Roboty ziemne w Jarocinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 166 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 472 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Jarocinie

Roboty ziemne Jarocin

USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE IR-BUD ADAM WOJTCZAK

2 opinie

Po prostu zleć zadanie kopania stawów ekspertom firmy USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE IR-BUD ADAM WOJTCZAK z miejscowości Jarocin. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Jarocina nie mają sobie równych. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Patryk Krasiński PUH "JOB HOUSE" - Znakomite Roboty Ziemne Jarocin

Znakomite Roboty Ziemne

1 opinia

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Patryk Krasiński PUH JOB HOUSE. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

HORTUS - Doskonałe Roboty Ziemne Jarocin

HORTUS

1 opinia

Jeżeli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od robót ziemnych to zaufaj doświadczeniu HORTUS. Jarocin i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Brukarstwo Weber - Najwyższej Klasy Kopanie Stawów Jarocin

Najwyższej Klasy Kopanie Stawów Jarocin

1 opinia

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to główne walory firmy Brukarstwo Weber, której specjalnością jest kopanie stawów. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Grzegorz Szymczak - Porządna Melioracja w Jarocinie

Porządna Melioracja w Jarocinie

1 opinia

Jeśli szukasz rewelacyjnej współpracy to eksperci z Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Grzegorz Szymczak perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

KAR-POL - Rewelacyjne Roboty Ziemne Jarocin

Rewelacyjne Roboty Ziemne Jarocin

2 opinie

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia KAR-POL. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zachęcamy do zadawania pytań.

Przedsiębiorstwo Usługowe "BTS" Sp. z o.o. - Perfekcyjne Roboty Ziemne Jarocin

Przedsiębiorstwo Usługowe "BTS" Sp. z o.o.

1 opinia

Zrealizowanie robót ziemnych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Przedsiębiorstwo Usługowe BTS Sp. z o.o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

MPD WOJTASIK Piotr Wojtasik - Staranne Wykopy Jarocin

MPD WOJTASIK Piotr Wojtasik

1 opinia

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od wykopów? Skorzystaj z kwalifikacji MPD WOJTASIK Piotr Wojtasik. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby poznać dopasowaną ofertę.

Grześkop Grzegorz Węclewski - Profesjonalne Roboty Ziemne Jarocin

Profesjonalne Roboty Ziemne

1 opinia

Na wypadek jeśli wciąż szukasz ekspertów od robót ziemnych to powierz tę kwestię specjalistom z Grześkop Grzegorz Węclewski. Jarocin i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

AQUA-RAF Rafał Repnak - Świetne Roboty Ziemne Jarocin

Świetne Roboty Ziemne

6 opinii

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z AQUA-RAF Rafał Repnak są dla Ciebie idealni. Zarezerwuj termin od razu!

Najnowsze z 28 zleceń na prace ziemne w Jarocinie

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 560m², Jarocin

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 560m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Złóż wyjątkową propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Jarocin

2023-02-06 do 2023-02-14
dodano 3 dni temu

Porządne Wykop Jarocin

Przygotowanie wykopu dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zlecę prace ziemne. Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Jarocin

2022-09-05 do 2022-09-13

Wyrównanie terenu o pow. 1500m², Jarocin

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1500m²) Informacje dodatkowe: Do wyrównania droga z kruszywa w Jarocinie. Równiarka + walec. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Jarocin

2022-08-29 do 2022-09-06

Zlecę wykonanie studni, Jarocin

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Jarocin

2022-08-22 do 2022-08-30

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Jarocin

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Książ Wielkopolski

2022-12-03 do 2022-12-11

Świetne Prace Ziemne Jarocin

Klient chce wynająć: podnośnik Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Dźwig wysokość ...

 • Kołaczkowo

2022-08-08 do 2022-08-16

Prace Ziemne

Ten Klient myśli, że doskonałe prace ziemne to niełatwe zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

 • Bierzglinek

2022-08-26 do 2022-09-03

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 500m², Dolsk

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Dolsk

2022-09-02 do 2022-09-10

Kopanie Jarocin

Jeśli wykonujesz zlecenia na wysokiej klasy kopanie w rejonie Wielkopolskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Przedstaw bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Dolsk

2023-01-16 do 2023-01-24

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 60mb, Środa Wielkopolska

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 60mb) Informacje dodatkowe: Wąski wykop pod rurę od gazu - 80 cm Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Środa Wielkopolska

2022-10-19 do 2022-10-27

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 5m², Środa Wielkopolska

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 5m²) Informacje dodatkowe: Potrzebuję koparki do wykopania dołu pod fundament 1mx1m Termin rozpoczęcia prac: 2022-12-15...

 • Środa Wielkopolska

2022-12-13 do 2022-12-21

Roboty Ziemne

Klient chce wynająć: Dźwig Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Wsadzić do zbiornik...

 • Środa Wielkopolska

2022-11-09 do 2022-11-17

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 5m², Środa Wielkopolska

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 5m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Środa Wielkopolska

2022-12-19 do 2022-12-27

Zlecę prace ziemne, Środa Wielkopolska

Klient chce wynająć: koparkę dużą Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 5 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca...

 • Środa Wielkopolska

2022-10-24 do 2022-11-01

Zapytanie o prace ziemne, Barczyzna-Nekla, Powiat Wrzesiński, Wielkopolska

Klient poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapytanie o prace ziemne, Barczyzna-Nekla, Powiat Wrzesiński. To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Barczyzna-Nekla, Powiat Wrzesiński, Wielkopolska

2022-08-16 do 2022-08-24

Solidne Kopanie

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 96m²) Informacje dodatkowe: Szerokość 30cm, głębokość ok 80cm z wywozem urobku Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Krotoszyn

2023-01-11 do 2023-01-16

Solidne Kopanie

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 15mb) Informacje dodatkowe: Wykopanie starej rury ceramicznej wstawienie pcv zmiana mojego podłączenia do tej rury i podłączenie na nowo rynny głębokość 1'5 Termin rozpoczęcia prac: do ...

 • Krotoszyn

2022-11-22 do 2022-11-30

Zapytanie o wykonanie odwodnienia dachy, drenażu, Krotoszyn

Zlecający poszukuje rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o wykonanie odwodnienia dachy, drenażu. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Przedzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Krotoszyn

2022-12-07 do 2022-12-15

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

W dalszym ciągu możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Pokaż dobrą propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Krotoszyn

2023-01-11 do 2023-01-19

Szukam firmy na wykopanie stawu pow. 1000m², Krotoszyn

Klient napisał "Szukam firmy na wykopanie stawu pow. 1000m²". Wykonaj usługę najwyższej klasy kopania jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do wykonania działalności z okolic Krotoszyna i pobliskich miast. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Krotoszyn

2022-08-29 do 2022-09-06

Zlecenie na prace ziemne, Raszków

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Raszków

2022-12-22 do 2022-12-30

Zapytanie o prace ziemne, Raszków

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: Przydomowa oczyszczalnia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Raszków

2022-12-22 do 2022-12-22

Szukam ekipy do prac ziemnych, Rychnów

Rodzaj prac: Przeczyszczenie rowu Informacje dodatkowe: Zlecę przeczyszczenie rowu wokół budynku (szklarnia) wraz z wywozem ziemi około 500-600 mb Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Rychnów

2022-10-11 do 2022-10-19

Zapytanie o prace ziemne, Reklinek

Klient chce wynająć: podnośnik Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca Dodatkowe informacje: Układanie płyt st...

 • Reklinek

2022-08-24 do 2022-08-24

Dam zlecenie na wykonanie drenażu dł. 25mb, Września

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Dam zlecenie na wykonanie drenażu dł. 25mb", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Września

2022-09-11 do 2022-09-19

Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 25mb, Września

Wykonanie wykopu dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 25mb. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zobacz!

 • Września

2022-09-11 do 2022-09-19

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 50mb, Września

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 50mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Września

2022-09-26 do 2022-10-04

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Września

Klient chce wynająć: dźwig Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2022-09-19 Dodatkowe informacje: posadowienie zbiornika re...

 • Września

2022-08-17 do 2022-08-25

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych