Roboty ziemne w Lesznie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 469 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 520 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Lesznie

Roboty ziemne Leszno

"NOWAK" Dariusz Nowak

11 opinii

Dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest kopanie studni. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

Projektowanie i Budowa Ogrodow - Porządne Prace Ziemne Leszno

Projektowanie i Budowa Ogrodow

5 opinii

Nadal poszukujesz specjalisty od prac ziemnych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Projektowanie i Budowa Ogrodow. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

DOMO-BEST Sp. z o.o. Sp.k. - Doskonałe Roboty Ziemne Leszno

Doskonałe Roboty Ziemne Leszno

5 opinii

DOMO-BEST Sp. z o.o. Sp.k. świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Leszna i z sąsiednich miast. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Ogród Poznań - Znakomite Studnie Głębinowe Leszno

Znakomite Studnie Głębinowe Leszno

5 opinii

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od studni głębinowych to wykorzystaj kompetencje Ogród Poznań. Leszno i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Wyburzenia i Rozbiórki Adam Kuśmierczyk - Najlepsze Roboty Ziemne Leszno

Wyburzenia i Rozbiórki Adam Kuśmierczyk

4 opinie

Uwierz fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Wyburzenia i Rozbiórki Adam Kuśmierczyk. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Adamex - Najwyższej Klasy Usługi Koparko Ładowarką Leszno

Adamex

3 opinie

Dzięki dbałości o szczegóły usługi koparko ładowarką Adamex wybija się w branży. Sławę budują oceny spełnionych odbiorców. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

TOMIGOS - Wysokiej Klasy Kopanie Studni Leszno

Wysokiej Klasy Kopanie Studni

2 opinie

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? TOMIGOS będzie najszybszą drogą. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Patryk Krasiński PUH "JOB HOUSE" - Dobre Usługi Koparko Ładowarką w Lesznie

Dobre Usługi Koparko Ładowarką w Lesznie

1 opinia

Przez zapewnianie dobrej usługi koparko ładowarką Patryk Krasiński PUH JOB HOUSE prześciga konkurentów. Markę budują oceny zadowolonych odbiorców. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

FHU Kubiaczyk Mirosław - Rewelacyjne Kopanie Stawów Leszno

Rewelacyjne Kopanie Stawów

1 opinia

Uwierz ekspertom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij FHU Kubiaczyk Mirosław. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Usługi Mini traktorem - Świetne Roboty Ziemne Leszno

Świetne Roboty Ziemne

1 opinia

W przypadku, gdy potrzebujesz świetnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z dziedziny robót ziemnych. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie.

Najnowsze z 31 zleceń na prace ziemne w Lesznie

Zlecenie na prace ziemne, Leszno

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Leszno

2022-10-24 do 2022-11-01

Najwyższej Klasy Kopanie Leszno

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny uwagi specjalista z zakresu najwyższej klasy kopania z Leszna? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Leszno

2022-10-06 do 2022-10-14

Zlecę prace ziemne, Leszno

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2022-10-07...

 • Leszno

2022-10-06 do 2022-10-14

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 60m², Leszno

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który pisze - "Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 60m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Leszno

2022-08-10 do 2022-08-18

Dam zlecenie na wykopanie stawu pow. 200m², Leszno

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na wykopanie stawu pow. 200m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z Leszna oraz przyległych powiatów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Leszno

2022-07-13 do 2022-07-21

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 300m², Dąbcze

Wciąż masz możliwość odpowiedzieć na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

 • Dąbcze

2022-10-20 do 2022-10-20

Wykonanie drenażu dł. 100mb, Kąkolewo

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 100mb) Informacje dodatkowe: Odprowadzenie wody z rynien, wkopanie zbiornika na deszczówkę 3m3, długość wykopów ok 70mb. Usługa mini koparką + montaż rur drenarskich i zbiornika. Kąkolewo...

 • Kąkolewo

2022-09-25 do 2022-10-03

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb, Wschowa

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 100mb) Informacje dodatkowe: Wykop prowadzony koparką o szerokości łyżki do 40 cm. w miejscach zagęszczenia uzbrojenia podziemnego wykonać wykop próbny. Linię zasilającą prowadzić kablem...

 • Wschowa

2022-08-25 do 2022-09-02

Rewelacyjne Kopanie

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 35mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Włoszakowice

2022-10-05 do 2022-10-11

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 1000m², Sławęcice

Zleceniodawca szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 1000m². To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Przedstaw ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Sławęcice

2022-08-16 do 2022-08-24

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Leszno

Rodzaj prac: Wykonanie poziemnego zbiornika żelbetowego o pojemności 460m3 Informacje dodatkowe: D••••••••••••••••••••, Chróścina 3, 56-200 Góra Wykonanie zbiornika żelbetowego na terenie firmy do wód opadowych oraz kanalizy. Te...

 • Chróścina

2022-12-10 do 2022-12-18

Wyjątkowe Kopanie

Rodzaj studni: Wiercona Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Ogród Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Góra

2022-09-05 do 2022-09-13

Doskonałej Jakości Wykop Leszno

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 35m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Świętno

2022-10-03 do 2022-10-11

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 2000m², Siciny

Ten Klient myśli, że doskonałe prace ziemne to nieproste zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 2000m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Złóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Siciny

2022-07-18 do 2022-07-26

Solidne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 200m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Poniec

2022-08-08 do 2022-08-16

Roboty Ziemne

Wykonanie robót ziemnych dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 54mb. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Bojanowo

2022-10-31 do 2022-11-08

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Bojanowo

Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Zrealizuj zadanie pierwszorzędnego kopania jako fachowiec w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji działalności z okolic Wielkopolskiego i przyległych miast. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Bojanowo

2022-11-01 do 2022-11-09

Perfekcyjne Prace Ziemne Leszno

Ten Klient uważa, że perfekcyjne prace ziemne to skomplikowany temat. Napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 53mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Bojanowo

2022-11-01 do 2022-11-09

Potrzebne wykopanie stawu pow. 300m², Śmigiel

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 300m²) Informacje dodatkowe: Zabezpieczenie skarpy przed osuwaniem przy istniejącym stawie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Śmigiel

2022-09-04 do 2022-09-12

Rewelacyjne Kopanie

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 70m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zaborówiec

2022-07-27 do 2022-08-04

Doskonałe Wykop

Klient poszukuje rewelacyjnej współpracy i pisze - Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 600m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Przedzwoń i prześlij ofertę.

 • Kościan

2022-08-18 do 2022-08-26

Roboty Ziemne

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: 13m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Puszczykowo

2022-12-25 do 2023-01-02

Szukam ekipy do prac ziemnych, Puszczykowo

Jeżeli realizujesz zlecenia na najlepsze kopanie w rejonie Wielkopolskiego i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych", jest gotowy wybrać ofertę Twojej niezawodnej firmy. Więcej informacji prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Puszczykowo

2023-01-08 do 2023-01-16

Solidne Kopanie

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: moż...

 • Bronisławki

2023-01-23 do 2023-01-23

Zlecenie na prace ziemne, Bronisławki

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Bronisławki

2022-12-07 do 2022-12-15

Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 100m², Dłoń

Nadal masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako profesjonalista od robót ziemnych. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeśli chcesz poznać dokładne informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Dłoń

2022-09-21 do 2022-09-29

Perfekcyjne Kopanie

Klient wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na utwardzenie drogi o pow. 2500m²". Przyjmij zadanie perfekcyjnego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji zleceń z okolic Gostynia i sąsiednich powiatów. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Gostyń

2022-09-02 do 2022-09-10

Zlecenie na prace ziemne, Gostyń

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zapraszamy do kontaktu.

 • Gostyń

2022-07-13 do 2022-07-19

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 450mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Gostyń

2022-10-25 do 2022-11-02

Zlecenie na wykonanie studni kopanej, 25m, Gostyń

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Gostyń

2022-12-14 do 2022-12-22

Zlecenie na prace ziemne, Gostyń

Przyjmij usługę pierwszorzędnego kopania o treści "Zlecenie na prace ziemne", jako specjalista z miejscowości Gostyń. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Gostynia jesteś jednym z najlepszych. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

 • Gostyń

2022-10-25 do 2022-11-02

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych