowe: Budowa rurociągu kablowego w miejscowości Sierpc. Budowa dwóch studni kablowych. Wykonanie przewiertu sterowanego pod rzeką. Termin rozpoczęcia prac: w cią...

 • Sierpc

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano wczoraj o 10:56

Szukam ekipy do prac ziemnych, Sierpc

Ten Zleceniodawca jeszcze poszukuje profesjonalistów od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Złóż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Sierpc

2022-12-07 do 2022-12-15

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: 10m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Sierpc

2022-10-14 do 2022-10-22

Zapytanie o prace ziemne, Sierpc

Rodzaj prac: Wykopanie korzenia Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-24...

 • Sierpc

2022-08-31 do 2022-09-08

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Sierpc

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 6 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2022-09-24...

 • Sierpc

2022-08-31 do 2022-09-08

Szukam ekipy do wykopania studni, Bieżuń

Zlecenie o treści - Szukam ekipy do wykopania studni jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z rejonu Mazowieckiego oraz przyległych powiatów. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Bieżuń

2022-11-17 do 2022-11-25

Wykop Sierpc

Jeśli jako dobra firma od wykopu szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 600m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Mazowieckiego na pewno pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie.

 • Bieżuń

2022-10-09 do 2022-10-17

Kopanie Sierpc

Klient chce wynająć: miniładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Wyrzut z ob...

 • Skrwilno

2022-08-23 do 2022-08-31

Wykop

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: Wykop pod zbiornik oczyszczalni Informacje dodatkowe: Potrzebujemy Koparko -ładowarkę do wkopania zbiornika pod oczyszczalnię , Miejscowość 87-510 Szczawno Termin ro...

 • Szczawno

2022-07-22 do 2022-07-30

Perfekcyjne Wykop

Klient poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Zlecenie na prace ziemne. To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

 • Lasotki

2022-09-02 do 2022-09-10

Szukam ekipy do wykopania studni, Szczekarzewo

Jeszcze możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Szczekarzewo

2022-11-08 do 2022-11-16

Dam zlecenie na wykonanie studni abisyńskiej, 19m, Skępe

Jeszcze możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Skępe

2022-11-12 do 2022-11-20

Szukam ekipy do wykopania studni, Żuromin

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: pole Wymagania dodatkowe: Brak prądu Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Żuromin

2022-11-17 do 2022-11-25

Profesjonalne Wykop

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Interesują mnie konkrety. Nie goście, którzy zaczynają, nie znajdują wody i wołają pieniądze lub zaczynają,...

 • Wola brwileńska

2022-10-30 do 2022-11-07

Najlepsze Prace Ziemne

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Działka na której powstanie dom Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Płock

2022-08-13 do 2022-08-21

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 9999m², Płock

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 9999m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu pod farmę fotowoltaiczną, na terenie skarpy o wysokości ok. 1,5 m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Płock

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 4 dni temu

Szukam ekipy do prac ziemnych, Płock

Rodzaj prac: pranie pościeli hotelowej Informacje dodatkowe: cena za kg prania przy założeniu ok 4000 osób Termin rozpoczęcia prac: 2023-02-01...

 • Płock

2022-09-22 do 2022-09-30

Zlecę prace ziemne, Płock

Rodzaj prac: zabezpieczenie rzeki gabiony Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Płock

2022-12-01 do 2022-12-09

Potrzebne wykonanie wykopu pod fundament 700m², Płock

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 700m²) Informacje dodatkowe: Wygraliśmy przetarg na realizację boiska w Płocku, w zakresie: - 660m2 wykonania podbudowy -700m2 usunięcia starego asfaltu - 80 mb ułożenie odwodnienia ...

 • Płock

2022-08-05 do 2022-08-13

Wysokiej Klasy Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 150m²) Informacje dodatkowe: Utwardzenie około 150m2 działki budowlanej w Słupnie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Płock

2023-01-23 do 2023-01-31

Staranne Roboty Ziemne

Klient chce wynająć: podnośnik Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 3-7 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: do uzgodnienia w rozmowie Dodatkowe informacje: Praca ...

 • Płock

2022-08-05 do 2022-08-13

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb, Płock

Jeśli interesuje Cię zlecenie na wysokiej klasy kopanie w rejonie Płocka i oczekujesz rzetelnego klienta to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb", jest gotowy wybrać ofertę Twojej niezawodnej firmy. Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Płock

2022-08-11 do 2022-08-19

Kopanie

Jeśli wykonujesz zlecenia na wysokiej klasy kopanie w rejonie Płocka i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Wyrównanie terenu o pow. 650m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Przedstaw bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Płock

2022-08-12 do 2022-08-20

Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 5200m², Płock

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 5200m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Płock

2022-12-06 do 2022-12-14

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 1020m², Brwilno

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 1020m²". Zrealizuj usługę najlepszego kopania jako ekspert w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do podjęcia prac z Mazowieckiego i sąsiednich powiatów. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Brwilno

2022-07-19 do 2022-07-27

Solidne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 500m²) Informacje dodatkowe: Potrzebuję utwardzenia drogi na odcinku około 500 m. Nie musi być utwardzona na całej powierzchni. Zależy mi na tym by mógł po niej przejechać ciężki sprzę...

 • Dobrzyń nad Wisłą

2023-01-25 do 2023-02-02

Najlepsze Kopanie

Rodzaj prac: Wykopanie pod standardowy zbiornik szamba Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Rypin

2022-12-06 do 2022-12-14

Potrzebne wykopanie stawu pow. 150m², Lipno

To zlecenie o treści - Potrzebne wykopanie stawu pow. 150m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Lipno i okolic. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

 • Lipno

2022-11-13 do 2022-11-21

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych