Dachy w Pile

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 392 951 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 356 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Pile

Dachy Piła

Ciesielstwo-Dekarstwo SŁAW-DACH

20 opinii

Jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od dachów to skorzystaj z doświadczenia Ciesielstwo-Dekarstwo SŁAW-DACH. Piła to teren, na którym koncentrują swoje działania. Skontaktuj się z nimi od razu, aby otrzymać ofertę.

Dach-Complex - Rewelacyjna Budowa Dachu Piła

Dach-Complex

10 opinii

Ich specjalność to rewelacyjne usługi ciesielskie i budowa dachu na terenie miejscowości Piła oraz sąsiednich miast. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

DACH-MAR - Wykwalifikowany Cieśla Piła

DACH-MAR

9 opinii

Poszukujesz specjalisty świadczącego usługi ciesielskie? Ten cieśla jest liderem w mieście Piła. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Ciestelstwo-Dekarstwo Krzysztof Nowak - Najwyższej Klasy Budowanie Dachu Piła

Ciestelstwo-Dekarstwo Krzysztof Nowak

2 opinie

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii budowania dachu z Piły. Już nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

FACH-DACH - Najlepsze Przebudowy Dachu w Pile

Najlepsze Przebudowy Dachu w Pile

1 opinia

Nadal szukasz specjalisty od przebudów dachu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom FACH-DACH. Zarezerwuj termin!

Zakład Ogólnobudowlany Janusz Filoda - Fantastyczna Budowa Dachu Piła

Fantastyczna Budowa Dachu Piła

1 opinia

Firma Zakład Ogólnobudowlany Janusz Filoda to wybitni specjaliści z branży fantastycznych usług ciesielskich i budowy dachu, obsługujący Klientów z miejscowości Piła i sąsiednich powiatów. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Usługi ogólnobudowlane Ciesielski Radosław - Rzetelne Usługi Ciesielskie Piła

Rzetelne Usługi Ciesielskie Piła

1 opinia

Przez zapewnianie rzetelnej usługi ciesielskiej Usługi ogólnobudowlane Ciesielski Radosław wyróżnia się w swoim rejonie. Reputację tworzą referencje zachwyconych zleceniodawców. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Do pełna - Dobry Cieśla Piła

Do pełna

3 opinie

Dobry cieśla z wyjątkową wiedzą w kwestii dobrych usług ciesielskich nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Pil-dom,Paweł Subotkiewicz - Najlepsze Wykonanie Dachu Jednospadowego Piła

Najlepsze Wykonanie Dachu Jednospadowego

6 opinii

Powierz zadanie wykonania dachu jednospadowego ekspertom firmy Pil-domPaweł Subotkiewicz z miejscowości Piła. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. W okolicy Piły nie mają sobie równych. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Firma remontowo-budowlana "KOMPLEKS" Edward Brzeski - Najlepsze Usługi Dekarskie Piła

Firma remontowo-budowlana "KOMPLEKS" Edward Brzeski

1 opinia

Chesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę od najlepszych usług dekarskich do realizacji zaplanowanych działań? Firma Firma remontowo-budowlana KOMPLEKS Edward Brzeski jest gotowa Ci pomóc. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 25 zleceń na budowę dachu w Pile

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Łobżenica

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom szeregowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe ...

 • Łobżenica

2023-01-04 do 2023-01-12

Profesjonalne Budowanie Dachu Piła

Poszukiwane są profesjonalne usługi dekarskie w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny budowania dachu, poznaj szczegóły zlecenia. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

 • Ługi ujskie

2022-12-29 do 2023-01-06

Zapytanie o prace na dachu, 20m², Piła

Zrealizuj zlecenie dotyczące solidnego budowania dachu od rzetelnych Klientów zainteresowanych daniem pracy na terenie Piły lub okolicy. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Piła

2022-12-08 do 2022-12-16

Usługi Ciesielskie Piła

Zakres zlecenia: - montaż pokrycia dachowego, - montaż więźby dachowej. Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy, cześć dach płaski Rodzaj pokrycia dachowego: b...

 • Piła

2022-11-24 do 2022-12-02

Dam zlecenie na prace na dachu, do 150m², Osiek Nad Notecią

Zaoszczędź sobie kłopotów i zrealizuj zlecenie na najwyższej klasy budowanie dachu z Wielkopolskiego. Przedstaw bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Osiek nad Notecią

2022-10-07 do 2022-10-15

Fachowe Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 550m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dodat...

 • Piła

2022-09-09 do 2022-09-17

Zapotrzebowanie na prace na dachu, 172m², Wysoka

Zakres zlecenia: Samej więźby dachowej i kompleksowa z pokryciem Powierzchnia dachu: 172m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: Dwuspadowy z dwoma wypustami Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dodatkowe p...

 • Wysoka

2022-09-07 do 2022-09-15

Zapytanie o prace na dachu, do 150m², Piła

Jako wybitny specjalista z branży perfekcyjnych usług dekarskich i wykonania dachu, świadczący usługi dla Klientów z Piły i pobliskich powiatów - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapytanie o prace na dachu, do 150m²". Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Piła

2022-09-05 do 2022-09-13

Dobrzy Cieśle Piła

Klient szuka dobrego cieśli dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m². Jeśli wykonujesz szerokie spektrum usług w dobrych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Jerzykowo

2022-08-03 do 2022-08-10

Perfekcyjne Budowanie Dachu

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Szamocin

2022-08-14 do 2022-08-22

Najlepsze Budowanie Dachu

Szukasz klienta jako ekspert od najlepszego budowania dachu w miejscowości Złotów lub w rejonie powiatu? Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się - warto.

 • Złotów

2022-10-04 do 2022-10-12

Tanie Usługi Dekarskie Piła

Poszukiwane są tanie usługi dekarskie w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji wymagań Klienta z dziedziny budowania dachu, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Czarnków

2022-10-05 do 2022-10-13

Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m², Czarnków

Wykonanie dachu to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w fachu cieśli. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Czarnków

2023-01-02 do 2023-01-11

Świetne Dachy Piła

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczn...

 • Wałcz

2022-10-22 do 2022-10-30

Zlecę prace na dachu, do 150m², Wałcz

Zakres zlecenia: uszczelnienie rynien Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: Wykonawca Zapytanie od: osoby prywatnej Infor...

 • Wałcz

2022-08-17 do 2022-08-25

Zlecę kompleksową budowę dachu, 900m² , Wałcz

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 900m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha ...

 • Wałcz

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 5 dni temu

Najlepsi Cieśle

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Mrocza

2022-08-19 do 2022-08-27

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Mrocza

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

 • Mrocza

2022-12-26 do 2022-12-27

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Lipka

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Mate...

 • Lipka

2022-08-28 do 2022-09-05

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Potulice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zape...

 • Potulice

2022-07-30 do 2022-08-07

Znakomita Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace...

 • Zamość

2022-08-30 do 2022-09-07

Dobrzy Cieśle

Klient szuka dobrego cieśli dla siebie i pisze - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m². Jeśli realizujesz szerokie spektrum usług w bezkonkurencyjnych cenach odpowiedz na to zlecenie. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Zamość

2022-08-27 do 2022-09-04

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Zamość

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumiczny Doda...

 • Zamość

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 210m², Janowiec Wielkopolski

Ten Klient jest zdania, że porządne dachy to niełatwe zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 210m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Janowiec Wielkopolski

2023-01-21 do 2023-01-29
dodano 7 dni temu

Zapytanie o prace na dachu, 151-200m², Potrzanowo

Zakres zlecenia: Montaż blachy, deskowanie, papa, rury spustowe Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Blacha na rąbek kolor biały Dodatkowe prace: ...

 • Potrzanowo

2022-09-15 do 2022-09-23

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli