Roboty ziemne w Przasnyszu

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 200 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 155 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Przasnyszu

Roboty ziemne Przasnysz

Pierwszorzędna Melioracja Przasnysz

3 opinie

Z chwilą, gdy będziesz szukać pierwszorzędnej usługi minikoparką w dobrej cenie to S-BUD Usługi Ogólnobudowlane Sylwester Adamkiewicz są dla Ciebie idealni. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z dziedziny melioracji. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - zobacz!

MARCIN ZABOROWSKI Bob bud - Fantastyczna Niwelacja Terenu Przasnysz

MARCIN ZABOROWSKI Bob bud

1 opinia

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie tym fachowcom od niwelacji terenu z Przasnysza. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

ADpol Usługi Remontowo-Budowlano-Dekarskie Adam Koziatek - Doskonałe Wykopy Przasnysz

ADpol Usługi Remontowo-Budowlano-Dekarskie Adam Koziatek

1 opinia

Uważasz, że doskonałe wykopy to niełatwy temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

MBB - Wyjątkowe Kopanie Stawów Przasnysz

MBB

1 opinia

Zleć usługę kopania stawów fachowcom z miejscowości Przasnysz. Urzekną Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. W okolicy Przasnysza są w ścisłej czołówce. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Arba Sp. z o.o. - Najlepszy Drenaż Przasnysz

Arba Sp. z o.o.

Chcesz znaleźć godnego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Arba Sp. z o.o. z Przasnysza jest na to najlepszym rozwiązaniem. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Serwis Moto Partner Dariusz Błędek - Staranny Drenaż Opaskowy w Przasnyszu

Staranny Drenaż Opaskowy w Przasnyszu

Potrzebujesz dobrej firmy od drenażu opaskowego? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Serwis Moto Partner Dariusz Błędek. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Moravia Andrzej Dęby - Znakomite Roboty Ziemne Przasnysz

Znakomite Roboty Ziemne Przasnysz

W dalszym ciągu poszukujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Moravia Andrzej Dęby. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Robfol - Staranne Wykopy Przasnysz

Robfol

Gdy poszukujesz starannej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to firma Robfol jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednie kwalifikacje do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny wykopów. Ażeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - warto.

Arba Sp. z o.o. - Perfekcyjne Wiercenie Studni Przasnysz

Perfekcyjne Wiercenie Studni

Starasz się odnaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu perfekcyjnego wiercenia studni z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Arba Sp. z o.o. jest gotowa Ci pomóc. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE Wilga Karol - Najwyższej Klasy Kopanie Studni Przasnysz

USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE Wilga Karol

Jeżeli potrzebujesz najwyższej klasy kopania studni i oczekujesz dużego zaangażowania to USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE Wilga Karol jest do Twoich usług. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najnowsze z 24 zleceń na prace ziemne w Przasnyszu

Szukam firmy do wykonania studni abisyńskiej, 10m, Przasnysz

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 10m Umiejscowienie studni: Ogrod Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Przasnysz

2022-07-25 do 2022-08-02

Wykonanie wykopu pod fundament 200m², Zielona

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 200m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Zielona

2022-12-23 do 2022-12-23

Pierwszorzędne Wykop Przasnysz

Wykonanie wykopu z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie przyłączy wod.-kan. oraz deszczowej. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Węgrów

2022-11-15 do 2022-11-23

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 2500m², Poświętne

Ten Klient myśli, że perfekcyjne wykop to nieproste zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 2500m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zaprezentuj dopasowaną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się już dziś.

 • Poświętne

2022-09-05 do 2022-09-13

Kopanie Przasnysz

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 200m²) Termin rozpoczęcia prac: 2022-10-17...

 • Ciechanów

2022-07-25 do 2022-08-02

Szukam ekipy do prac ziemnych, Ciechanów

Pragniesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Ciechanów

2022-08-04 do 2022-08-12

Perfekcyjne Wykop

Klient poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Zapytanie o wykopanie stawu pow. 1200m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

 • Ciechanów

2022-10-30 do 2022-11-07

Świetne Roboty Ziemne Przasnysz

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Ciechanów

2022-10-30 do 2022-11-07

Pierwszorzędne Wykop

Ten Klient uważa, że pierwszorzędne wykop to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecenie na prace ziemne". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Złóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś.

 • Ciechanów

2022-10-21 do 2022-10-29

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 1000m², Ciechanów

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: Witam, do wykonania prace ziemne przy nowopowstającej Biedronce Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ciechanów

2022-09-13 do 2022-09-21

Zlecę wykopanie stawu pow. 1400m², Ciechanów

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 1400m²) Informacje dodatkowe: odmulenie,1m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ciechanów

2022-07-24 do 2022-08-01

Zlecę wykopanie stawu pow. 1200m², Ciechanów

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecę wykopanie stawu pow. 1200m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

 • Ciechanów

2022-08-21 do 2022-08-29

Rewelacyjne Prace Ziemne Przasnysz

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Mława

2022-09-17 do 2022-09-25

Szukam ekipy do prac ziemnych, Mława

Rodzaj prac: wykop pod szambo Informacje dodatkowe: Modła pod Mławą, głębokość ok 2mb Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Mława

2022-10-14 do 2022-10-22

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 180m², Mława

Ten Klient wciąż poszukuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 180m², chcąc doświadczonych specjalistów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Mława

2022-12-29 do 2023-01-06

Doskonałe Prace Ziemne

Rodzaj prac: Wykop pod piwniczke Informacje dodatkowe: Głębokość 215 szerokość 240 długość 300 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Mława

2023-01-02 do 2023-01-10

Roboty Ziemne

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zachęcamy do kontaktu.

 • Trzcianka-

2022-07-21 do 2022-07-29

Staranne Roboty Ziemne

Ten Zlecający nadal potrzebuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na wykonanie studni kopanej, 7m, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Trzcianka-

2022-07-21 do 2022-07-29

Wyrównanie terenu o pow. 500m², Sońsk

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Wyrównanie terenu o pow. 500m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Zaprezentuj dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

 • Sońsk

2023-01-24 do 2023-02-01

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

Klient chce wynająć: podnośnik Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 3-7 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2022-09-21 Dodatkowe informacje: usługa dżwigiem do 25...

 • Młynarze

2022-09-16 do 2022-09-24

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 4000m², Różan

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 4000m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu, pozbycie się karp, wywiezienie z terenu Dzialki Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Różan

2022-07-25 do 2022-08-02

Kopanie

Zleceniodawca napisał "Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 2300m²". Wykonaj zadanie rewelacyjnego kopania jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia zleceń z okolic Mazowieckiego i okolicznych miast. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać wycenę.

 • Łopacin

2022-11-20 do 2022-11-28

Szukam ekipy do prac ziemnych, Mroczki-Kawki

Zleceniodawca napisał "Szukam ekipy do prac ziemnych". Wykonaj zlecenie rewelacyjnego kopania jako fachowiec w tej branży. Zawiadom o gotowości do podjęcia zleceń z Mazowieckiego i przyległych powiatów. Aby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Mroczki-Kawki

2022-07-19 do 2022-07-27

Profesjonalne Prace Ziemne

Ten Zlecający jeszcze potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Wykonanie wykopu pod instalację dł. 200mb, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Brzóze duże

2022-11-10 do 2022-11-18

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych