Dachy w Turku

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 412 599 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Turku

Dachy Turek

Doskonałe Przebudowy Dachu Turek

1 opinia

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz dobrej firmy od przebudów dachu to skorzystaj z kwalifikacji DACH-MARK Desecki Marek. Turek i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Rezler Construct Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Budowanie Dachu Turek

Rezler Construct Sp. z o.o.

1 opinia

Wybierz tę firmę jeśli potrzebujesz kompetentnych ludzi do pierwszorzędnego budowania dachu na terenie Turka. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zobacz!

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USLUGOWE PATRYCJA WITKOWSKA - Znakomita Konstrukcja Dachu Turek

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USLUGOWE PATRYCJA WITKOWSKA

2 opinie

Właśnie wybierasz dobrego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USLUGOWE PATRYCJA WITKOWSKA z Turka jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Dachomex Marcin Idziak - Profesjonalne Wykonanie Dachu Jednospadowego Turek

Profesjonalne Wykonanie Dachu Jednospadowego Turek

1 opinia

Dachomex Marcin Idziak oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z rejonu Turka i okolic. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Usługi remontowo-budowlane Zbigniew Konciak - Świetne Dachy Turek

Świetne Dachy

2 opinie

Jeśli szukasz doskonałej współpracy to eksperci z Usługi remontowo-budowlane Zbigniew Konciak perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Szymon blacharstwo - Najlepsze Dachy Turek

Szymon blacharstwo

Nadal szukasz specjalisty od dachów? Trafiłeś w dobre miejsce - Szymon blacharstwo jest do Twoich usług. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - warto.

Kris-Drew - Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu Jednospadowego Turek

Kris-Drew

Jeśli szukasz wysokiej klasy wykonania dachu jednospadowego i szukasz najlepszych ofert to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Kris-Drew. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

KRISBUD - Perfekcyjne Dachy w Turku

Perfekcyjne Dachy w Turku

Jeszcze szukasz dobrej firmy od przebudów dachu? Zaufaj doświadczeniu KRISBUD. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Kas-dach - Rewelacyjne Usługi Dekarskie Turek

Kas-dach

Cieśla z wieloletnią praktyką w temacie rewelacyjnych usług dekarskich śledzący rynek i dostępne rozwiązania. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

DACH-MARK S.C. - Dobry Cieśla Turek

DACH-MARK S.C.

Poszukujesz rzetelnego wykonawcy oferującego usługi ciesielskie? Ci cieśle nie mają sobie równych w Turku. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Najnowsze z 29 zleceń na budowę dachu w Turku

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Turek

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materi...

 • Turek

2023-01-11 do 2023-01-19

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Słodków

Bądź pewny, że Zleceniodawcy zlecający budowanie dachu są rzetelni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako specjalista od budowania dachu. Przedłóż propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Słodków

2022-10-08 do 2022-10-16

Profesjonalne Wykonanie Dachu Turek

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 220m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały z...

 • Ceków-Kolonia

2022-11-03 do 2022-11-11

Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa D...

 • Korzeniew

2022-11-17 do 2022-11-25

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Uniejów

Jeżeli jeszcze jako profesjonalista od dachów poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z pewnością dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Aby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Uniejów

2022-09-07 do 2022-09-15

Solidne Dachy Turek

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 35m² Rodzaj budynku: Dom rekraacyjny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: b...

 • Uniejów

2022-07-25 do 2022-08-02

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Rudzica

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna M...

 • Rudzica

2023-01-04 do 2023-01-12

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Rudzica

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna M...

 • Rudzica

2023-01-15 do 2023-01-23

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Konin

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m², dotarcie do doskonałej budowy dachu jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Żeby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

 • Konin

2022-10-16 do 2022-10-24

Zapytanie o prace na dachu, 151-200m², Konin

Zakres zlecenia: naprawa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Dodatkowe prace: ocieplenie dachu, montaż rynien Materi...

 • Konin

2023-01-09 do 2023-01-17

Wybitni Cieśle Turek

Klient szuka wybitnego cieśli i pisze - Zapotrzebowanie na prace na dachu, do 150m². Jeśli realizujesz szeroki zakres usług w korzystnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Konin

2022-08-31 do 2022-09-08

Fantastyczne Wykonanie Dachu

Masz zamiar przyjąć zlecenie na wykonanie dachu, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m² to świetny pomysł. Skontaktuj się teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

 • Konin

2023-01-15 do 2023-01-23

Budowa Dachu Turek

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę dobrej budowy dachu gwarantując przy tym dobrą obsługę, a opcjonalnie także usługi dodatkowe, na pewno zaciekawisz tego Klienta, który pisze - Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m². Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

 • Konin

2022-08-03 do 2022-08-11

Znakomici Cieśle

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 2000m² ", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Żeby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się - warto.

 • Konin

2022-08-12 do 2022-08-20

Pierwszorzędne Wykonanie Dachu

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na pierwszorzędne wykonanie dachu w rejonie Konina i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Konin

2023-01-10 do 2023-01-18

Usługi Ciesielskie Turek

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 275m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Mater...

 • Konin

2023-01-15 do 2023-01-23

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 310m², Konin

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 310m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Konin

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Konin

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Konin

2022-11-02 do 2022-11-10

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Konin

Możesz zaoferować solidną propozycję dotyczącą budowy dachu? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego wymagań. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Konin

2022-11-02 do 2022-11-10

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Poddębice

Jeśli oferujesz pierwszorzędne usługi dekarskie i wykonanie dachu na terenie miejscowości Poddębice oraz pobliskich powiatów to to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Poddębice

2022-09-09 do 2022-09-17

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Poddębice

Jeśli usługi ciesielskie nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest dla Ciebie. Polegając na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Poddębice

2022-10-20 do 2022-10-28

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Poddębice

Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m²". Odpowiedz na potrzebę cieśli do realizacji usług z zakresu wykonania dachu. Udowodnij Klientowi, że nie musi już dłużej szukać, a wybór Twojej oferty jest słuszną decyzją. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Poddębice

2022-10-20 do 2022-10-28

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Poddębice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha ...

 • Poddębice

2022-08-18 do 2022-08-26

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Kalisz

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna ...

 • Kalisz

2023-01-09 do 2023-01-17

Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 267m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Dod...

 • Kalisz

2022-10-31 do 2022-11-08

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Wartkowice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodat...

 • Wartkowice

2022-08-02 do 2022-08-10

Tanie Usługi Ciesielskie

Jako wybitni profesjonaliści macie możliwość spełnić oczekiwania w temacie usług ciesielskich. Ogłoszenie ma treść "Zapotrzebowanie na prace na dachu, 180m²". Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Babiak

2022-08-26 do 2022-09-03

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Goczki Polskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

 • Goczki polskie

2022-12-27 do 2023-01-04

Bezkonkurencyjna Budowa Dachu

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł budowy dachu, choć próbuje znaleźć od dłuższego czasu, wysłał nam ogłoszenie o treści - Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m². To właśnie Twoja oferta może być rozwiązaniem problemu Klienta. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Ujazd

2022-11-30 do 2022-11-30

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli