Instalacje sanitarne w Suwałkach

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 139 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 400 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Suwałkach

Instalacje sanitarne Suwałki

Plumber & Son

25 opinii

Monter instalacji sanitarnych z obszerną wiedzą w kwestii instalacji sanitarnej nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

PCPC Podlaskie Centrum Pomp Ciepła - Znakomite Instalacje Wodno-kanalizacyjne w Suwałkach

Znakomite Instalacje Wodno-kanalizacyjne w Suwałkach

2 opinie

Uwierz specjalistom w dziedzinie instalacji wodno-kanalizacyjnych i zatrudnij PCPC Podlaskie Centrum Pomp Ciepła. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Instalatorstwo sanitarne i C.O. - Perfekcyjne Instalacje Wod-kan Suwałki

Instalatorstwo sanitarne i C.O.

2 opinie

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz dobrej firmy od instalacji wod-kan to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Instalatorstwo sanitarne i C.O.. Suwałki i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

Hurtownia Instalacyjna ''Hydrosolar''S.C.Jacek Woliński,Dariusz Kopko - Doskonałe Instalacje Wod-kan Suwałki

Hurtownia Instalacyjna ''Hydrosolar''S.C.Jacek Woliński,Dariusz Kopko

4 opinie

Na wypadek jeśli poszukujesz profesjonalistów od instalacji wod-kan to trafiłeś w dobre miejsce - Hurtownia Instalacyjna HydrosolarS.C.Jacek WolińskiDariusz Kopko jest do Twoich usług. Suwałki i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Mają propozycję dla każdego.

MW INSTAL - Perfekcyjny Monter Instalacji Sanitarnych Suwałki

Perfekcyjny Monter Instalacji Sanitarnych Suwałki

5 opinii

Gdy poszukujesz doskonałej współpracy to profesjonaliści z MW INSTAL są dla Ciebie idealni. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Tomasz Jarmolowski - Najlepsze Instalacje Wod-kan Suwałki

Tomasz Jarmolowski

1 opinia

Perfekcyjny monter instalacji sanitarnych z imponującym doświadczeniem w temacie instalacji sanitarnej nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

EUROENERGIA - Doskonała Instalacja Sanitarna Suwałki

EUROENERGIA

1 opinia

Właśnie wybierasz sprawdzonego partnera do realizacji swoich planów? EUROENERGIA jest na to skuteczną metodą. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Karlos - Staranne Przyłącza Wodociągowe Suwałki

Staranne Przyłącza Wodociągowe

1 opinia

Jesteś zdania, że staranne przyłącza wodociągowe to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Roboty Ziemne Dariusz Sienkiewicz - Porządne Przyłącza Wodociągowe Suwałki

Porządne Przyłącza Wodociągowe Suwałki

Nadal potrzebujesz specjalisty od przyłączy wodociągowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Roboty Ziemne Dariusz Sienkiewicz. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

MAX - BUD Krzysztof Citkowski - Profesjonalne Instalacje Wod-kan Suwałki

MAX - BUD Krzysztof Citkowski

Ten monter instalacji sanitarnych działa na obszarze Suwałk i świadczy liczne usługi z zakresu perfekcyjnej instalacji sanitarnej. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Najnowsze z 27 zleceń na instlacje sanitarne w Suwałkach

Instalacje Wod-kan Suwałki

Jeśli jeszcze jako profesjonalista od instalacji wod-kan poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę prace wod.-kan.. Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia pokażesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Suwałki

2022-12-12 do 2022-12-20

Doskonała Instalacja Wodno-kanalizacyjna Suwałki

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: Przepchnie odpływu Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Projekt: Klient...

 • Suwałki

2022-12-12 do 2022-12-20

Instalacje sanitarne - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 28894 Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych najlepszych w 2023 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zrobienie szamba, instalacji w bud. 290m², przyłącza o dł. 5mb, wod.-kan., Suwałki

Ten Klient myśli, że porządna instalacja sanitarna to nieprosty temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zrobienie szamba, instalacji w bud. 290m², przyłącza o dł. 5mb, wod.-kan.". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Suwałki

2022-10-13 do 2022-10-21

Firma do wykonania instalacji w bud. 170m², wod.-kan., Suwałki

Jako monter instalacji sanitarnych z olbrzymim doświadczeniem i specjalista stale przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpisz na to zlecenie. Ten Zleceniodawca nadesłał zlecenie o treści "Firma do wykonania instalacji w bud. 170m², wod.-kan.". Przedzwoń, aby przedstawić ofertę.

 • Suwałki

2022-10-05 do 2022-10-13

Zlecę wykonanie instalacji w bud. 200m², wod.-kan., Suwałki

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 200m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: mieszkanie Obie...

 • Suwałki

2022-09-23 do 2022-10-01

Firma do wykonania instalacji w bud. 77m², wod.-kan., Suwałki

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje profesjonalistów od instalacji sanitarnej. Napisał zlecenie o treści - Firma do wykonania instalacji w bud. 77m², wod.-kan., chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Suwałki

2022-09-17 do 2022-09-25

Instalacja Sanitarna Suwałki

Zlecający poszukuje świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zrobienie instalacji w bud. 77m², wod.-kan.. To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Suwałki

2022-09-15 do 2022-09-23

Świetni Monterzy Instalacji Sanitarnych Suwałki

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Wyciek spod kostki Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat ...

 • Suwałki

2022-09-08 do 2022-09-16

Zrobienie instalacji w bud. 130m², przyłącza o dł. 9mb, kanalizacja, Magdalenowo

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 130m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 9mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obie...

 • Magdalenowo

2022-10-18 do 2022-10-26

Świetne Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: Doprowadzenie wody na działkę Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: Działka Projekt: Klient nie ma projektu, ale wie czego oc...

 • Wieliczki

2022-08-21 do 2022-08-29

Monterzy Instalacji Sanitarnych

Jako utalentowany monter instalacji sanitarnych niezmiennie w branży od lat i specjalista stale przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Klient zgłosił potrzebę "Firma do wykonania przyłącza o dł. 25mb, woda". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Wieliczki

2022-09-19 do 2022-09-27

Ekipa do wykonania szamba, wod.-kan., Gąski

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie szamba Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem ...

 • Gąski

2022-08-11 do 2022-08-19

Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan

Zlecający poszukuje rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecę prace wod.-kan.. To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Olecko

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 3 dni temu

Świetna Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 60m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Obiekt, ja...

 • Olecko

2022-09-03 do 2022-09-11

Porządna Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyc...

 • Olecko

2022-10-27 do 2022-10-28

Wykonanie prac wod.-kan., Olecko

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: Do studzienki Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym...

 • Olecko

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 5 dni temu

Zlecę prace wod.-kan., Pisanica

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Zlecę prace wod.-kan.", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Pisanica

2022-09-23 do 2022-10-01

Świetna Instalacja Sanitarna

Zlecający poszukuje rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Wykonanie przyłącza o dł. 15mb, wod.-kan.. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Augustów

2022-08-23 do 2022-08-31

Zlecę wykonanie przyłącza o dł. 25mb, wod.-kan., Augustów

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 25mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Obiekt, ja...

 • Augustów

2022-08-08 do 2022-08-17

Najlepsza Instalacja Sanitarna

Jeśli jeszcze jako ekspert od instalacji sanitarnej potrzebujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zrobienie przydomowej oczyszczalni ścieków, kanalizacja. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Augustowa na pewno dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie.

 • Augustów

2022-09-06 do 2022-09-14

Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 16mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodz...

 • Augustów

2022-08-23 do 2022-08-31

Najlepsza Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 10mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodz...

 • Augustów

2022-12-02 do 2022-12-10

Porządne Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: Pomoc w doborze, zakupie oraz montaż elektrycznego przepływowego podgrzewacza wody Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy...

 • Żytkiejmy

2022-08-14 do 2022-08-22

Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 30mb, wod.-kan., Sajzy

Zleceniodawca poszukuje świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 30mb, wod.-kan.. To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Sajzy

2022-10-18 do 2022-10-26

Doskonałej Jakości Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: Instalacja systemu retrofit Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie ...

 • Czarna wieś

2023-01-12 do 2023-01-20

Ekipa do prac wod.-kan., Ełk

Ten Klient jest zdania, że świetna instalacja sanitarna to nieproste zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Ekipa do prac wod.-kan.". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Ełk

2022-10-24 do 2022-11-01

Ekipa do prac wod.-kan., Ełk

Ten Zleceniodawca wciąż potrzebuje dobrej firmy od instalacji sanitarnej. Napisał zlecenie o treści - Ekipa do prac wod.-kan., chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Ełk

2022-09-15 do 2022-09-23

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych