Roboty ziemne w Otwocku

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 428 682 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 136 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Otwocku

Roboty ziemne Otwock

Najlepsze Roboty Ziemne

25 opinii

Chcesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? ROBSON- Roboty Ziemne z Otwocka jest na to najlepszym rozwiązaniem. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

AD-KOP - Znakomite Roboty Ziemne Otwock

AD-KOP

11 opinii

Chcesz znaleźć godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? AD-KOP z Otwocka będzie najszybszą drogą. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Jan-Traw Jan Węcławiak - Świetne Roboty Ziemne w Otwocku

Świetne Roboty Ziemne w Otwocku

8 opinii

Gdy poszukujesz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Jan-Traw Jan Węcławiak perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

ATL Adam Grobelny - Doskonałe Studnie Głębinowe Otwock

Doskonałe Studnie Głębinowe Otwock

5 opinii

Planujesz wybrać rzetelnego partnera do realizacji swoich planów? ATL Adam Grobelny z Otwocka będzie najszybszą drogą. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

AGPOL Roboty Drogowe i Ziemne Sławomir Niedziółka - Staranne Roboty Ziemne Otwock

AGPOL Roboty Drogowe i Ziemne Sławomir Niedziółka

5 opinii

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij AGPOL Roboty Drogowe i Ziemne Sławomir Niedziółka. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Jeśli chcesz poznać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

FHU "Digger" Bartłomiej Kaczorek - Porządne Roboty Ziemne Otwock

Porządne Roboty Ziemne

2 opinie

Firma FHU Digger Bartłomiej Kaczorek oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z rejonu Otwocka i okolic. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

RENOVEX - Solidne Roboty Ziemne Otwock

RENOVEX

1 opinia

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od robót ziemnych to wykorzystaj kompetencje RENOVEX. Otwock i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

instalator - Staranne Wykopy Otwock

instalator

1 opinia

Gdy poszukujesz starannej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to firma instalator jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednie kwalifikacje do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny wykopów. Ażeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - warto.

HELPER Karol Prasuła - Pierwszorzędne Kopanie Stawów Otwock

Pierwszorzędne Kopanie Stawów

1 opinia

Uniknij problemów i powierz prace tym fachowcom od kopania stawów z miejscowości Otwock. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

ANPA Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Kopanie Stawów Otwock

Wysokiej Klasy Kopanie Stawów Otwock

2 opinie

ANPA Sp. z o.o. świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Otwock i okolic. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Najnowsze z 23 zleceń na prace ziemne w Otwocku

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 120m², Karczew

Wybierz zapytanie dotyczące rewelacyjnego kopania od pewnych Klientów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Mazowieckie lub sąsiednim mieście. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

 • Karczew

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano wczoraj o 22:26

Rewelacyjne Wykop Otwock

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 400m²) Informacje dodatkowe: dojda inne prace ogrodnicze Termin rozpoczęcia prac: 2023-05-08...

 • Otwock

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 8 dni temu

Wyrównanie terenu o pow. 1000m², Glina

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: Wyczyszczenie działki z krzaków i niwelacja terenu, działka 1000m2 nie ogrodzona. Dodatkowo ogodzenie, płot z paneli plus brama uchylna 2m. Termin rozpoc...

 • Glina

2023-01-27 do 2023-02-02

Zapytanie o wykopanie studni, Kołbiel

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kołbiel

2023-01-18 do 2023-01-26

Zapotrzebowanie na utwardzenie drogi o pow. 26m², Osieck

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 26m²) Informacje dodatkowe: Witam Poszukuje firmy która wykona prace nastepujące prace na działce po zakończonej budowie: 1. wyrównanie i podniesienie terenu o ok. 15 cm, 2. wykonanie ...

 • Osieck

2023-01-03 do 2023-01-11

Dam zlecenie na mulczowanie, zebranie humusu, Wiązowa

Zakres zlecenia: - mulczowanie pola borówek, - zebranie humusu (1000m2). Dodatkowe informacje od Klienta: - na terenie o powierzchni 9000m2 jest pole borówek (nie zajmuje całej powierzchni), chciałbym to wymulczować, -...

 • Wiązowna

2022-12-05 do 2022-12-06

Doskonałej Jakości Wykop

Klient szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapotrzebowanie na prace ziemne. To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Czarnówka

2022-11-17 do 2022-11-25

Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 1500mb, Otwock

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 1500mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Otwock

2022-11-08 do 2022-11-16

Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 100mb, Zabieżki

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 100mb) Informacje dodatkowe: Drenaż na działce 100x32m. Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Zabieżki

2022-11-03 do 2022-11-11

Zlecenie na prace ziemne, Zakręt Gmina Wiązowna

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako specjalista od wykopu. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Zakręt gmina Wiązowna

2022-10-11 do 2022-10-19

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 100m², Józefów

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Wynajem koparko-ładowarki wraz z operatorem. Łyżki: skarpowa oraz łyżka 60 - 70cm. Czas pracy ok. 3 dni. Współpraca z firmą wykonująca płytę fundamentow...

 • Józefów

2022-09-28 do 2022-10-06

Profesjonalne Prace Ziemne Otwock

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 4m Umiejscowienie studni: Na cele budowy Wymagania dodatkowe: Działka w Sewerynowie, koło Osiecka. Gmina Sobienie Jeziory. Studnia wywiercono ręczna wiertnica na głębokość 3m, lustro w...

 • Otwock

2022-09-19 do 2022-09-27

Pierwszorzędne Prace Ziemne

Zlecenie o treści - Wyrównanie terenu o pow. 500m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z Otwocka i okolic. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Otwock

2022-09-04 do 2022-09-12

Zlecę wykonanie drenażu dł. 170mb, Otwock

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec z zakresu najwyższej klasy kopania z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Wybierz numer teraz i wyślij ofertę.

 • Otwock

2022-08-31 do 2022-09-03

Zapytanie o prace ziemne, Sobienie-Jeziory

Zapytanie o treści - Zapytanie o prace ziemne jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z Mazowieckiego i z sąsiednich miast. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Sobienie-Jeziory

2022-08-26 do 2022-09-03

Prace Ziemne

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 25m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Witam u nas na dzialce nie mozemy znalezc wody . Próbowaliśmy studnie głebinową na 35 metrach tylko glina i tak dalej do ...

 • Rzakta

2022-08-24 do 2022-09-01

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Teresin

Rodzaj prac: Dojazd do działki przez rów Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Teresin

2022-08-22 do 2022-08-30

Prace Ziemne

Na wypadek jeśli jeszcze jako ekspert od prac ziemnych potrzebujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Wyrównanie terenu o pow. 4000m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Mazowieckiego na pewno uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Żeby poznać Klienta skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Śniadków górny a

2022-08-22 do 2022-08-30

Perfekcyjne Roboty Ziemne Otwock

Rodzaj prac: drenaż, utwardzenie, wyrównanie, oczko wodne Informacje dodatkowe: oczko wodne - ok. 25 m3 (max 1,5 m głębokości) i rozprowadzanie urobku utwardzenie drogi (rozprowadzenie 25 t pospółki) drenaż - ok. 20 mb Termin ro...

 • Osieck

2022-08-16 do 2022-08-24

Fantastyczne Kopanie Otwock

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 140m²) Informacje dodatkowe: Wykopy pod ławy i stopy fundamentowe Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Osieck

2022-08-10 do 2022-08-18

Solidne Wykop

Jeśli jako profesjonalista od wykopu poszukujesz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecenie na wykonanie studni abisyńskiej, 9m. Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Mazowieckiego bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Dziecinów

2022-08-08 do 2022-08-16

Zlecę prace ziemne, Celestynów

Rodzaj prac: zerwanie darni -600 m2 Informacje dodatkowe: Zlecę zerwanie darni (dzikie zboża na dawnej działce rolnej) i wyrównanie terenu wokół budowanego domu wraz z dostawa ziemi/piasku do wymieszania z gliną. Aktualnie na dzi...

 • Celestynów

2022-07-31 do 2022-08-08

Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Józefów

2022-07-21 do 2022-07-29

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych