Instalacje sanitarne w Świdniku

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 401 646 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 791 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Świdniku

Instalacje sanitarne Świdnik

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Świdnik

31 opinii

Ten specjalista działa w rejonie Świdnika i świadczy liczne usługi z zakresu perfekcyjnej instalacji sanitarnej. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Plumar - Dobry Monter Instalacji Sanitarnych Świdnik

Dobry Monter Instalacji Sanitarnych

13 opinii

Ten monter instalacji sanitarnych działa w branży od lat i jest specjalistą gotowym do współpracy - Plumar to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

BIO-INSTAL - Porządne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Świdnik

Porządne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków

6 opinii

Na wypadek jeśli wciąż poszukujesz ekspertów od przydomowych oczyszczalni ścieków to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom BIO-INSTAL. Świdnik to teren, na którym koncentrują swoje działania. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Home - Instal - Pierwszorzędne Przyłącza Wodociągowe Świdnik

Pierwszorzędne Przyłącza Wodociągowe

3 opinie

Firma Home - Instal oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z Świdnika oraz przyległych powiatów. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

F.H.U. Marcin Brodzik - Pierwszorzędna Instalacja Sanitarna Świdnik

Pierwszorzędna Instalacja Sanitarna Świdnik

4 opinie

Znakomici pracownicy firmy F.H.U. Marcin Brodzik spełnią Państwa wymagania w temacie instalacji sanitarnej. Nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

Luk-Bild - Doskonałe Instalacje Wodno-kanalizacyjne w Świdniku

Doskonałe Instalacje Wodno-kanalizacyjne w Świdniku

7 opinii

Chcesz znaleźć solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Luk-Bild jest na to najlepszym rozwiązaniem. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

JULPAT - Solidna Instalacja Sanitarna Świdnik

JULPAT

1 opinia

Ten specjalista działa w rejonie Świdnika i świadczy liczne usługi z zakresu perfekcyjnej instalacji sanitarnej. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Zintegrowane Instalacje Budowlane Jacek Kowalski - Najlepsze Instalacje Wod-kan Świdnik

Zintegrowane Instalacje Budowlane Jacek Kowalski

4 opinie

Zrealizowanie instalacji wod-kan będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Zintegrowane Instalacje Budowlane Jacek Kowalski ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Przedzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

Mateusz - Najlepsze Instalacje Wodno-kanalizacyjne Świdnik

Najlepsze Instalacje Wodno-kanalizacyjne

1 opinia

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie instalacji wodno-kanalizacyjnych i zatrudnij Mateusz. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

CZERNIEC BUDOWNICTWO JAROSŁAW CZERNIEC - Doskonałej Jakości Instalacje Wodno-kanalizacyjne Świdnik

CZERNIEC BUDOWNICTWO JAROSŁAW CZERNIEC

2 opinie

Uwierz fachowcom w dziedzinie instalacji wodno-kanalizacyjnych i zatrudnij CZERNIEC BUDOWNICTWO JAROSŁAW CZERNIEC. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 27 zleceń na instlacje sanitarne w Świdniku

Rewelacyjna Instalacja Wodno-kanalizacyjna Świdnik

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Potrzebne wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, przyłącza o dł. 10mb, woda", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Pokaż wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Kazimierzówka

2022-10-19 do 2022-10-27

Staranne Instalacje Wod-kan Świdnik

Ten Zlecający w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od instalacji wod-kan. Napisał ogłoszenie o treści - Zrobienie przyłącza o dł. 30mb, woda, chcąc trafić w dobre miejsce. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Mełgiew

2022-09-17 do 2022-09-25

Wykonanie prac wod.-kan., Świdnik

Jeżeli w dalszym ciągu jako profesjonalista od instalacji wod-kan potrzebujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Wykonanie prac wod.-kan.. Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Świdnika na pewno udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Świdnik

2022-08-22 do 2022-08-30

Perfekcyjni Monterzy Instalacji Sanitarnych Świdnik

Jako perfekcyjny monter instalacji sanitarnych niezmiennie w branży od lat i specjalista stale przygotowany do współpracy odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający zgłosił potrzebę "Potrzebne wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, kanalizacja". Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Franciszków

2022-08-20 do 2022-08-28

Profesjonalni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: Przyłączę kanalizacyjne z sieci miejskiej do studzienki na posesji Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodz...

 • Świdnik

2022-08-10 do 2022-08-18

Zlecę wykonanie instalacji w bud. 80m², przyłącza o dł. 60mb, wod.-kan., Milejów

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 80m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 60mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa ...

 • Milejów

2022-11-07 do 2022-11-15

Wykonanie prac wod.-kan., Dominów

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: przyłącze do studni kanalizacyjnej 55mb, wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 70mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą ...

 • Dominów

2022-10-16 do 2022-10-24

Zrobienie przyłącza o dł. 40mb, wod.-kan., Turka

Zrealizowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zrobienie przyłącza o dł. 40mb, wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Turka

2023-01-08 do 2023-01-16

Zrobienie instalacji w bud. 3m², wod.-kan., Łęczna

Ten Zleceniodawca potrzebuje specjalisty od instalacji wod-kan. Napisał ogłoszenie o treści - Zrobienie instalacji w bud. 3m², wod.-kan., chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Łęczna

2022-12-28 do 2023-01-05

Ekipa do prac wod.-kan., Łęczna

Ten Klient jest zdania, że staranne instalacje wod-kan to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Ekipa do prac wod.-kan.". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Łęczna

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 3 dni temu

Wykonanie prac wod.-kan., Łęczna

Zakres zlecenia: prace remontowe w łazience Powierzchnia łazienki: 2m² Rodzaj prac do wykonania: instalacja wodno-kanalizacyjna Dodatkowe prace i wymagania: Demontaż i montaż brodzika Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Łęczna

2022-08-17 do 2022-08-25

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 30mb, woda, Łęczna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 30mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, ja...

 • Łęczna

2022-09-29 do 2022-10-07

Firma do wykonania przyłącza o dł. 50.0mb, woda, Łęczna

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Firma do wykonania przyłącza o dł. 50.0mb, woda". Jako zaufany ekspert w dziedzinie instalacji wodno-kanalizacyjnej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Aby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Łęczna

2022-10-13 do 2022-10-21

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 20mb, woda, Krężnica Jara

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 20mb, woda". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie instalacji wod-kan daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Już teraz skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

 • Krężnica jara

2022-09-05 do 2022-09-13

Zrobienie instalacji w bud. 45m², wod.-kan., Lublin

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 45m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie je...

 • Lublin

2022-10-11 do 2022-10-19

Rewelacyjne Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 130m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zle...

 • Lublin

2022-09-13 do 2022-09-21

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Świdnik

Zrealizowanie instalacji sanitarnej dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zrobienie instalacji w bud. 100m², woda. Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Lublin

2022-11-08 do 2022-11-16

Zrobienie instalacji w bud. 42m², wod.-kan., Lublin

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 42m²) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest...

 • Lublin

2022-11-28 do 2022-12-06

Firma do wykonania instalacji w bud. 120m², wod.-kan., Lublin

W dalszym ciągu masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako profesjonalista od instalacji sanitarnej. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeśli chcesz uzyskać dokładne informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Lublin

2023-01-04 do 2023-01-12

Rewelacyjna Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowan...

 • Lublin

2022-08-01 do 2022-07-21

Doświadczeni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 7mb) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: bu...

 • Lublin

2022-08-08 do 2022-08-16

Zrobienie instalacji w bud. 20m², wod.-kan., Lublin

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 20m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-u...

 • Lublin

2022-08-23 do 2022-08-31

Instalacja Sanitarna

Zlecający poszukuje świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zrobienie instalacji w bud. 200m², wod.-kan.. To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Lublin

2022-09-05 do 2022-09-13

Rewelacyjni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Zlecenie o treści - Zrobienie instalacji w bud. 100m², woda jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Lublina i okolic. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Lublin

2022-08-16 do 2022-08-24

Świetne Instalacje Wod-kan

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

 • Lublin

2022-08-30 do 2022-09-07

Doskonałej Jakości Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyc...

 • Lublin

2022-10-25 do 2022-11-02

Zlecę prace wod.-kan., Lublin

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: przyłącze wody, kanalizacja sanitarna i deszczowa Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Ob...

 • Lublin

2022-11-25 do 2022-12-03

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych