Dachy w Koninie

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 203 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Koninie

Dachy Konin

Matdach

13 opinii

Zrealizowanie dachów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Matdach ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Żeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się - warto.

Dach-Complex - Znakomite Usługi Ciesielskie Konin

Dach-Complex

10 opinii

Każdy, kto planuje kupno usługi ciesielskiej winien już teraz zgłosić się do Dach-Complex i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz oferowaną jakość. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Dariusz Płóciennik - Znakomite Usługi Dekarskie Konin

Dariusz Płóciennik

4 opinie

Usługi dekarskie to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Dariusz Płóciennik - są zawodowcami w branży. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Usługi Ogólnobudowlane Eryk Stolarek - Rewelacyjne Dachy Konin

Rewelacyjne Dachy

2 opinie

Firma Usługi Ogólnobudowlane Eryk Stolarek oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Konin i okolic. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

USŁUGI CIESIELSKO-DEKARSKIE LUX-DACH - Znakomite Dachy Konin

Znakomite Dachy

1 opinia

Nadal potrzebujesz specjalisty od dachów? Powierz tę kwestię specjalistom z USŁUGI CIESIELSKO-DEKARSKIE LUX-DACH. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

"LUKAS" Firma Remontowo-Budowlana ŁUKASZ KOSMOWSKI - Pierwszorzędne Dachy Konin

Pierwszorzędne Dachy Konin

1 opinia

Jeżeli jeszcze szukasz profesjonalistów od dachów to skorzystaj z kwalifikacji LUKAS Firma Remontowo-Budowlana ŁUKASZ KOSMOWSKI. Konin i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

PSW Kompleksowe Usługi Remontowo Budowlane - Wyjątkowy Cieśla Konin

PSW Kompleksowe Usługi Remontowo Budowlane

3 opinie

Myślisz, że solidne dachy to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - cieśle z tej firmy udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

SALIX - Doskonała Budowa Dachu w Koninie

Doskonała Budowa Dachu w Koninie

2 opinie

Dobra cena i solidna realizacja powierzonych zadań to główne atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest budowa dachu. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Uslugi ciesielsko dekarskie Paweł Zawodni - Kompetentny Cieśla Konin

Kompetentny Cieśla Konin

Każdy, kto planuje kupno usługi dekarskiej musi już dziś zgłosić się do tego cieśli i poznać atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Usługi Budowlane Dariusz Szczepaniak - Staranne Dachy Konin

Staranne Dachy

Przygotowanie dachów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Usługi Budowlane Dariusz Szczepaniak ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najnowsze z 25 zleceń na budowę dachu w Koninie

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Rudzica

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna M...

 • Rudzica

2023-01-15 do 2023-01-23

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 275m², Konin

Pracując w branży usług ciesielskich od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Konin, ale także pobliskich miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Konin

2023-01-15 do 2023-01-23

Staranne Usługi Ciesielskie Konin

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Dod...

 • Konin

2023-01-15 do 2023-01-23

Dachy Konin

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna ...

 • Konin

2023-01-10 do 2023-01-18

Zapytanie o prace na dachu, 151-200m², Konin

Zrealizuj zlecenie dotyczące solidnego budowania dachu od rzetelnych Klientów zainteresowanych daniem pracy na terenie Konina lub okolicy. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Konin

2023-01-09 do 2023-01-17

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Rudzica

Poprzez dbałość o jakość usługi dekarskiej Twoja firma przewyższa konkurentów. Sława, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania zlecających. Umów się na rozmowę już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Rudzica

2023-01-04 do 2023-01-12

Doskonałe Dachy

Nadal możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od dachów. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Umów się na rozmowę jak najszybciej.

 • Konin

2022-11-02 do 2022-11-10

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Konin

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Konin

2022-11-02 do 2022-11-10

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Konin

Jako ekspert z branży tanich usług dekarskich, obsługujący Klientów z miejscowości Konin i okolicznych powiatów - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m²". Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Konin

2022-10-16 do 2022-10-24

Doskonali Cieśle Konin

Jako doskonały cieśla z wieloletnim doświadczeniem i specjalista gotowy do pracy odpowiedz na zapytanie. Ten Klient nadesłał zlecenie o treści "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 310m²". Przedstaw dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej.

 • Konin

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapotrzebowanie na prace na dachu, do 150m², Konin

Zakres zlecenia: Poprawa wypiętych dachowek Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: do uzgodnienia Zapytanie ...

 • Konin

2022-08-31 do 2022-09-08

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 2000m² , Konin

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 2000m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: karpiówk...

 • Konin

2022-08-12 do 2022-08-20

Pierwszorzędne Wykonanie Dachu Konin

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Mat...

 • Konin

2022-08-03 do 2022-08-11

Rewelacyjne Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Goczki polskie

2022-12-27 do 2023-01-04

Profesjonalne Wykonanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Ostrowite

2022-10-26 do 2022-11-03

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Słupca

Jeśli fachowe usługi ciesielskie w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m²". Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś.

 • Słupca

2022-12-20 do 2022-12-28

Pierwszorzędne Budowanie Dachu Konin

Zakres zlecenia: Usuwanie starego pokrycia dachowego i pokrycie nowego. Powierzchnia dachu: 180m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe prace:...

 • Babiak

2022-08-26 do 2022-09-03

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Turek

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materi...

 • Turek

2023-01-11 do 2023-01-19

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Słodków

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Słodków

2022-10-08 do 2022-10-16

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Korzeniew

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa D...

 • Korzeniew

2022-11-17 do 2022-11-25

Najwyższej Klasy Wykonanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna, da...

 • Siedluchno

2023-01-14 do 2023-01-22

Profesjonalne Wykonanie Dachu

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to Twoje główne mocne strony jako fachowca od wykonania dachu to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Zlecę kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 78m². Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Józefowo

2022-10-18 do 2022-10-26

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 220m², Ceków-Kolonia

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 220m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały z...

 • Ceków-Kolonia

2022-11-03 do 2022-11-11

Perfekcyjne Usługi Ciesielskie

Jeśli świadczysz perfekcyjne usługi ciesielskie i budowanie dachu na terenie Wielkopolskiego oraz pobliskich miast to to zapytanie jest zorientowane na Ciebie. Umów się na konkretny termin bez zbędnej zwłoki!

 • Jerzykowo

2022-08-03 do 2022-08-10

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Gizałki

Jeśli oferujesz tanie usługi dekarskie i wykonanie dachu na terenie miejscowości Wielkopolskie oraz okolicznych miast to to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Gizałki

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 2 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli