Roboty ziemne w Biłgoraju

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 136 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Biłgoraju

Roboty ziemne Biłgoraj

Rewelacyjne Roboty Ziemne

2 opinie

Poszukujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Bruk-Ar Usługi Ogólno Budowlane Ważna-Basztewicz Katarzyna. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

firma usługowa - Rewelacyjne Kopanie Stawów Biłgoraj

Rewelacyjne Kopanie Stawów Biłgoraj

1 opinia

Już od kilku lat pracownicy firma usługowa wykonują usługi z zakresu kopania stawów, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usług koparko ładowarką. Zarezerwuj termin!

Usługi remontowo-budowlane GD budownictwo - Najlepsze Roboty Ziemne Biłgoraj

Usługi remontowo-budowlane GD budownictwo

4 opinie

Firma Usługi remontowo-budowlane GD budownictwo świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Biłgoraju i okolic. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Usługi budowlane Grzegorz Tutka - Rzetelne Usługi Minikoparką w Biłgoraju

Rzetelne Usługi Minikoparką w Biłgoraju

2 opinie

Poprzez dbałość o jakość usługi minikoparką Usługi budowlane Grzegorz Tutka wybija się w branży. Reputację budują referencje zachwyconych zleceniodawców. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

P.U.B. Roman Głowala - Doskonały Drenaż Biłgoraj

Doskonały Drenaż Biłgoraj

7 opinii

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z P.U.B. Roman Głowala są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

TM-BUD s.c. - Rewelacyjna Melioracja Biłgoraj

TM-BUD s.c.

1 opinia

W przypadku, gdy potrzebujesz rewelacyjnej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z dziedziny melioracji. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

RENOWA usługi ciesielsko-dekarskie i remontowo-budowlane - Najlepsze Kopanie Stawów Biłgoraj

RENOWA usługi ciesielsko-dekarskie i remontowo-budowlane

1 opinia

Zleć zadanie kopania stawów ekspertom z miejscowości Biłgoraj. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Biłgoraju są jednymi z najlepszych. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Firma remontowo-budowlana MAGBUD Beata Magdziarz - Perfekcyjne Kopanie Studni Biłgoraj

Firma remontowo-budowlana MAGBUD Beata Magdziarz

1 opinia

Sprawdź tę firmę jeśli szukasz właściwych ludzi do perfekcyjnego kopania studni na terenie Biłgoraju. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

Usługi koparką Piotr Knap - Znakomite Studnie Głębinowe Biłgoraj

Znakomite Studnie Głębinowe

Jeśli poszukujesz ekspertów od studni głębinowych to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Usługi koparką Piotr Knap. Biłgoraj i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

eRWD.pl Albert Stasiejko - Profesjonalne Kopanie Stawów Biłgoraj

Profesjonalne Kopanie Stawów

Ta firma świadczy profesjonalne usługi minikoparką i kopanie stawów na terenie miejscowości Biłgoraj oraz okolicznych miast. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Najnowsze z 29 zleceń na prace ziemne w Biłgoraju

Wykonanie wykopu pod instalację dł. 15mb, Biłgoraj

Przygotowanie prac ziemnych z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Wykonanie wykopu pod instalację dł. 15mb. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Biłgoraj

2022-12-02 do 2022-12-10

Rewelacyjne Kopanie Biłgoraj

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Biłgoraj

2022-11-22 do 2022-11-30

Rewelacyjne Wykop Biłgoraj

W dalszym ciągu masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Biłgoraj

2022-11-04 do 2022-11-12

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 58m², Potok Górny

Jeśli tylko realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Lubelskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 58m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Potok Górny

2022-10-09 do 2022-10-17

Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 300m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Turobin

2022-08-14 do 2022-08-22

Zlecenie na prace ziemne, Biłgoraj

Rodzaj prac: Budowa przejścia dla pieszych w pasie drogi powiatowej - wykonanie przepustów i chodnika Informacje dodatkowe: Dzień dobry, Poszukujemy podwykonawcy do wykonania prac przy budowie przejścia dla pieszych w pasie drogi...

 • Biłgoraj

2022-07-29 do 2022-08-06

Staranne Roboty Ziemne Biłgoraj

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zapytanie o prace ziemne". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - warto.

 • Abramów

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 8 dni temu

Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Bodaczów

2022-08-04 do 2022-08-12

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 70m², Radecznica

Klient napisał "Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 70m²". Wykonaj zlecenie najlepszego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do podjęcia zleceń z Lubelskiego i pobliskich powiatów. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Radecznica

2022-08-30 do 2022-09-07

Szukam ekipy do prac ziemnych, Sułów

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie.

 • Sułów

2022-08-23 do 2022-08-31

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 4000m², Krasnobród

Przygotowanie prac ziemnych dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 4000m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Krasnobród

2022-09-17 do 2022-09-25

Zlecenie na prace ziemne, Cieplice

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zlecenie na prace ziemne", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

 • Cieplice

2022-10-24 do 2022-11-01

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 120m², Batorz

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 120m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu działki,wykopanie 5 pniaków. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Batorz

2022-09-05 do 2022-09-13

Roboty Ziemne

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu szuka specjalisty od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Pokaż dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Zamość

2022-08-23 do 2022-08-31

Dam zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 100m², Zamość

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Dam zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 100m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie prac ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Aby poznać Klienta skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Zamość

2022-10-09 do 2022-10-17

Wykonanie wykopu pod fundament 40m², Zamość

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 40m²) Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-05...

 • Zamość

2022-09-01 do 2022-09-09

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Biłgoraj

Wykonanie prac ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Wyrównanie terenu o pow. 100m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

 • Zamość

2022-09-30 do 2022-10-08

Kopanie

Klient chce wynająć: ładowarkę teleskopową Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Zamość

2022-09-08 do 2022-09-16

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 500m², Zamość

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Zamościa i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 500m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

 • Zamość

2022-10-12 do 2022-10-20

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb, Zamość

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

 • Zamość

2022-07-28 do 2022-08-05

Szukam ekipy do prac ziemnych, Zamość

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Wykopy ...

 • Zamość

2022-07-28 do 2022-08-05

Zlecenie na prace ziemne, Zamość

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy i pisze - Zlecenie na prace ziemne. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Zamość

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 5 dni temu

Zapotrzebowanie na utwardzenie drogi o pow. 70m², Leżajsk

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 70m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Leżajsk

2023-01-11 do 2023-01-19

Znakomite Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 150m²) Termin rozpoczęcia prac: 2023-05-22...

 • Cieszanów

2022-08-18 do 2022-08-19

Porządne Prace Ziemne

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

 • Nisko

2022-08-09 do 2022-08-17

Najwyższej Klasy Kopanie

Szukasz zlecenia do wykonania jako godny uwagi profesjonalista z zakresu najwyższej klasy kopania z Podkarpackiego? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Nowosielec

2022-08-08 do 2022-08-16

Świetne Roboty Ziemne

Ten Klient myśli, że świetne roboty ziemne to trudny temat. Napisał zapytanie o treści "Zapytanie o prace ziemne". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Nisko

2022-09-02 do 2022-09-10

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 100m², Izbica

Ten Klient uważa, że najlepsze roboty ziemne to skomplikowany temat. Wysłał zapytanie o treści "Zlecę wyrównanie terenu o pow. 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Nie zwlekaj - zatelefonuj i otrzymaj prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Izbica

2022-10-31 do 2022-11-08

Doskonałej Jakości Wykop

Klient szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 400m². To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Jastkowice

2022-10-06 do 2022-10-14

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych