Dachy w Kole

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 436 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 566 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Kole

Dachy Koło

BRAT-BUD

1 opinia

Uwierz fachowcom w dziedzinie przebudów dachu i zatrudnij BRAT-BUD. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Firma budowlana matik mateusz kacprzak - Najlepsze Dachy Koło

Najlepsze Dachy Koło

1 opinia

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od dachów? Skorzystaj z kwalifikacji Firma budowlana matik mateusz kacprzak. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

M-Bud Murakowski Marcin - Profesjonalne Dachy Koło

Profesjonalne Dachy

1 opinia

Jeżeli wciąż potrzebujesz ekspertów od dachów to powierz tę kwestię specjalistom z M-Bud Murakowski Marcin. Koło to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Ark89 - Znakomite Usługi Ciesielskie w Kole

Znakomite Usługi Ciesielskie w Kole

1 opinia

Nie możesz znaleźć rzetelnego fachowca świadczącego usługi ciesielskie? Ci cieśle nie mają sobie równych na terenie Koła. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Zakład Usługowy Andrzej Antczak - Fantastyczne Budowanie Dachu Koło

Zakład Usługowy Andrzej Antczak

Chesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu fantastycznego budowania dachu z Koła, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Zakład Usługowy Andrzej Antczak jest Twoim rozwiązaniem. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

PB MiT - Staranna Konstrukcja Dachu Koło

PB MiT

Według Ciebie staranna konstrukcja dachu to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - cieśle z tej firmy poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Kgbud Sp. z o.o. - Tanie Usługi Ciesielskie Koło

Tanie Usługi Ciesielskie Koło

Ten, kto planuje zakup taniej usługi ciesielskiej musi niezwłocznie zgłosić się do tego cieśli i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Aby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Usług i ogólnobudowlane - Wysokiej Klasy Budowa Dachu Koło

Wysokiej Klasy Budowa Dachu

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to główne atuty firmy Usług i ogólnobudowlane, której specjalnością jest budowa dachu. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Zakład Budownictwa kanadyjskiego Eko-Dom - Rewelacyjne Dachy Koło

Zakład Budownictwa kanadyjskiego Eko-Dom

Firma Zakład Budownictwa kanadyjskiego Eko-Dom oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Koła i okolic. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

F.H.U. ELDE - Doskonałej Jakości Dachy Koło

Doskonałej Jakości Dachy

Jeszcze szukasz specjalisty od dachów? Trafiłeś w dobre miejsce - F.H.U. ELDE jest do Twoich usług. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Już teraz zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Najnowsze z 30 zleceń na budowę dachu w Kole

Zapotrzebowanie na prace na dachu, 180m², Babiak

Klient wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na prace na dachu, 180m²". Wykonaj usługę perfekcyjnego budowania dachu jako profesjonalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do wykonania działalności z Wielkopolskiego i pobliskich miast. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Babiak

2022-08-26 do 2022-09-03

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Goczki Polskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Goczki polskie

2022-12-27 do 2023-01-04

Najwyższej Klasy Wykonanie Dachu Koło

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 78m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego:...

 • Józefowo

2022-10-18 do 2022-10-26

Usługi Dekarskie Koło

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Chodecz

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na prace na dachu, do 150m², Bogołomia

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako dobra firma od dachów. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Bogołomia

2022-09-18 do 2022-09-26

Nieprzeciętni Cieśle Koło

Jako cieśla pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista zawsze gotowy do współpracy odpisz na to zlecenie. Ten Zlecający nadesłał zlecenie o treści "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m²". Złóż propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Słodków

2022-10-08 do 2022-10-16

Najwyższej Klasy Usługi Ciesielskie Koło

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Uniejów

2022-09-07 do 2022-09-15

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 35m², Uniejów

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 35m² Rodzaj budynku: Dom rekraacyjny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: b...

 • Uniejów

2022-07-25 do 2022-08-02

Najlepsze Usługi Ciesielskie

Zlecający, który szuka najlepszej usługi ciesielskiej powinien niezwłocznie zgłosić się do cieśli takiego, jak Ty i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby przesłać ofertę.

 • Konin

2022-10-16 do 2022-10-24

Zapytanie o prace na dachu, 151-200m², Konin

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Zapytanie o prace na dachu, 151-200m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Konin

2023-01-09 do 2023-01-17

Najwyższej Klasy Usługi Dekarskie

Jako cieśla działający na obszarze powiatu i świadczący wszechstronne usługi dekarskie podejmij współpracę z Klientem, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na prace na dachu, do 150m²". Już nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Konin

2022-08-31 do 2022-09-08

Bezkonkurencyjna Budowa Dachu Koło

Jako profesjonalista złóż bezkonkurencyjną ofertę budowy dachu. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim dużym doświadczeniu. Niewątpliwie zapytanie o treści "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m²" jest stworzone dla Ciebie. Złóż wyjątkową propozycję dla tego Klienta - zadzwoń już dziś, nie pożałujesz.

 • Konin

2023-01-15 do 2023-01-23

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Konin

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Mat...

 • Konin

2022-08-03 do 2022-08-11

Korzystna Budowa Dachu

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł budowy dachu, mimo iż szuka od dłuższego czasu, napisał nam ogłoszenie o treści - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 2000m² . To właśnie Twoja oferta ma szansę zakończyć problem Zlecającego. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Konin

2022-08-12 do 2022-08-20

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Konin

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna ...

 • Konin

2023-01-10 do 2023-01-18

Wykonanie Dachu

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące wyjątkowego wykonania dachu od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Konin lub okolicy. Pokaż bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - zadzwoń już dziś.

 • Konin

2023-01-15 do 2023-01-23

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 310m², Konin

Usługi dekarskie w wykonaniu Twojej firmy to majstersztyk? Jako solidny cieśla poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 310m². Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Konin

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Konin

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Konin

2022-11-02 do 2022-11-10

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Konin

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Konin

2022-11-02 do 2022-11-10

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Turek

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materi...

 • Turek

2023-01-11 do 2023-01-19

Doskonałe Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna M...

 • Rudzica

2023-01-04 do 2023-01-12

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Rudzica

Należąc do cieśli z tak bogatym doświadczeniem świadczysz usługi dekarskie na terenie miejscowości Wielkopolskie i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym specjalistą do tego zapytania. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Rudzica

2023-01-15 do 2023-01-23

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Wartkowice

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie dachów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Wartkowice

2022-08-02 do 2022-08-10

Świetna Budowa Dachu

Zdecydowanie o wyborze budowy dachu nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel rad i wybierz uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 180m². Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Zduny

2022-08-11 do 2022-08-19

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Łęczyca

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako dobry fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dłużej nie zwlekaj i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

 • Łęczyca

2022-11-15 do 2022-11-23

Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 310m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: Dach czteropołaciowy( czterospadowy) Rodzaj pokrycia dachowego: ...

 • Łęczyca

2022-09-25 do 2022-10-03

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Łęczyca

Jako wybitni eksperci możecie spełnić wymagania w temacie usług ciesielskich. Ogłoszenie brzmi "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m²". Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Łęczyca

2022-08-24 do 2022-09-01

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Ujazd

Zleceniodawca napisał "Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m²". Wykonaj usługę fantastycznego wykonania dachu jako ekspert w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do wykonania zleceń z okolic Łódzkiego i sąsiednich miast. Ustal pasujący termin od razu!

 • Ujazd

2022-11-30 do 2022-11-30

Wykonanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 1080m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ce...

 • Brześć Kujawski

2022-08-18 do 2022-08-26

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Poddębice

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Poddębice

2022-09-09 do 2022-09-17

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli