Roboty ziemne w Kępnie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 089 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 546 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Kępnie

Roboty ziemne Kępno

Rob-Kop / Roboty ziemne

1 opinia

Firma Rob-Kop Roboty ziemne świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z Kępna oraz przyległych powiatów. Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

FHU Kubiaczyk Mirosław - Najlepsze Kopanie Stawów w Kępnie

Najlepsze Kopanie Stawów w Kępnie

1 opinia

Powierz prace dotyczące kopania stawów profesjonalistom firmy FHU Kubiaczyk Mirosław z miejscowości Kępno. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Kępna są w ścisłej czołówce. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Firma ogrodniczo-brukarska ART-BRUK - Perfekcyjne Kopanie Studni Kępno

Firma ogrodniczo-brukarska ART-BRUK

2 opinie

Dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest kopanie studni. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

PHU MACK - Znakomite Roboty Ziemne Kępno

Znakomite Roboty Ziemne

5 opinii

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij PHU MACK. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Modern Michalski Jacek - Doskonały Drenaż Kępno

Doskonały Drenaż Kępno

3 opinie

Poszukujesz dobrej firmy od drenażu? Skorzystaj z doświadczenia Modern Michalski Jacek. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

KMIECIU DRUK ABBRUCH BAU REMONTY - Pierwszorzędne Kopanie Stawów Kępno

KMIECIU DRUK ABBRUCH BAU REMONTY

1 opinia

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne cechy firmy, której specjalnością jest kopanie stawów. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i poznaj ofertę.

Firma Budowlana Mariola Subalska - Świetne Wykopy Kępno

Firma Budowlana Mariola Subalska

9 opinii

Firma Budowlana Mariola Subalska świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z miejscowości Kępno i z sąsiednich miast. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Madar- bud - Rewelacyjne Wiercenie Studni Kępno

Madar- bud

1 opinia

Pragniesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu rewelacyjnego wiercenia studni z Kępna do realizacji zaplanowanych działań? Firma Madar- bud jest do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

PRO-BRUK - Najwyższej Klasy Niwelacja Terenu Kępno

Najwyższej Klasy Niwelacja Terenu

Starasz się odnaleźć dobrego specjalistę z zakresu najwyższej klasy niwelacji terenu z Kępna, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma PRO-BRUK jest Twoim rozwiązaniem. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie.

Roboty Ziemne - Fantastyczna Niwelacja Terenu Kępno

Fantastyczna Niwelacja Terenu Kępno

Już od kilku lat pracownicy firmy Roboty Ziemne oferują usługi z zakresu niwelacji terenu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Najnowsze z 24 zleceń na prace ziemne w Kępnie

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 46mb, Trzcinica

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 46mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Trzcinica

2023-01-27 do 2023-01-27

Wykonanie wykopu pod fundament 2000m², Baranów

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako dobra firma od robót ziemnych poszukujesz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Wykonanie wykopu pod fundament 2000m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Wielkopolskie z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Baranów

2022-08-03 do 2022-08-11

Szukam ekipy do prac ziemnych, Baranów

Ten Zleceniodawca nadal poszukuje specjalisty od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

 • Baranów

2022-08-02 do 2022-08-10

Zlecę prace ziemne, Kępno

Rodzaj prac: Zasypanie fundamentów od zewnątrz. Powierzchnia budynku 180m2 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kępno

2022-08-01 do 2022-08-09

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Łódź

Rodzaj prac: wywóz ziemi Informacje dodatkowe: Wywóz ziemi pozostałej po wykopie fundamentów, około 50m3, humus Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Łódź

2022-11-03 do 2022-11-04

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 30mb, Wieruszów

Pragniesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Wieruszów

2022-07-21 do 2022-07-29

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 4600m², Wieruszów

Przyjmij usługę doskonałego kopania o treści "Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 4600m²", jako fachowiec z miejscowości Wieruszów. Ujmij klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Wieruszowa nie masz sobie równych. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

 • Wieruszów

2022-10-27 do 2022-11-04

Szukam ekipy do prac ziemnych, Gola

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Zlecę w...

 • Gola

2022-08-29 do 2022-09-06

Staranne Prace Ziemne Kępno

Rodzaj prac: Doprowadzenie rury powietrza do kominka Informacje dodatkowe: Nowy dom, hydraulik zapomniał doprowadzić powietrze pod kominek. Potrzebuje doprowadzić tę rurę. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kobyla Góra

2022-11-02 do 2022-11-10

Zlecę prace ziemne, Syców

Klient chce wynająć: koparkę dużą Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 3-7 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca...

 • Syców

2022-08-04 do 2022-08-12

Zapytanie o wykopanie studni, Syców

Ten Klient w dalszym ciągu szuka profesjonalistów od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o wykopanie studni, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Syców

2022-11-06 do 2022-11-14

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 7m², Syców

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 7m²) Informacje dodatkowe: Czy można poprosic o jakąś wycenę odkopania drzew korzeni tuja ok 6 korzeni srednich wielkości Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Syców

2022-08-04 do 2022-08-12

Wyjątkowe Kopanie Kępno

Jeśli dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to Twoje główne cechy jako specjalisty od kopania to zrealizuj zlecenie - Zapotrzebowanie na utwardzenie drogi o pow. 200m². Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Galewice

2022-09-05 do 2022-09-13

Utwardzenie drogi o pow. 550m², Galewice

Przyjmij zadanie najlepszego kopania o treści "Utwardzenie drogi o pow. 550m²", jako ekspert z miejscowości Łódzkie. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Łódzkiego jesteś jednym z najlepszych. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Galewice

2022-10-06 do 2022-10-14

Profesjonalne Kopanie

Jeśli realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Łódzkiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na prace ziemne", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Kniatowy

2022-07-21 do 2022-07-29

Pierwszorzędne Prace Ziemne

Przygotowanie prac ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapytanie o prace ziemne. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Namysłów

2022-09-12 do 2022-09-20

Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 5m², Kluczbork Cargotabor Kolejowa

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 5m²) Informacje dodatkowe: 1,1m głębokość 2m×2m dł×szer. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kluczbork cargotabor kolejowa

2022-09-27 do 2022-10-05

Zapytanie o wykopanie stawu pow. 5000m², Międzybórz

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 5000m²) Informacje dodatkowe: 2x po 25 ar Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Międzybórz

2023-01-04 do 2023-01-12

Wyjątkowe Kopanie

Potrzebujesz zleceniodawcy jako fachowiec od wyjątkowego kopania w miejscowości Dolnośląskie lub w przyległych miastach? Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Bierutów

2022-11-01 do 2022-11-09

Zlecenie na prace ziemne, Bierutów

Zleceniodawca napisał "Zlecenie na prace ziemne". Zrealizuj zadanie pierwszorzędnego kopania jako fachowiec w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji działalności z okolic Dolnośląskiego i przyległych miast. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Bierutów

2022-11-20 do 2022-11-28

Wyrównanie terenu o pow. 200m², Sątok

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 200m²) Informacje dodatkowe: Usunięcie gruzu i korzeni drzew ok 25cm średnicy Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Sątok

2022-10-10 do 2022-10-18

Kopanie

Rodzaj prac: Rozplanowanie ziemi oraz wywiezienie gruzu Informacje dodatkowe: Wywiezienie gruzu oraz innych śmieci po budowlanych i rozplanowanie ziemi pozostałej z wykopu pod fundamenty Termin rozpoczęcia prac: 2022-10-10...

 • Zbytowa

2022-07-24 do 2022-08-01

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 6000m², Świerczów

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Opolskiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Świerczów

2022-09-23 do 2022-10-01

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Mikstat

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Mikstat

2022-07-14 do 2022-07-22

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych