Roboty ziemne w Rzeszowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 637 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 529 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Rzeszowie

Roboty ziemne Rzeszów

JarFlor

15 opinii

Z chwilą, gdy będziesz szukać pierwszorzędnej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

P H U Krzysztof Mendroń usługi Minikoparką - Perfekcyjne Wykopy Rzeszów

P H U Krzysztof Mendroń usługi Minikoparką

14 opinii

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od wykopów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry P H U Krzysztof Mendroń usługi Minikoparką. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Top-of Patryk Kolano - Perfekcyjne Roboty Ziemne w Rzeszowie

Perfekcyjne Roboty Ziemne w Rzeszowie

8 opinii

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Top-of Patryk Kolano. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

BUDMEN - Fantastyczna Niwelacja Terenu Rzeszów

Fantastyczna Niwelacja Terenu

6 opinii

Starasz się odnaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu fantastycznej niwelacji terenu do realizacji zaplanowanych działań? Firma BUDMEN jest gotowa Ci pomóc. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Usługi Budowlane Paweł Szynal - Znakomite Usługi Minikoparką Rzeszów

Znakomite Usługi Minikoparką Rzeszów

4 opinie

Usługi minikoparką nie mają dla firmy Usługi Budowlane Paweł Szynal żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

pro-fix - Wyjątkowe Usługi Minikoparką Rzeszów

pro-fix

2 opinie

Wyjątkowe usługi minikoparką to ich pasja, dlatego są zawsze gotowi do owocnej współpracy. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

firma usługowa - Doskonały Drenaż Opaskowy Rzeszów

Doskonały Drenaż Opaskowy

1 opinia

Przygotowanie drenażu opaskowego będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. firma usługowa ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Krusz-Trans S.C. - Staranny Drenaż Opaskowy Rzeszów

Krusz-Trans S.C.

1 opinia

Przygotowanie robót ziemnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Krusz-Trans S.C. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - warto.

MPT Transport - Znakomite Roboty Ziemne Rzeszów

Znakomite Roboty Ziemne Rzeszów

1 opinia

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij MPT Transport. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Firma Budowlano Usługowa Akro - Porządna Melioracja Rzeszów

Firma Budowlano Usługowa Akro

2 opinie

Zaufaj ekspertom w dziedzinie melioracji i zatrudnij Firma Budowlano Usługowa Akro. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Najnowsze z 33 zleceń na prace ziemne w Rzeszowie

Pierwszorzędne Kopanie Rzeszów

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu 6 miesięcy Dodatkowe informacje: Wyrownanie ...

 • Rzeszów

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 4 dni temu

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 5m², Rzeszów

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 5m²) Informacje dodatkowe: rownanie terenu pod droge dojazdowa Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Rzeszów

2023-01-13 do 2023-01-21

Znakomite Wykop Rzeszów

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 60mb) Informacje dodatkowe: Posiadam do wykonania w Rzeszowie siec wodociagowa Phi-90x5.6mm PE100 SDR 17 o dlugosci 60mb zgodnie z opracowanym projektem technicznym. Zainteresowanych pro...

 • Rzeszów

2023-01-09 do 2023-01-17

Wysokiej Klasy Kopanie

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Rzeszów

2023-01-08 do 2023-01-16

Solidne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1400m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Rzeszów

2022-12-28 do 2023-01-05

Prace Ziemne Rzeszów

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 1400m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Rzeszów

2022-12-11 do 2022-12-19

Staranne Roboty Ziemne Rzeszów

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1400m²) Informacje dodatkowe: Usunięcie śniegu Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Rzeszów

2022-12-11 do 2022-12-19

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 2070m², Rzeszów

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 2070m²) Informacje dodatkowe: Dzień Dobry Poszukuje firmy do : - wykonania koryta pod nawierzchnię piaskową głębokość 30 cm - wywóz i utylizację urobku - wykonanie nawierzchni piask...

 • Rzeszów

2022-12-01 do 2022-12-09

Roboty Ziemne

Na wypadek jeśli wciąż jako profesjonalista od robót ziemnych szukasz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na prace ziemne. Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z pewnością uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Żeby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Rzeszów

2022-11-24 do 2022-12-02

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 0904m²) Informacje dodatkowe: Wyrownanie tereny po polozeniu kostki ipoprawa polozenia zraszaczy Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Rzeszów

2022-11-06 do 2022-11-14

Utwardzenie drogi o pow. 50m², Rzeszów

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 50m²) Informacje dodatkowe: rzeszów miasto Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Rzeszów

2022-10-31 do 2022-11-08

Fantastyczne Kopanie

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 750m²) Informacje dodatkowe: utwardzenie placu pod parking Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Rzeszów

2022-10-24 do 2022-11-01

Zapytanie o wyrównanie terenu, 9800m2, Rzeszów

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 9800m²) Informacje dodatkowe: wyrównanie terenu plus tłuczniowanie pod kontenery Termin rozpoczęcia prac: początek marca 2023r....

 • Rzeszów

2022-10-14 do 2022-10-22

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 50m², Rzeszów

Wciąż jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Rzeszów

2022-10-01 do 2022-10-09

Kopanie

Szukasz Zlecającego jako warty zaufania specjalista z zakresu perfekcyjnego kopania? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Rzeszów

2022-09-28 do 2022-10-06

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 20mb, Rzeszów

Zapytanie o treści - Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 20mb jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Rzeszowa oraz przyległych powiatów. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Rzeszów

2022-09-23 do 2022-10-01

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 400m², Rzeszów

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 400m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Rzeszów

2022-09-22 do 2022-09-30

Wykonanie wykopu pod instalację dł. 15mb, Rzeszów

Starasz się odnaleźć zlecenia do wykonania jako dobry profesjonalista z zakresu solidnego kopania? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Rzeszów

2022-09-18 do 2022-09-26

Doskonałe Kopanie

Próbujesz znaleźć Klienta jako sprawdzony profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Rzeszowa. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Pokaż bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Rzeszów

2022-09-15 do 2022-09-23

Perfekcyjne Wykop

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Rzeszów

2022-09-13 do 2022-09-21

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Wykonanie prac ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zlecenie na wykonanie studni abisyńskiej, 12m. Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

 • Rzeszów

2022-09-12 do 2022-09-20

Zapytanie o wykonanie studni abisyńskiej, 25m, Rzeszów

Wybierz zlecenie dotyczące pierwszorzędnego kopania od sprawdzonych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Rzeszowa lub okolicy. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Rzeszów

2022-09-11 do 2022-09-19

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 150mb) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Rzeszów

2022-09-04 do 2022-09-12

Perfekcyjne Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 800m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Rzeszów

2022-08-30 do 2022-09-07

Kopanie

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od kopania to zrealizuj zlecenie - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 50m². Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Rzeszów

2022-08-26 do 2022-09-03

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 70mb, Rzeszów

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 70mb jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z miejscowości Rzeszów oraz przyległych powiatów. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Rzeszów

2022-08-25 do 2022-09-02

Porządne Prace Ziemne

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zlecę wykonanie studni, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

 • Rzeszów

2022-08-19 do 2022-08-27

Zlecę wykonanie studni kopanej, 6m, Rzeszów

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 6m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Rzeszów

2022-08-14 do 2022-08-22

Potrzebne wykonanie drenażu dł. 50mb, Rzeszów

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 50mb) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Rzeszów

2022-08-03 do 2022-08-11

Potrzebuję wykopać studnię, Rzeszów

Rodzaj studni: Wąskorurowa Głębokość studni: 10m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Interesuje mnie studnia wąskorurowa z zatopioną, zasilaną pompą do potrzeb wody do podlewania niewielkiego ogródka. ...

 • Rzeszów

2022-08-03 do 2022-08-11

Wykop

Zlecenie o treści - Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 9800m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z Rzeszowa oraz przyległych powiatów. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Rzeszów

2022-08-03 do 2022-08-11

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych