Roboty ziemne w Chodzieży

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 472 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Chodzieży

Roboty ziemne Chodzież

Solidne Roboty Ziemne w Chodzieży

5 opinii

MIR-KOP oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z rejonu Chodzieży oraz przyległych powiatów. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Budimak Invest Lukasz Makowiecki - Pierwszorzędne Prace Ziemne Chodzież

Pierwszorzędne Prace Ziemne

4 opinie

Myślisz, że pierwszorzędne prace ziemne to nieproste zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z Budimak Invest Lukasz Makowiecki doradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Sew-Bud - Pierwszorzędne Kopanie Stawów Chodzież

Sew-Bud

3 opinie

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne cechy firmy, której specjalnością jest kopanie stawów. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i poznaj ofertę.

Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Wilk - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Chodzież

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

5 opinii

Gdy poszukujesz najwyższej klasy usługi minikoparką w dobrej cenie to firma Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Wilk jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z dziedziny robót ziemnych. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Mateo Mateusz Kruk - Perfekcyjny Drenaż Chodzież

Perfekcyjny Drenaż Chodzież

3 opinie

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Mateo Mateusz Kruk z Chodzieży będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Mateusz Kęsicki Usługi Mini Koparką Prace Ogrodnicze - Perfekcyjne Studnie Głębinowe Chodzież

Mateusz Kęsicki Usługi Mini Koparką Prace Ogrodnicze

1 opinia

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od studni głębinowych to trafiłeś w dobre miejsce - Mateusz Kęsicki Usługi Mini Koparką Prace Ogrodnicze jest do Twoich usług. Chodzież i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

P.I.H. KANVEX - Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Chodzież

Wysokiej Klasy Wiercenie Studni

1 opinia

Sprawdź tę firmę jeśli szukasz odpowiednich ludzi do wysokiej klasy wiercenia studni na terenie Chodzieży. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Tomasz Zawadzki "ZAW-TOM" - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Chodzież

Tomasz Zawadzki "ZAW-TOM"

1 opinia

Wykonanie robót ziemnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Tomasz Zawadzki ZAW-TOM ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Dom-styl - Profesjonalny Drenaż Chodzież

Profesjonalny Drenaż

2 opinie

Gdy poszukujesz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Dom-styl perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

DMD-POL - Rewelacyjna Niwelacja Terenu Chodzież

Rewelacyjna Niwelacja Terenu Chodzież

1 opinia

Wiele długich lat pracownicy firmy DMD-POL wykonują usługi z zakresu niwelacji terenu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usług minikoparką. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Najnowsze z 24 zleceń na prace ziemne w Chodzieży

Profesjonalne Wykop Chodzież

Rodzaj prac: Zniwelowanie różnic terenu według gotowego projektu Informacje dodatkowe: Wykonanie prac ziemnych według gotowego projektu ogrodu (nawiezienie ziemi na taras, nawiezienie ziemi do ogrodu, wykonanie stopni na ogrodzie...

 • Szamocin

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 5 dni temu

Szukam ekipy do prac ziemnych, Chodzież

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec z zakresu najwyższej klasy kopania z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Wybierz numer teraz i wyślij ofertę.

 • Chodzież

2022-10-18 do 2022-10-26

Szukam ekipy do prac ziemnych, Chodzież

Zleceniodawca napisał "Szukam ekipy do prac ziemnych". Przyjmij usługę wyjątkowego kopania jako profesjonalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do realizacji zleceń z okolic Chodzieży i pobliskich miast. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Chodzież

2022-10-16 do 2022-10-24

Prace Ziemne Chodzież

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Potrzebuję wykopać studnię", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Rataje

2022-09-01 do 2022-09-02

Rewelacyjne Wykop

W dalszym ciągu masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Chodzież

2022-08-10 do 2022-08-18

Zapytanie o prace ziemne, Kruszewo

Klient napisał "Zapytanie o prace ziemne". Wykonaj usługę najwyższej klasy kopania jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do wykonania działalności z okolic Wielkopolskiego i pobliskich miast. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Kruszewo

2023-01-24 do 2023-01-25

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 108m², Nowa Wieś Ujska

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 108m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Nowa wieś ujska

2022-09-15 do 2022-09-23

Doskonałe Roboty Ziemne Chodzież

Rodzaj prac: Pale drewniane + palisada Informacje dodatkowe: Pale drewniane pod wiatę oraz palisada przy nabrzeżu jeziora - Zamek Pałuków w Gołańczy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Gołańcz

2022-07-20 do 2022-07-28

Najlepsze Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 150m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wągrowiec

2022-09-01 do 2022-09-09

Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 20mb, Piła

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 20mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Piła

2022-12-14 do 2022-12-22

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Rodzaj prac: budowa parkingu Informacje dodatkowe: Budowa parkingu, roboty ziemne, drenaż, położenie płyt betonowych Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Piła

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 5 dni temu

Rewelacyjne Wykop

Rodzaj prac: Dół Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Piła

2022-09-27 do 2022-10-05

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 15mb, Łekno

Przyjmij usługę doskonałego kopania o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 15mb", jako fachowiec z miejscowości Wielkopolskie. Ujmij klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Wielkopolskiego nie masz sobie równych. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

 • Łekno

2022-10-31 do 2022-11-08

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 200m², Jędrzejewo

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 200m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Jędrzejewo

2022-08-12 do 2022-08-20

Wykop

Jeśli jako dobra firma od wykopu szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 36m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Czarnków bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Czarnków

2022-10-31 do 2022-11-08

Zlecenie na prace ziemne, Trzcianka

Klient chce wynająć: minikoparkę, bobcat, ładowarka, koparko-ładowarkę, ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 5 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2022...

 • Trzcianka

2022-08-16 do 2022-08-24

Roboty Ziemne

Na wypadek jeśli wciąż jako profesjonalista od robót ziemnych szukasz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o wykopanie studni. Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z pewnością uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Żeby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Skoki

2022-08-22 do 2022-08-30

Porządne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 48m²) Informacje dodatkowe: Wykop pod płytę fundamentową na głębokość 60 cm Termin rozpoczęcia prac: 2022-11-18...

 • Tur Kujawsko-Pomorskie

2022-10-25 do 2022-11-02

Pierwszorzędne Wykop

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 122m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Śmiardowo złotowskie

2022-08-29 do 2022-09-06

Roboty Ziemne

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy i pisze - Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 500m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

 • Oborniki

2022-09-05 do 2022-09-13

Zapytanie o prace ziemne, Oborniki

Rodzaj prac: zrobienie podjazdu z kruszywa 36 m2 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Oborniki

2022-10-19 do 2022-10-19

Zapytanie o wykopanie studni, Oborniki

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: sepno kordynaty 52.554••••••••••• , 16.775•••••••••••• Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

 • Oborniki

2022-08-09 do 2022-08-17

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 200m², Oborniki

To zapytanie o treści - Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 200m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Oborniki i okolic. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Oborniki

2022-09-08 do 2022-09-16

Staranne Wykop

Zrealizowanie wykopu dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na utwardzenie drogi o pow. 200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zadzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Złotów

2022-09-06 do 2022-09-14

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych