Roboty ziemne w Kaliszu

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 424 524 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 918 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Kaliszu

Roboty ziemne Kalisz

Najwyższej Klasy Kopanie Studni

5 opinii

Właśnie wybierasz wartego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Ogród Poznań z Kalisza jest na to najlepszym rozwiązaniem. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Studio Wykończenia Wnętrz - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Kalisz

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

3 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Studio Wykończenia Wnętrz. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Nie czekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Rob-Kop / Roboty ziemne - Znakomite Roboty Ziemne w Kaliszu

Znakomite Roboty Ziemne w Kaliszu

1 opinia

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji Rob-Kop Roboty ziemne. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Już teraz określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Tech mix - Doskonałej Jakości Melioracja Kalisz

Tech mix

1 opinia

Wykonanie melioracji będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Tech mix ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

M-DOM - Świetne Roboty Ziemne Kalisz

Świetne Roboty Ziemne

9 opinii

M-DOM świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Kalisza i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

Ignaś-Bruk Piotr Ignasiak Usługi Brukarskie - Pierwszorzędne Prace Ziemne Kalisz

Pierwszorzędne Prace Ziemne Kalisz

5 opinii

Wciąż szukasz specjalisty od prac ziemnych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Ignaś-Bruk Piotr Ignasiak Usługi Brukarskie. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

MAXBUD KĘDZIA - Fantastyczna Niwelacja Terenu Kalisz

MAXBUD KĘDZIA

3 opinie

Od wielu lat pracownicy firmy MAXBUD KĘDZIA realizują usługi z zakresu fantastycznej niwelacji terenu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Przedsiębiorstwo Handlowe "JAWO" Jaśkiewicz Mateusz - Fantastyczne Wiercenie Studni Kalisz

Fantastyczne Wiercenie Studni Kalisz

1 opinia

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wiercenie studni. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

ZRD GRANBRUK Gerard Pieciuch - Perfekcyjne Roboty Ziemne Kalisz

ZRD GRANBRUK Gerard Pieciuch

3 opinie

Gdy szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z ZRD GRANBRUK Gerard Pieciuch są dla Ciebie idealni. Już nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Rondo Nieruchomości - Staranny Drenaż Kalisz

Rondo Nieruchomości

2 opinie

Chcesz znaleźć rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Rondo Nieruchomości będzie najszybszą drogą. Umów się na rozmowę już teraz i poznaj ofertę.

Najnowsze z 31 zleceń na prace ziemne w Kaliszu

Szukam ekipy do prac ziemnych, Kalisz

Klient napisał "Szukam ekipy do prac ziemnych". Wykonaj usługę najwyższej klasy kopania jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do wykonania działalności z okolic Kalisza i pobliskich miast. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Kalisz

2022-12-21 do 2022-12-29

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 70mb, Kalisz

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 70mb) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Kalisz

2022-12-04 do 2022-12-12

Najlepsze Prace Ziemne Kalisz

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 180m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Ustal pasujący termin od razu!

 • Kalisz

2022-11-15 do 2022-11-23

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 100m², Kalisz

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 100m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Pokaż wyjątkową propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Kalisz

2022-10-14 do 2022-10-22

Pierwszorzędne Wykop Kalisz

Wykonanie wykopu z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Wyrównanie terenu o pow. 1500m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Jarocin

2022-08-29 do 2022-09-06

Zlecę wykonanie studni, Jarocin

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Jarocin

2022-08-22 do 2022-08-30

Najlepsze Wykop

Klient chce wynająć: ładowarkę teleskopową, koparko-ładowarkę, ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zara...

 • Jarocin

2022-09-05 do 2022-09-13

Solidne Prace Ziemne

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 8m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Żerków

2022-07-19 do 2022-07-27

Najlepsze Roboty Ziemne Kalisz

Rodzaj prac: Przeczyszczenie rowu Informacje dodatkowe: Zlecę przeczyszczenie rowu wokół budynku (szklarnia) wraz z wywozem ziemi około 500-600 mb Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Rychnów

2022-10-11 do 2022-10-19

Staranne Prace Ziemne

Pragniesz znaleźć Klienta jako dobry profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Raszków

2022-12-22 do 2022-12-30

Rewelacyjne Roboty Ziemne

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zapytanie o prace ziemne". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Skontaktuj się i prześlij ofertę.

 • Raszków

2022-12-22 do 2022-12-22

Perfekcyjne Prace Ziemne

Klient chce wynająć: podnośnik Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Dźwig wysokość ...

 • Kołaczkowo

2022-08-08 do 2022-08-16

Szukam firmy na wykopanie stawu pow. 1000m², Książ Wielkopolski

Jeśli tylko realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Wielkopolskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na wykopanie stawu pow. 1000m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Książ Wielkopolski

2022-12-03 do 2022-12-11

Doskonałe Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 96m²) Informacje dodatkowe: Szerokość 30cm, głębokość ok 80cm z wywozem urobku Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Krotoszyn

2023-01-11 do 2023-01-16

Pierwszorzędne Kopanie Kalisz

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 15mb) Informacje dodatkowe: Wykopanie starej rury ceramicznej wstawienie pcv zmiana mojego podłączenia do tej rury i podłączenie na nowo rynny głębokość 1'5 Termin rozpoczęcia prac: do ...

 • Krotoszyn

2022-11-22 do 2022-11-30

Zapytanie o wykonanie odwodnienia dachy, drenażu, Krotoszyn

Zakres zlecenia: Klient szuka wykonawcy do wykonania drenażu wokół budynku i odwodnienia dachu Prace dotyczą: zlecenie dotyczy budynku użyteczności publicznej Lokalizacja: Krotoszyn Termin rozpoczęcia prac: możliwy od z...

 • Krotoszyn

2022-12-07 do 2022-12-15

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 1000m², Krotoszyn

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Krotoszyn

2023-01-11 do 2023-01-19

Rewelacyjne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: Witam. Potrzebuje pogłębić staw koparka long Ok 1000m2. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Krotoszyn

2022-08-29 do 2022-09-06

Szukam ekipy do prac ziemnych, Ostrów Wielkopolski

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Szukam ekipy do prac ziemnych", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-09-23 do 2022-10-01

Perfekcyjne Prace Ziemne

Ten Klient w dalszym ciągu potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na prace ziemne, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-07-31 do 2022-08-08

Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 400m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-10-07 do 2022-10-15

Wykonanie wykopu pod fundament 35m², Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 35m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-11-28 do 2022-12-06

Kopanie

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 35m²) Informacje dodatkowe: fundament 70 mb o szer 0,5m głębokość 1m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ostrów Wielkopolski

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 6 dni temu

Staranne Prace Ziemne

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 150m²) Informacje dodatkowe: wysypanie tłuczeń Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-09-16 do 2022-09-19

Zapytanie o prace ziemne, Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac: Wywóz gliny Informacje dodatkowe: Około 20-30 m3, glina zgromadzona na kupkach. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-10-25 do 2022-11-02

Porządne Prace Ziemne

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od prac ziemnych poszukujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 500m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Ostrów Wielkopolski z pewnością dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Ostrów Wielkopolski

2023-01-24 do 2023-01-26

Perfekcyjne Prace Ziemne

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Więcej informacji prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-10-11 do 2022-10-19

Pierwszorzędne Wykop

Ten Klient uważa, że pierwszorzędne wykop to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Złóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-10-04 do 2022-10-12

Wykonanie wykopu pod fundament 20m², Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 20m²) Informacje dodatkowe: Dzień dobry, Bardzo proszę o wycenę demontażu nawierzchni syntetycznej 15x15m i montazu w nowym miejscu wraz z wykorytowaniem, nie ma tam obrzeży (w załąc...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-09-27 do 2022-10-05

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 200m², Bierzglinek

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 200m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Bierzglinek

2022-08-26 do 2022-09-03

Roboty Ziemne

Wykonanie robót ziemnych dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 7mb. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Słupca

2023-01-09 do 2023-01-17

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych