Instalacje sanitarne w Łukowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 428 994 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 150 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Łukowie

Instalacje sanitarne Łuków

ECO-TERM-GAZ Jarosław Jasiówka

4 opinie

Znakomici pracownicy firmy ECO-TERM-GAZ Jarosław Jasiówka spełnią Państwa wymagania w temacie instalacji sanitarnej. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się od razu!

Home - Instal - Doskonałej Jakości Instalacje Wod-kan Łuków

Doskonałej Jakości Instalacje Wod-kan

3 opinie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od instalacji wod-kan to wykorzystaj kompetencje Home - Instal. Łuków i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

F.H.U. Marcin Brodzik - Profesjonalna Instalacja Sanitarna Łuków

F.H.U. Marcin Brodzik

4 opinie

Profesjonalna instalacja sanitarna to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Ażeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Usługi Remontowo Hydrauliczne - Doskonałe Przyłącza Wodociągowe Łuków

Usługi Remontowo Hydrauliczne

1 opinia

Zrealizowanie przyłączy wodociągowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Usługi Remontowo Hydrauliczne ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się - warto.

Instal Rafał Jazurek - Rewelacyjne Instalacje Wod-kan Łuków

Rewelacyjne Instalacje Wod-kan Łuków

1 opinia

Potrzebujesz profesjonalistów od instalacji wod-kan? Skorzystaj z kwalifikacji Instal Rafał Jazurek. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Przemyslaw Brodzik - Pierwszorzędne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Łuków

Przemyslaw Brodzik

2 opinie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od przydomowych oczyszczalni ścieków to wykorzystaj doświadczenie Przemyslaw Brodzik. Łuków i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

AZEnergia Damian Dobrowolski - Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Łuków

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Łuków

11 opinii

Firma działa na terenie Łukowa i świadczy liczne usługi z zakresu perfekcyjnej instalacji sanitarnej. Aby otrzymać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Firma Handlowa Wioletta Kachniarz - Najlepsze Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków w Łukowie

Najlepsze Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków w Łukowie

5 opinii

Jeżeli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od przydomowych oczyszczalni ścieków to powierz tę kwestię specjalistom z Firma Handlowa Wioletta Kachniarz. Łuków - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

KlimWent Sebastian Rogulski - Pierwszorzędny Monter Instalacji Sanitarnych Łuków

Pierwszorzędny Monter Instalacji Sanitarnych

1 opinia

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od przyłączy wodociągowych? Wykorzystaj kompetencje KlimWent Sebastian Rogulski. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Uslugi hydrauliczne - Doskonałe Instalacje Wodno-kanalizacyjne Łuków

Uslugi hydrauliczne

2 opinie

Uslugi hydrauliczne oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Łuków i okolic. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Najnowsze z 28 zleceń na instlacje sanitarne w Łukowie

Wykonanie prac wod.-kan., Bystrzyca

Jeszcze jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od instalacji sanitarnej. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Bystrzyca

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 6 dni temu

Dobrzy Monterzy Instalacji Sanitarnych Łuków

Jako monter instalacji sanitarnych z olbrzymim doświadczeniem i specjalista stale gotowy do współpracy odpisz na to zlecenie. Ten Zlecający zgłosił potrzebę "Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 5m², wod.-kan.". Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

 • Łuków

2022-07-29 do 2022-08-06

Ekipa do wykonania szamba, instalacji w bud. 20m², wod.-kan., Horbów-Kolonia

Ten Zleceniodawca nadal potrzebuje profesjonalistów od instalacji wod-kan. Napisał zlecenie o treści - Ekipa do wykonania szamba, instalacji w bud. 20m², wod.-kan., chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie.

 • Horbów-Kolonia

2022-09-10 do 2022-09-18

Znakomite Instalacje Wod-kan Łuków

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie szamba, wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 15mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt...

 • Wola żelechowska

2023-01-08 do 2023-01-10

Instalacja Sanitarna Łuków

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Firma do wykonania przyłącza o dł. 20mb, wod.-kan.", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Wiśniew

2022-08-26 do 2022-09-03

Najlepsza Instalacja Wodno-kanalizacyjna Łuków

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 120m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 50mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą ...

 • Skórzec

2022-08-22 do 2022-08-30

Dobrzy Monterzy Instalacji Sanitarnych

Zapytanie o treści - Zrobienie instalacji w bud. 10m², kanalizacja jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Radzyń Podlaski i okolic. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Radzyń Podlaski

2022-11-23 do 2022-12-01

Fantastyczni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 30mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą ...

 • Radzyń Podlaski

2022-10-26 do 2022-11-03

Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 10m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jes...

 • Radzyń Podlaski

2022-11-23 do 2022-12-01

Instalacja Sanitarna

Na wypadek jeśli jako ekspert od instalacji sanitarnej poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecę wykonanie instalacji w bud. 50m², wod.-kan.. Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z pewnością dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Radzyń Podlaski

2023-01-13 do 2023-01-21

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 50m², przyłącza o dł. 15mb, wod.-kan., Pożarów

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 50m², przyłącza o dł. 15mb, wod.-kan.", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Złóż wyjątkową ofertę temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Pożarów

2022-07-25 do 2022-08-02

Zlecę wykonanie instalacji w bud. 300m², wod.-kan., Ryki

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na ogłoszenie Zlecającego jako dobra firma od instalacji sanitarnej. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

 • Ryki

2022-12-17 do 2022-12-25

Dobrzy Monterzy Instalacji Sanitarnych

Będąc w gronie monterów instalacji sanitarnych z tak dużym doświadczeniem działasz w miejscowości Ryki i w całym powiecie? Jesteś idealnym specjalistą do tego zapytania. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Ryki

2022-12-21 do 2022-12-29

Zlecę prace wod.-kan., Ryki

Przygotowanie instalacji sanitarnej dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zlecę prace wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Ryki

2022-07-19 do 2022-07-27

Monterzy Instalacji Sanitarnych

Jako wybitny monter instalacji sanitarnych z olbrzymim doświadczeniem i specjalista gotowy do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca napisał "Szukam firmy do prac wod.-kan.". Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Moszczanka

2022-11-18 do 2022-11-26

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 20mb, kanalizacja, Kurów

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 20mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Ob...

 • Kurów

2022-10-14 do 2022-10-22

Zlecę wykonanie przyłącza o dł. 20mb, woda, Kurów

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 20mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, ja...

 • Kurów

2022-10-10 do 2022-10-18

Solidne Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie szamba, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 35m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 10mb) Zakres zlecenia: d...

 • Strachomin

2022-11-04 do 2022-11-12

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 84mb, kanalizacja, Siedlce

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 84mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Ob...

 • Siedlce

2022-08-14 do 2022-08-22

Zlecenie na montaż rur spustowych, 300mb, Siedlce

W dalszym ciągu możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Siedlce

2022-09-14 do 2022-09-22

Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 300mb, woda, Siedlce

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 300mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, j...

 • Siedlce

2022-09-09 do 2022-09-17

Zrobienie przyłącza o dł. 100mb, kanalizacja, Siedlce

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Siedlce

2022-12-01 do 2022-12-09

Zlecę wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, szamba, przyłącza o dł. 100mb, wod.-kan., Siedlce

Zlecający szuka świetnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zlecę wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, szamba, przyłącza o dł. 100mb, wod.-kan.. To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Siedlce

2022-07-28 do 2022-08-05

Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 30mb) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zl...

 • Siedlce

2022-09-02 do 2022-09-10

Solidne Instalacje Wod-kan

To zapytanie o treści - Ekipa do wykonania instalacji w bud. 120m², woda jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Siedlec oraz przyległych powiatów. Przedłóż bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Siedlce

2022-09-14 do 2022-09-22

Wykonanie przyłącza o dł. 30mb, woda, Siedlce

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 30mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: b...

 • Siedlce

2022-09-26 do 2022-10-04

Staranne Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 53mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy ...

 • Siedlce

2022-09-30 do 2022-10-08

Dam zlecenie na montaż rur spustowych, 300mb, Siedlce

Zakres zlecenia: montaż rur spustowych Ilość: ok. 300mb Termin realizacji: 2. tydzień września 2022r....

 • Siedlce

2022-08-26 do 2022-09-03

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych