Dachy we Wrześni

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 348 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 409 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli we Wrześni

Dachy Września

Usługi Remontowo-Budowlane

1 opinia

Firma Usługi Remontowo-Budowlane świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Wrześni oraz przyległych powiatów. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

MP DACH blacharstwo - dekarstwo - Wybitny Cieśla Września

MP DACH blacharstwo - dekarstwo

1 opinia

Poszukujesz godnego uwagi fachowca świadczącego usługi dekarskie? Ci cieśle są wyjątkowi w mieście Września. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

GREGPOL - Porządne Dachy Września

GREGPOL

5 opinii

Właśnie wybierasz godnego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? GREGPOL jest na to skuteczną metodą. Ażeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Mprojekt Maciej Szygenda - Staranne Przebudowy Dachu we Wrześni

Staranne Przebudowy Dachu we Wrześni

Wciąż szukasz profesjonalistów od przebudów dachu? Wykorzystaj kompetencje Mprojekt Maciej Szygenda. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

Zakład Ogólnobudowlany Marzena Hęś - Znakomite Dachy Września

Zakład Ogólnobudowlany Marzena Hęś

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz ekspertów od dachów to powierz tę kwestię specjalistom z Zakład Ogólnobudowlany Marzena Hęś. Września i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Olo usługi ogolnobudowlane - Rewelacyjne Dachy Września

Olo usługi ogolnobudowlane

Wykonanie dachów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Olo usługi ogolnobudowlane ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Gos-Mar Gostomski Mariusz - Staranne Dachy Września

Staranne Dachy Września

Potrzebujesz profesjonalistów od dachów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Gos-Mar Gostomski Mariusz. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zobacz!

SIMA-DACH Dekarstwo,Blacharstwo,Ciesielstwo - Profesjonalne Dachy Września

Profesjonalne Dachy Września

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz ekspertów od dachów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia SIMA-DACH DekarstwoBlacharstwoCiesielstwo. Września i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

STAMMAR PRIM S.C. - Świetne Dachy Września

Świetne Dachy

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od dachów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry STAMMAR PRIM S.C.. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

MALBUD Sp. z o.o. - Fantastyczny Cieśla Września

MALBUD Sp. z o.o.

Firma MALBUD Sp. z o.o. oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Wrześni i okolic. Zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Najnowsze z 25 zleceń na budowę dachu we Wrześni

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Września

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dod...

 • Września

2023-01-23 do 2023-01-31

Pierwszorzędna Budowa Dachu Września

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Nekla

2023-01-22 do 2023-01-30

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Nekla

Ten Klient, który nadal nie znalazł budowy dachu, choć szuka od kilku tygodni, zgłosił nam zlecenie o treści - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m². To właśnie Twoja oferta ma szansę zakończyć problem Zlecającego. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Nekla

2023-01-19 do 2023-01-27

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Września

Ten Klient, który w dalszym ciągu nie znalazł budowy dachu, mimo iż szuka od wielu dni, napisał nam zapytanie o treści - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Zlecającego. Przedłóż bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

 • Września

2022-12-27 do 2023-01-04

Zapotrzebowanie na prace na dachu, 60m², Września

Zakres zlecenia: Altana Powierzchnia dachu: 60m² Rodzaj budynku: Altana Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: karpiówka Dodatkowe prace: montaż rynien Materiały zapewnia: Wykonawca Zapytanie od: osoby prywatnej...

 • Września

2022-11-07 do 2022-11-15

Usługi Dekarskie Września

Jeśli dobre usługi dekarskie to sfera działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Zleceniodawca zgłosił "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m²". Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Nekla

2022-10-04 do 2022-10-12

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 650m² , Nekla

Ten Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 650m² ". Nawiąż współpracę w odpowiedzi na chęć zatrudnienia cieśli do realizacji usług z zakresu wykonania dachu. Udowodnij Klientowi, że spełniasz jego potrzeby, a wybór Twojej firmy jest najlepszą decyzją. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Nekla

2022-09-08 do 2022-09-16

Solidni Cieśle Września

Jako cieśla oferujesz swoje doświadczenie w miejscowości Wielkopolskie i w rejonie powiatu? Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Chocicza wielka

2022-09-03 do 2022-09-11

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Nekla

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Dodat...

 • Nekla

2022-07-21 do 2022-07-29

Wyjątkowe Usługi Dekarskie

Jako wybitny specjalista z branży wyjątkowych usług dekarskich i wykonania dachu, świadczący usługi dla Klientów z Wielkopolskiego i okolicznych powiatów - poznaj szczegóły zapytania o treści "Zapytanie o prace na dachu, do 150m²". Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie.

 • Czerniejewo

2022-09-06 do 2022-09-14

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Środa Wielkopolska

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Blachą na rąbek Dodat...

 • Środa Wielkopolska

2022-09-20 do 2022-09-28

Najwyższej Klasy Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 948m² Rodzaj budynku: dom szeregowy Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: ocieplenie ...

 • Środa Wielkopolska

2023-01-27 do 2023-02-04

Fantastyczne Budowanie Dachu Września

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom szeregowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Mater...

 • Środa Wielkopolska

2022-12-29 do 2023-01-06

Fantastyczni Cieśle

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materia...

 • Lubiny

2022-11-11 do 2022-11-19

Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu Września

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i realizujesz usługi z zakresu wysokiej klasy wykonania dachu odpowiedz na zapytanie ofertowe, które ma treść - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m² i zostało złożone przez rzetelnego Konsumenta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Lubiny

2022-11-11 do 2022-11-19

Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dod...

 • Siekierki wielkie

2022-11-06 do 2022-11-14

Profesjonalne Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 161m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Dodat...

 • Kostrzyn

2022-11-21 do 2022-11-29

Pierwszorzędna Budowa Dachu

Ten Klient poszukując budowy dachu powinien natknąć się na Twoją Firmę, która jest najwyższej próby. Bez wahania zapoznaj się ze zleceniem - Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m². Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Jerzykowo

2022-08-03 do 2022-08-10

Perfekcyjne Wykonanie Dachu

Szukane są perfekcyjne usługi dekarskie w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-300m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca odpowiednią kadrę do realizacji wymagań Klienta z zakresu wykonania dachu, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Słupca

2022-12-20 do 2022-12-28

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Kórnik

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Kórnik

2022-09-04 do 2022-09-12

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Gniezno

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Gniezno

2022-08-29 do 2022-09-06

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 35m², Gniezno

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 35m² Rodzaj budynku: Domek w ROD Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe prace...

 • Gniezno

2022-07-31 do 2022-08-08

Wyjątkowe Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 160m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Dodat...

 • Gniezno

2022-09-28 do 2022-10-06

Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m², Gniezno

Zlecenie o treści - Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje świetne usługi dekarskie uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z rejonu Gniezna i z sąsiednich miast. Ustal pasujący termin od razu!

 • Gniezno

2022-09-13 do 2022-09-21

Doskonałe Wykonanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 130m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego:...

 • Gniezno

2022-11-08 do 2022-11-16

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli