Roboty ziemne w Bochni

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 389 342 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 159 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Bochni

Roboty ziemne Bochnia

FHU TYR.BRUK

12 opinii

Szukasz profesjonalistów od robót ziemnych? Trafiłeś w dobre miejsce - FHU TYR.BRUK jest do Twoich usług. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

B£B TIDINESS Bartosz Baszczak - Solidne Roboty Ziemne Bochnia

B£B TIDINESS Bartosz Baszczak

5 opinii

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od robót ziemnych to wykorzystaj kompetencje BB TIDINESS Bartosz Baszczak. Bochnia i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Majka usługi koparka - Dobre Usługi Koparko Ładowarką Bochnia

Majka usługi koparka

4 opinie

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi koparko ładowarką Majka usługi koparka prześciga konkurentów. Reputację tworzą rekomendacje zachwyconych odbiorców. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

F.H.U AUTOMOTIVE - Rewelacyjne Roboty Ziemne Bochnia

Rewelacyjne Roboty Ziemne Bochnia

3 opinie

W dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie F.H.U AUTOMOTIVE. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Umów odpowiedni dla Ciebie termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Prywatna - Pierwszorzędny Drenaż Opaskowy Bochnia

Prywatna

1 opinia

Szukasz specjalisty od drenażu opaskowego? Trafiłeś w dobre miejsce - Prywatna jest do Twoich usług. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

PUPH WIERT-KOP Leszek Krupa - Profesjonalne Roboty Ziemne w Bochni

Profesjonalne Roboty Ziemne w Bochni

6 opinii

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij PUPH WIERT-KOP Leszek Krupa. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Trans-Las Dylowicz sp.j. - Najlepsze Usługi Koparko Ładowarką Bochnia

Najlepsze Usługi Koparko Ładowarką Bochnia

1 opinia

Dzięki dbałości o szczegóły usługi koparko ładowarką Trans-Las Dylowicz sp.j. prześciga konkurentów. Reputację tworzą opinie zachwyconych odbiorców. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Duo Net Sp. z o.o. - Świetne Prace Ziemne Bochnia

Duo Net Sp. z o.o.

2 opinie

Przygotowanie prac ziemnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Duo Net Sp. z o.o. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

WBC Invest Sp. z o.o. - Profesjonalna Melioracja Bochnia

WBC Invest Sp. z o.o.

14 opinii

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od melioracji? Skorzystaj z kwalifikacji WBC Invest Sp. z o.o.. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

FU DudBruk - Pierwszorzędna Melioracja Bochnia

Pierwszorzędna Melioracja

2 opinie

Wciąż szukasz dobrej firmy od melioracji? Wykorzystaj doświadczenie FU DudBruk. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Najnowsze z 31 zleceń na prace ziemne w Bochni

Solidne Prace Ziemne Bochnia

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Bochni. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Bochnia

2022-12-28 do 2023-01-05

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 900m², Cikowice

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 900m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie robót ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Cikowice

2022-12-27 do 2023-01-04

Zapytanie o instalację zbiornika na wodę, 5m3, Bochnia

Ten Klient myśli, że perfekcyjne wykop to nieproste zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapytanie o instalację zbiornika na wodę, 5m3". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zaprezentuj dopasowaną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się już dziś.

 • Bochnia

2022-12-05 do 2022-12-13

Zlecenie na wykonanie studni kopanej, 20m, Wiśnicz Mały

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecenie na wykonanie studni kopanej, 20m". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

 • Wiśnicz mały

2022-11-05 do 2022-11-13

Świetne Roboty Ziemne Bochnia

Klient chce wynająć: minikoparkę, koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Mikluszowice

2022-11-02 do 2022-11-10

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 100m², Proszówki

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 100m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Proszówki

2022-10-26 do 2022-11-03

Perfekcyjne Prace Ziemne

Ten Klient uważa, że perfekcyjne prace ziemne to skomplikowany temat. Napisał zapytanie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Bochnia

2022-10-17 do 2022-10-25

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1030m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Bochnia

2022-09-28 do 2022-10-06

Zlecenie na prace ziemne, Bochnia

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 3 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: do uzgodnienia w rozmowie Dodatkowe informacje: Usyp...

 • Bochnia

2022-09-17 do 2022-09-25

Zlecenie na wykonanie studni kopanej, 2m, Mały Wiśnicz

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 2m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: mam do utwardzenia 400m2 i okraweżnikowania, z czego około 130 m2 ułożenia kostki, oraz wykonania 90 mb kanalizacji deszcz...

 • Mały Wiśnicz

2022-09-05 do 2022-09-13

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 5m², Bochnia

Ten Klient myśli, że solidne wykop to skomplikowane zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 5m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Bochnia

2022-09-05 do 2022-09-13

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: humusowanie Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie humusowania około 700 m2, dowiezienie 2-3 samochodów ziemi. Ziemię należy dowieźć ręcznie na odległość około 150 metrów. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wy...

 • Rzezawa

2022-09-05 do 2022-09-13

Roboty Ziemne

Zlecający napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 230mb". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Bochnia

2022-09-04 do 2022-09-12

Kopanie Bochnia

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 9m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Bochnia

2022-08-31 do 2022-09-08

Zlecenie na prace ziemne, Bochnia

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na prace ziemne". Jako zaufany specjalista w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Bochnia

2022-08-12 do 2022-08-20

Profesjonalne Wykop Bochnia

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 3000m²) Informacje dodatkowe: Zlecenie dotyczy wyrównania terenu/działki w około nowo wybudowanego domu, wraz z zasilaniem trawy. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Bratucice

2022-08-04 do 2022-08-12

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 60m², Bieńkowice Gmina Drwinia

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 60m²) Informacje dodatkowe: Dzien dobry , Wkrotce (16.08) rozbieram stara szope o powierzchni okolo 60 m2. Po rozbiorce chcialabym nawieżc na ten teren ziemie pod trawnik, jednak w ta...

 • Bieńkowice gmina Drwinia

2022-08-04 do 2022-08-12

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Bochnia

Rodzaj prac: Wykop pod kostkę brukowa Informacje dodatkowe: Około 11×3,6 m na głębokość 40 cm plus usunięcie i wywóz 3 płyt drogowych. Termin rozpoczęcia prac: 2022-07-25...

 • Bochnia

2022-07-21 do 2022-07-29

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 95m², Bochnia

Ten Klient myśli, że znakomite roboty ziemne to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 95m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Bochnia

2022-07-21 do 2022-07-29

Doskonałe Kopanie

Planujesz przyjąć zlecenie na kopanie, a nie masz Klienta? Odpowiedź na ogłoszenie o treści Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 100m² to dobry wybór. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Bochnia

2022-07-20 do 2022-07-28

Doskonałe Wykop

Wykonanie wykopu z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zlecę prace ziemne. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Połom duży

2022-07-12 do 2022-07-20

Najlepsze Prace Ziemne

To zlecenie o treści - Wykonanie wykopu pod instalację dł. 15mb jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z Małopolskiego i z sąsiednich miast. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Kłaj

2022-11-06 do 2022-11-14

Porządne Prace Ziemne

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Potrzebne wykonanie wykopu pod instalację dł. 20mb", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Kłaj

2022-09-05 do 2022-09-13

Zlecę wykonanie studni, Brzesko

Wybierz zlecenie dotyczące pierwszorzędnego kopania od sprawdzonych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Brzeska lub okolicy. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Brzesko

2022-10-28 do 2022-11-05

Najlepsze Kopanie

Klient chce wynająć: ładowarkę teleskopową, ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Brzesko

2022-11-23 do 2022-11-23

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 2000m², Brzesko

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 2000m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Brzesko

2022-12-06 do 2022-12-14

Rewelacyjne Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 200m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Brzesko

2022-09-07 do 2022-09-15

Potrzebne utwardzenie drogi o pow. 500m², Brzesko

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 500m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Brzesko

2022-09-11 do 2022-09-19

Fantastyczne Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 350m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Brzesko

2022-09-28 do 2022-10-06

Szukam ekipy do prac ziemnych, Brzesko

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Brzeska. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Brzesko

2022-08-04 do 2022-08-12

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 30m², Brzesko

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 30m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Brzesko

2022-08-10 do 2022-08-18

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych