Instalacje sanitarne w Puławach

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 982 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 541 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Puławach

Instalacje sanitarne Puławy

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Puławy

1 opinia

Osoby z Monter Sylwester Wojtkowski to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny instalacji sanitarnej. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Technika Grzewcza i Sanitarna Cholewa i S-ka Roman Cholewa i Dawid Cholewa - Najlepsze Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Puławy

Technika Grzewcza i Sanitarna Cholewa i S-ka Roman Cholewa i Dawid Cholewa

8 opinii

Właśnie wybierasz godnego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Technika Grzewcza i Sanitarna Cholewa i S-ka Roman Cholewa i Dawid Cholewa z Puław jest na to skuteczną metodą. Ażeby otrzymać ofertę skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

Eko-Bud - Doświadczony Monter Instalacji Sanitarnych Puławy

Doświadczony Monter Instalacji Sanitarnych

2 opinie

Perfekcyjna instalacja sanitarna to życiowa pasja tych profesjonalistów - są zawodowcami w tym fachu. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

DK Term - Najlepsze Instalacje Wodno-kanalizacyjne Puławy

Najlepsze Instalacje Wodno-kanalizacyjne

1 opinia

Jeszcze poszukujesz specjalisty od instalacji wodno-kanalizacyjnych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom DK Term. Już nie trać czasu i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Usługi Hydrauliczne i Gazowe - Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan Puławy

Usługi Hydrauliczne i Gazowe

11 opinii

Jesteś zdania, że pierwszorzędne instalacje wod-kan to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - monterzy instalacji sanitarnych z tej firmy posłużą radą i znajdą najlepsze rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

AGARD AGATA BURHARD - Doskonałe Przyłącza Wodociągowe Puławy

Doskonałe Przyłącza Wodociągowe Puławy

5 opinii

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od przyłączy wodociągowych? Wykorzystaj kompetencje AGARD AGATA BURHARD. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Usługowy Zakład Instalacji Sanitarnych - Świetne Instalacje Wodno-kanalizacyjne w Puławach

Świetne Instalacje Wodno-kanalizacyjne w Puławach

3 opinie

Firma Usługowy Zakład Instalacji Sanitarnych oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Puławy i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

MTM rem-bud - Nieprzeciętny Monter Instalacji Sanitarnych Puławy

Nieprzeciętny Monter Instalacji Sanitarnych

1 opinia

Chcesz znaleźć solidnego profesjonalistę do realizacji swoich planów? MTM rem-bud z Puław jest na to najlepszym rozwiązaniem. Już nie czekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

NIKOLA ELECTRIC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Pierwszorzędna Instalacja Sanitarna Puławy

NIKOLA ELECTRIC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1 opinia

NIKOLA ELECTRIC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Puławy i z sąsiednich miast. Nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

AQUA-INSTAL PAWEŁ PĘKALA - Doskonałe Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Puławy

AQUA-INSTAL PAWEŁ PĘKALA

Szukasz specjalisty od przydomowych oczyszczalni ścieków? Zaufaj doświadczeniu AQUA-INSTAL PAWEŁ PĘKALA. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Najnowsze z 27 zleceń na instlacje sanitarne w Puławach

Firma do wykonania instalacji w bud. 25m², przyłącza o dł. 10mb, wod.-kan., Żyrzyn

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 25m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 10mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rod...

 • Żyrzyn

2022-11-01 do 2022-11-09

Wykonanie instalacji w bud. 3m², przyłącza o dł. 7mb, wod.-kan., Puławy

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 3m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 7mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodza...

 • Puławy

2022-10-31 do 2022-10-31

Doskonała Instalacja Sanitarna Puławy

Klient szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 20mb, kanalizacja. To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

 • Kurów

2022-10-14 do 2022-10-22

Zlecę wykonanie przyłącza o dł. 20mb, woda, Kurów

Pragniesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Pokaż bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś.

 • Kurów

2022-10-10 do 2022-10-18

Firma do wykonania przyłącza o dł. 120mb, wod.-kan., Nałęczów

Będąc w gronie monterów instalacji sanitarnych z tak bogatym doświadczeniem działasz w miejscowości Lubelskie i w całym powiecie? Jesteś świetnym kandydatem do tego zlecenia. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Nałęczów

2022-09-29 do 2022-10-07

Zrobienie przyłącza o dł. 120mb, wod.-kan., Puławy

Jeszcze jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od instalacji sanitarnej. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Puławy

2022-09-27 do 2022-10-05

Monterzy Instalacji Sanitarnych Puławy

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 30m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zle...

 • Puławy

2022-08-15 do 2022-08-23

Szukam firmy do odwodnienia deszczowego, 150mb, Nałęczów

Zakres zlecenia: budowa odwodnienia deszczowego do budynku mieszkalnego Długość: 150mb Oferty: samej robocizny Termin skorzystania z oferty: możliwy w ciągu miesiąca...

 • Nałęczów

2022-08-04 do 2022-08-12

Ekipa do prac wod.-kan., Puławy

Zleceniodawca poszukuje rewelacyjnej współpracy, pisząc - Ekipa do prac wod.-kan.. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Dłużej nie zwlekaj i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

 • Puławy

2022-08-04 do 2022-08-12

Znakomite Instalacje Wod-kan Puławy

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie szamba, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 200m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu...

 • Puławy

2022-07-31 do 2022-08-08

Firma do wykonania przyłącza o dł. 5mb, woda, Kazimierz Dolny

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 5mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: no...

 • Kazimierz Dolny

2022-07-26 do 2022-08-03

Wykonanie prac wod.-kan., Chrząchówek

Ten Zleceniodawca nadal potrzebuje profesjonalistów od instalacji wod-kan. Napisał zlecenie o treści - Wykonanie prac wod.-kan., chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie.

 • Chrząchówek

2022-07-25 do 2022-08-02

Ekipa do prac wod.-kan., Chrząchówek

Należąc do monterów instalacji sanitarnych z tak dużym dorobkiem zawodowym działasz na terenie miejscowości Lubelskie i w okolicy? Jesteś idealnym specjalistą do tego ogłoszenia. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Chrząchówek

2022-07-23 do 2022-07-31

Dobrzy Monterzy Instalacji Sanitarnych

Jako dobry monter instalacji sanitarnych pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista stale gotowy do współpracy odpisz na to zlecenie. Ten Zlecający zgłosił potrzebę "Zlecę wykonanie przyłącza o dł. 30mb, kanalizacja". Ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Puławy

2022-07-18 do 2022-07-26

Dobrzy Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyc...

 • Bogucin

2022-08-28 do 2022-09-05

Instalacje Wod-kan

To zlecenie o treści - Zlecę wykonanie instalacji w bud. 300m², wod.-kan. jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Ryki i z sąsiednich miast. Przedłóż wyjątkową propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Ryki

2022-12-17 do 2022-12-25

Rewelacyjne Instalacje Wod-kan

Na wypadek jeśli nadal jako ekspert od instalacji wod-kan poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę wykonanie instalacji w bud. 36m², wod.-kan.. Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Ryk na pewno udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Ryki

2022-12-21 do 2022-12-29

Zlecę prace wod.-kan., Ryki

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: Przebudowa sieci wodociągowej około 500 m Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: Droga publiczna Obiekt, jakiego dotyczy zlece...

 • Ryki

2022-07-19 do 2022-07-27

Instalacja Sanitarna

Zlecający napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do prac wod.-kan.". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie instalacji sanitarnej daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Moszczanka

2022-11-18 do 2022-11-26

Zlecę wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, wod.-kan., Sieciechów

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakie...

 • Sieciechów

2022-11-06 do 2022-11-14

Potrzebne wykonanie szamba, wod.-kan., Jastków

Ten Zlecający nadal poszukuje specjalisty od instalacji wod-kan. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebne wykonanie szamba, wod.-kan., chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Jastków

2022-11-24 do 2022-12-02

Wykwalifikowani Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 70mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: n...

 • Smugi

2022-08-22 do 2022-08-30

Zlecę wykonanie instalacji w bud. 200m², przyłącza o dł. 30mb, wod.-kan., Celestynów

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 200m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 30mb) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodz...

 • Celestynów

2022-08-01 do 2022-08-09

Ekipa do wykonania szamba, przyłącza o dł. 130mb, woda, Celestynów

Na wypadek jeśli wciąż jako profesjonalista od instalacji sanitarnej potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Ekipa do wykonania szamba, przyłącza o dł. 130mb, woda. Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Mazowieckiego z pewnością uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Pokaż bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Celestynów

2023-01-18 do 2023-01-18

Znakomita Instalacja Wodno-kanalizacyjna Puławy

Klient poszukuje dobrej współpracy, pisząc - Zlecę wykonanie przyłącza o dł. 10mb, kanalizacja. To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Dąbrówka

2023-01-16 do 2023-01-24

Świetne Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: Potrzebuję podłączyć się do istniejącej kanalizacji budynek. Na posesji jest studzienka kanalizacyjna, jednak przed studnia jest szambo, trzeba płytę Szamba zbu...

 • Celestynów

2022-09-28 do 2022-10-06

Utalentowani Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 130mb) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: no...

 • Celestynów

2023-01-18 do 2023-01-26

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych