Instalacje sanitarne w Tomaszowie Lubelskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 168 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 218 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Tomaszowie Lubelskim

Instalacje sanitarne Tomaszów Lubelski

HYDRO-GAZ KOP Miś Sławomir

14 opinii

Zaufaj ekspertom w dziedzinie przyłączy wodociągowych i zatrudnij HYDRO-GAZ KOP Miś Sławomir. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

ECO-TERM-GAZ Jarosław Jasiówka - Doskonałe Instalacje Wod-kan Tomaszów Lubelski

ECO-TERM-GAZ Jarosław Jasiówka

4 opinie

Właśnie wybierasz solidnego profesjonalistę do realizacji swoich planów? ECO-TERM-GAZ Jarosław Jasiówka będzie najszybszą drogą. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Hydro-Tom usługi hydrauliczne Tomasz Kalinowski - Rewelacyjne Instalacje Wod-kan Tomaszów Lubelski

Hydro-Tom usługi hydrauliczne Tomasz Kalinowski

1 opinia

Na wypadek jeśli szukasz dobrej firmy od instalacji wod-kan to powierz tę kwestię specjalistom z Hydro-Tom usługi hydrauliczne Tomasz Kalinowski. Tomaszów Lubelski i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Fundamury.pl - Najlepsze Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Tomaszów Lubelski

Fundamury.pl

5 opinii

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie przydomowych oczyszczalni ścieków i zatrudnij Fundamury.pl. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Koperwas Spółka Jawna - Staranne Przyłącza Wodociągowe Tomaszów Lubelski

Staranne Przyłącza Wodociągowe Tomaszów Lubelski

1 opinia

Jesteś zdania, że staranne przyłącza wodociągowe to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Drog-Bud - Pierwszorzędne Przyłącza Wodociągowe Tomaszów Lubelski

Pierwszorzędne Przyłącza Wodociągowe

Firma Drog-Bud oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z Tomaszowa Lubelskiego oraz przyległych powiatów. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Hydro-Install - Pierwszorzędny Monter Instalacji Sanitarnych Tomaszów Lubelski

Hydro-Install

Ten monter instalacji sanitarnych realizuje się od wczesnej młodości i jest specjalistą stale gotowym do pracy - Hydro-Install to doskonały wybór dla Ciebie. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

ZIELONA ENERGIA USŁUGI HYDRAULICZNEE - Doskonałe Przyłącza Wodociągowe w Tomaszowie Lubelskim

Doskonałe Przyłącza Wodociągowe w Tomaszowie Lubelskim

Szukasz specjalisty od przyłączy wodociągowych? Zaufaj doświadczeniu ZIELONA ENERGIA USŁUGI HYDRAULICZNEE. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Kazimierzma - Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan Tomaszów Lubelski

Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan Tomaszów Lubelski

Myślisz, że pierwszorzędne instalacje wod-kan to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z Kazimierzma pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane "ZRYW" - Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Tomaszów Lubelski

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu poszukujesz ekspertów od przydomowych oczyszczalni ścieków to wykorzystaj doświadczenie Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane ZRYW. Tomaszów Lubelski i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Najnowsze z 28 zleceń na instlacje sanitarne w Tomaszowie Lubelskim

Perfekcyjna Instalacja Wodno-kanalizacyjna Tomaszów Lubelski

Ten Klient jest zdania, że perfekcyjna instalacja wodno-kanalizacyjna to niełatwy temat. Napisał zgłoszenie o treści "Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 20mb, woda". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

 • Tomaszów Lubelski

2022-09-05 do 2022-09-13

Zlecę prace wod.-kan., Tomaszów Lubelski

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: instalacja wanny z przylączami, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 4m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinn...

 • Tomaszów Lubelski

2022-08-16 do 2022-08-24

Staranna Instalacja Sanitarna Tomaszów Lubelski

To zapytanie o treści - Ekipa do wykonania instalacji w bud. 280m², wod.-kan. jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z Lubelskiego i z sąsiednich miast. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Łosiniec

2022-08-14 do 2022-08-22

Firma do wykonania przyłącza o dł. 6mb, kanalizacja, Krasnobród

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 6mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie ...

 • Krasnobród

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 4 dni temu

Instalacje Wod-kan Tomaszów Lubelski

Zakres zlecenia: prace wykończeniowe w nowej łazience Powierzchnia łazienki: 6-10m² Rodzaj prac do wykonania: instalacja wodno-kanalizacyjna Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Zamość

2022-11-16 do 2022-11-24

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 10m², wod.-kan., Zamość

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 10m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie je...

 • Zamość

2022-11-15 do 2022-11-23

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 20m², woda, Zamość

Jako doświadczony monter instalacji sanitarnych z tak dużym dorobkiem zawodowym realizujesz prace w miejscowości Zamość i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym kandydatem do tego zlecenia. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zamość

2022-09-11 do 2022-09-19

Wykonanie przyłącza o dł. 18mb, kanalizacja, Zamość

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 18mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Ob...

 • Zamość

2022-10-12 do 2022-10-20

Monterzy Instalacji Sanitarnych Tomaszów Lubelski

Klient szuka fantastycznego montera instalacji sanitarnych i napisał - Wykonanie instalacji w bud. 60m², wod.-kan.. Jeśli wykonujesz bogaty zakres usług w atrakcyjnych cenach odpowiedz na to zlecenie. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Zamość

2022-10-12 do 2022-10-12

Najlepsza Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 80m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budyn...

 • Bortatycze-Kolonia

2022-10-11 do 2022-10-19

Najlepsi Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, modernizacja szamba i przeróbka naprzydomową ekologiczną oczyszczalnię scieków Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wr...

 • Gmina Zamość, Płoskie

2022-12-07 do 2022-12-15

Profesjonalna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Lubelskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Majdan stary

2022-08-15 do 2022-08-23

Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 50mb, woda, Hrubieszów

Ten Zlecający poszukuje profesjonalistów od instalacji sanitarnej. Napisał zlecenie o treści - Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 50mb, woda, chcąc doświadczonych specjalistów. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Hrubieszów

2022-10-20 do 2022-10-28

Staranne Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 150m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinn...

 • Hrubieszów

2023-01-07 do 2023-01-15

Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: Przewiert pod drogą wojew, wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 20mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: Działka Obiekt, jakiego dotyczy...

 • Hrubieszów

2023-01-06 do 2023-01-14

Świetna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 150m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 30mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa...

 • Babice

2022-08-28 do 2022-09-05

Profesjonalne Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 100mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, j...

 • Husynne

2022-10-24 do 2022-11-01

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 170m², wod.-kan., Wojsławice

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 170m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: budynek użyteczn...

 • Wojsławice

2022-09-21 do 2022-09-29

Rewelacyjni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyc...

 • Wierzbica

2022-08-28 do 2022-09-05

Rewelacyjna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 20m²) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynk...

 • Biłgoraj

2022-11-09 do 2022-11-17

Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 100mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: obiekt przem...

 • Biłgoraj

2022-12-09 do 2022-12-17

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 3000m², wod.-kan., Tarnogród

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 3000m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: budynek użytecz...

 • Tarnogród

2022-10-15 do 2022-10-23

Instalacja Sanitarna

Na wypadek jeśli jako ekspert od instalacji sanitarnej poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Firma do wykonania szamba, instalacji w bud. 70m², wod.-kan.. Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z pewnością dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Radecznica

2022-08-30 do 2022-09-07

Solidna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie szamba Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo ...

 • Latyczyn

2022-08-30 do 2022-09-07

Wykonanie instalacji w bud. 180m², wod.-kan., Radecznica

W dalszym ciągu możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Radecznica

2022-09-27 do 2022-10-05

Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan

Jeżeli jako ekspert od instalacji wod-kan szukasz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę prace wod.-kan.. Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Krasnegostawu z pewnością dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Krasnystaw

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 4 dni temu

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 1068m², wod.-kan., Krasnystaw

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako dobry fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Już nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Krasnystaw

2022-09-19 do 2022-09-27

Zrobienie przydomowej oczyszczalni ścieków, instalacji w bud. 16m², wod.-kan., Wola Radzięcka

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 16m²) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: mieszkan...

 • Wola radzięcka

2023-01-08 do 2023-01-16

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych