Roboty ziemne w Piasecznie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 156 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 152 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Piasecznie

Roboty ziemne Piaseczno

AD-KOP

11 opinii

Od wielu lat pracownicy firmy AD-KOP świadczą usługi z zakresu solidnej niwelacji terenu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Jan-Traw Jan Węcławiak - Rewelacyjne Prace Ziemne Piaseczno

Rewelacyjne Prace Ziemne Piaseczno

8 opinii

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od prac ziemnych? Skorzystaj z doświadczenia Jan-Traw Jan Węcławiak. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Arkadia Usługi Ogrodnicze i Remontowo Budowlane - Rewelacyjne Kopanie Studni Piaseczno

Arkadia Usługi Ogrodnicze i Remontowo Budowlane

7 opinii

Wybierz tych specjalistów jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do rewelacyjnego kopania studni w miejscowości Piaseczno lub sąsiednim mieście. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Pol-kop - Porządny Drenaż Piaseczno

Pol-kop

6 opinii

Jeśli poszukujesz profesjonalistów od drenażu to trafiłeś w dobre miejsce - Pol-kop jest do Twoich usług. Piaseczno to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Tylko krok dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

MDR group Sp. z o.o., Sp. komandytowa - Perfekcyjne Roboty Ziemne w Piasecznie

Perfekcyjne Roboty Ziemne w Piasecznie

6 opinii

Chcesz znaleźć sprawdzonego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? MDR group Sp. z o.o. Sp. komandytowa jest na to skuteczną metodą. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

ATL Adam Grobelny - Rewelacyjne Roboty Ziemne Piaseczno

Rewelacyjne Roboty Ziemne Piaseczno

5 opinii

Poszukujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie ATL Adam Grobelny. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Transbud-Energo - Staranny Drenaż Opaskowy Piaseczno

Transbud-Energo

5 opinii

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od drenażu opaskowego to powierz tę kwestię specjalistom z Transbud-Energo. Piaseczno to teren, na którym koncentrują swoje działania. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

PPHU BILFACH DANIEL BILSKI - Wysokiej Klasy Kopanie Stawów Piaseczno

Wysokiej Klasy Kopanie Stawów

4 opinie

Po prostu zleć usługę kopania stawów profesjonalistom z miejscowości Piaseczno. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Na terenie Piaseczna nie mają sobie równych. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Oliwny Raj - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Piaseczno

Oliwny Raj

5 opinii

Firma Oliwny Raj to wybitni specjaliści z branży pierwszorzędnych usług koparko ładowarką i wiercenia studni, obsługujący Klientów z Piaseczna i okolicznych miast. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

BYLINA Urządzanie i pielęgnacja ogrodów - Doskonałe Wykopy Piaseczno

Doskonałe Wykopy

1 opinia

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od wykopów to powierz tę kwestię specjalistom z BYLINA Urządzanie i pielęgnacja ogrodów. Piaseczno i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, aby otrzymać ofertę.

Najnowsze z 47 zleceń na prace ziemne w Piasecznie

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 400m², Janczewice

Przyjmij zadanie najlepszego kopania o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 400m²", jako ekspert z miejscowości Mazowieckie. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Mazowieckiego jesteś jednym z najlepszych. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Janczewice

2023-01-19 do 2023-01-27

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 1000m², Ciszyca

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: Rozplantowanie ziemi na terenie działki po wykopaniu fundamentów Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ciszyca

2023-01-13 do 2023-01-21

Solidne Roboty Ziemne Piaseczno

Rodzaj prac: Wywiezienie ziemi z załadunkiem Informacje dodatkowe: Dzień dobry. Proszę o przedstawienie oferty cenowej i terminu realizacji na wykonanie usługi: Wywiezienie wraz z załadunkiem ziemi zmagazynowanej w "pryzmie" ...

 • Złotokłos

2022-12-16 do 2022-12-24

Szukam ekipy do prac ziemnych, Piaseczno

Klient chce wynająć: ładowarkę teleskopową Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 3 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Wit...

 • Piaseczno

2022-12-12 do 2022-12-20

Kopanie Piaseczno

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 10mb) Informacje dodatkowe: Wykopywanie jamy do zbiornika na deszczówkę 2500-3000 litrów i jej montaż wraz z rurami drenazowymi Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Baniocha

2022-12-06 do 2022-12-14

Wykop Piaseczno

Ten Klient uważa, że porządne wykop to nieproste zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Już teraz skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Konstancin-Jeziorna

2022-12-05 do 2022-12-13

Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu dł. 140mb, Piaseczno

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Piaseczna. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Piaseczno

2022-12-01 do 2022-12-09

Roboty Ziemne

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Piaseczno

2022-11-30 do 2022-11-30

Zlecenie na prace ziemne, Stefanowo

Jeżeli w dalszym ciągu jako ekspert od wykopu poszukujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na prace ziemne. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Mazowieckie bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę już teraz.

 • Stefanowo

2022-11-09 do 2022-11-17

Wykop

Zlecający szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 14mb. To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Magdalenka

2022-11-04 do 2022-11-06

Potrzebne wykopanie stawu pow. 12m², Prace Duże

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 12m²) Informacje dodatkowe: 1.Poszerzenie stawu o kolejne ok. 12 m2 (głębokość 1.5 m) i przenoszenie ziemi w inne miejsce w pobliżu 2. Wykopanie pni/korzeni ok 6 drzew Termin - najchętn...

 • Prace Duże

2022-10-31 do 2022-11-08

Najlepsze Prace Ziemne Piaseczno

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Prażmów

2022-10-30 do 2022-11-07

Staranne Wykop

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 1000mb) Informacje dodatkowe: Wykop pod rurę osłonową pod kabel światłowodowy. 20-30 cm głębokość Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Prażmów

2022-10-30 do 2022-11-07

Roboty Ziemne

Zlecający poszukuje świetnej współpracy, pisząc - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 1000mb. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Prażmów

2022-10-30 do 2022-11-07

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 84m², Lesznowola

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 84m²) Informacje dodatkowe: Dwa wykopy o wymiarach 7x8, głębokość 2m. Zalanie dwóch płyt fundamentowych o wymiarach 6x7x0,25. Zbrojenie 12mm, 20x20 Termin rozpoczęcia prac: do uzgod...

 • Lesznowola

2022-10-28 do 2022-11-05

Szukam ekipy do prac ziemnych, Czarny Las

Zapytanie o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z Mazowieckiego i z sąsiednich miast. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Czarny las

2022-10-19 do 2022-10-27

Wykonanie wykopu pod fundament 350m², Konstancin-Jeziorna

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Wykonanie wykopu pod fundament 350m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Konstancin-Jeziorna

2022-10-18 do 2022-10-26

Pierwszorzędne Wykop

Ten Klient uważa, że pierwszorzędne wykop to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecę prace ziemne". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Złóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś.

 • Józefosław

2022-10-17 do 2022-10-25

Solidne Wykop

Rodzaj prac: Usunięcie humusu pod budowę ok. 350m Informacje dodatkowe: bez wywozu, zdjęcie samej wierzchniej warstwy, termin na ten tydzien Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Baszkówka

2022-10-11 do 2022-10-19

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 40mb, Łoziska

Przyjmij usługę pierwszorzędnego kopania o treści "Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 40mb", jako specjalista z miejscowości Mazowieckie. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Mazowieckiego jesteś jednym z najlepszych. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

 • Łoziska

2022-09-30 do 2022-10-08

Wyrównanie terenu o pow. 90m², Głosków

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Mazowieckiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

 • Głosków

2022-09-27 do 2022-10-05

Porządne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Wyrównania ziemi Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Garbatka

2022-09-23 do 2022-10-01

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 500m², Stara Iwiczna

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Informacje dodatkowe: wywiezienie ziemi wywiezienie plyt drogowych Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Stara iwiczna

2022-09-20 do 2022-09-28

Wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb, Wólka Kosowska

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Mazowieckiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Wólka Kosowska

2022-09-18 do 2022-09-26

Szukam ekipy do prac ziemnych, Piaseczno

Klient chce wynająć: Dźwig Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Dźwig do demontażu ...

 • Piaseczno

2022-09-14 do 2022-09-22

Kopanie

Szukasz Klienta jako godny zaufania profesjonalista z zakresu perfekcyjnego kopania z Mazowieckiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Zalesie Górne

2022-09-12 do 2022-09-20

Staranne Prace Ziemne

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Witam. Zlecę wykonanie studni. Studnia musi mieć możliwość zarówno poboru wody pompą elektryczną jak ...

 • Jeziórko

2022-09-12 do 2022-09-20

Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 15m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kopana

2022-09-10 do 2022-09-18

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 70m², Piaseczno

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 70m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Piaseczno

2022-09-08 do 2022-09-16

Najwyższej Klasy Kopanie

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny uwagi specjalista z zakresu najwyższej klasy kopania z Mazowieckiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Parcela-Obory

2022-09-07 do 2022-09-15

Roboty Ziemne

Ten Zlecający wciąż potrzebuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie studni abisyńskiej, 7m, chcąc doświadczonych specjalistów. Żeby poznać dokładne informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Piaseczno

2022-08-28 do 2022-09-05

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych