Instalacje sanitarne w Stalowej Woli

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 401 510 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 782 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Stalowej Woli

Instalacje sanitarne Stalowa Wola

Osen-Kop Roboty Ziemne usługi minikoparką oraz przyłącza wod-kan

6 opinii

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie instalacji wod-kan i zatrudnij Osen-Kop Roboty Ziemne usługi minikoparką oraz przyłącza wod-kan. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zatelefonuj i otrzymaj ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Rakoczy Sp. z o.o. - Staranne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Stalowa Wola

Staranne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Stalowa Wola

4 opinie

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od instalacji wodno-kanalizacyjnych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Rakoczy Sp. z o.o.. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

GB Instal Grzegorz Biernat - Profesjonalna Instalacja Sanitarna Stalowa Wola

Profesjonalna Instalacja Sanitarna

3 opinie

Profesjonalna instalacja sanitarna to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Damian Książka - Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Stalowa Wola

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Stalowa Wola

3 opinie

Profesjonalna instalacja sanitarna to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Ażeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Zakład Usługowy Trans-Kop Jerzy Pik - Doskonała Instalacja Sanitarna w Stalowej Woli

Doskonała Instalacja Sanitarna w Stalowej Woli

1 opinia

Zawodowcy z Zakład Usługowy Trans-Kop Jerzy Pik to specjaliści w swoim fachu i są gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny instalacji sanitarnej. Żeby poznać ofertę skontaktuj się od razu - warto.

KOLEKTOR Piotr Lubaś - Świetne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Stalowa Wola

KOLEKTOR Piotr Lubaś

6 opinii

Jeżeli poszukujesz profesjonalistów od przydomowych oczyszczalni ścieków to powierz tę kwestię specjalistom z KOLEKTOR Piotr Lubaś. Stalowa Wola i okolice to główny obszar ich działania. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Usługi Remontowo-Budowlane i Hydrauliczne Sylwester Stępień - Staranne Przyłącza Wodociągowe Stalowa Wola

Usługi Remontowo-Budowlane i Hydrauliczne Sylwester Stępień

2 opinie

Przygotowanie przyłączy wodociągowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Usługi Remontowo-Budowlane i Hydrauliczne Sylwester Stępień ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Umów się na rozmowę od razu i poznaj ofertę.

Marcin Solnica Hydro- Term - Doskonałe Przyłącza Wodociągowe Stalowa Wola

Marcin Solnica Hydro- Term

1 opinia

Zrealizowanie przyłączy wodociągowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Marcin Solnica Hydro- Term ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Rem-Bud usługi remontowo wykończeniowe - Porządne Instalacje Wod-kan Stalowa Wola

Rem-Bud usługi remontowo wykończeniowe

3 opinie

Planujesz wybrać rzetelnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Rem-Bud usługi remontowo wykończeniowe z Stalowej Woli jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Kop-Trans Usługi Minikoparka - Doświadczony Monter Instalacji Sanitarnych Stalowa Wola

Doświadczony Monter Instalacji Sanitarnych

2 opinie

Zrealizowanie instalacji wodno-kanalizacyjnych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Kop-Trans Usługi Minikoparka ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Najnowsze z 25 zleceń na instlacje sanitarne w Stalowej Woli

Solidna Instalacja Sanitarna Stalowa Wola

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 20mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, ja...

 • Jastkowice

2023-01-26 do 2023-01-26

Zlecę prace wod.-kan., Pysznica

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: przyłącz gazu, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 120m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 25mb) Zakres zlecenia: kom...

 • Pysznica

2023-01-17 do 2023-01-25

Instalacja Sanitarna

Zrealizowanie instalacji sanitarnej dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Wykonanie prac wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Jastkowice

2022-10-26 do 2022-11-03

Porządna Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 40m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie je...

 • Stalowa Wola

2022-10-24 do 2022-11-01

Ekipa do prac wod.-kan., Stalowa Wola

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: naprawa niedrożnej instalacji kanalizacyjnej Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego ...

 • Stalowa Wola

2022-09-05 do 2022-09-13

Zlecę prace wod.-kan., Stalowa Wola

Ten Zlecający nadal poszukuje specjalisty od instalacji wod-kan. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę prace wod.-kan., chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Stalowa Wola

2022-08-27 do 2022-09-04

Potrzebne wykonanie szamba, wod.-kan., Stalowa Wola

Jako najwyższej klasy monter instalacji sanitarnych z tak dużym doświadczeniem pracujesz na terenie miejscowości Stalowa Wola i w całym powiecie? Jesteś idealnym specjalistą do tego ogłoszenia. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Stalowa Wola

2022-08-23 do 2022-08-31

Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 70mb, woda, Nisko

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 70mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, ja...

 • Nisko

2023-01-04 do 2023-01-12

Sumienni Monterzy Instalacji Sanitarnych Stalowa Wola

Klient szuka sumiennego montera instalacji sanitarnych dla siebie i wysłał zapytanie o treści - Ekipa do prac wod.-kan.. Jeśli świadczysz wszechstronne spektrum usług w bezkonkurencyjnych cenach odpowiedz na to zlecenie. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Sandomierz

2022-10-14 do 2022-10-22

Zrobienie instalacji w bud. 130m², woda, Tarnobrzeg

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 130m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego doty...

 • Tarnobrzeg

2022-10-15 do 2022-10-23

Firma do wykonania instalacji w bud. 160m², wod.-kan., Tarnobrzeg

Ten Klient jeszcze poszukuje dobrej firmy od instalacji sanitarnej. Napisał zlecenie o treści - Firma do wykonania instalacji w bud. 160m², wod.-kan., chcąc doświadczonych specjalistów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Tarnobrzeg

2023-01-02 do 2023-01-10

Wykonanie prac wod.-kan., Tarnobrzeg

Zrealizowanie instalacji wod-kan z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Wykonanie prac wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Umów odpowiedni dla Ciebie termin od razu!

 • Tarnobrzeg

2022-07-29 do 2022-08-06

Zlecę prace wod.-kan., Tarnobrzeg

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zlecę prace wod.-kan.". Jako zaufany ekspert w dziedzinie instalacji wodno-kanalizacyjnej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Aby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Tarnobrzeg

2022-09-24 do 2022-09-05

Szukam firmy do prac wod.-kan., Tarnobrzeg

Zrealizowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Szukam firmy do prac wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Tarnobrzeg

2022-11-26 do 2022-12-04

Instalacja Wodno-kanalizacyjna Stalowa Wola

Na wypadek jeśli jako profesjonalista od instalacji wodno-kanalizacyjnej potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Potrzebne wykonanie szamba, instalacji w bud. 80m², kanalizacja. Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Lubelskiego z pewnością udowodnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Antolin

2022-08-22 do 2022-08-30

Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 150mb, wod.-kan., Modliborzyce

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 150mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Obiekt, jakiego ...

 • Modliborzyce

2022-10-07 do 2022-10-15

Rewelacyjne Instalacje Wod-kan Stalowa Wola

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Instalacja nawadniania Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: Obiekt sportowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3-5-letnim P...

 • Nowa Dęba

2022-07-14 do 2022-07-22

Solidna Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 100m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zle...

 • Nowa Dęba

2022-10-27 do 2022-11-04

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 160m², woda, Nowa Osada Km Od Janowa Lubelskuego

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 160m²) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynk...

 • Nowa osada km od Janowa Lubelskuego

2022-08-01 do 2022-08-09

Zlecę wykonanie instalacji w bud. 150m², woda, Nowa Osada Km Od Janowa Lubelskuego

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 150m²) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynk...

 • Nowa osada km od Janowa Lubelskuego

2022-08-01 do 2022-08-09

Doskonałej Jakości Instalacja Wodno-kanalizacyjna

W dalszym ciągu jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako dobra firma od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Żeby uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Kraśnik

2022-09-22 do 2022-09-30

Profesjonalna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: zewnętrzna inst. wod-kan Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do...

 • Kraśnik

2022-10-04 do 2022-10-31

Wykonanie prac wod.-kan., Kraśnik

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Wykonanie prac wod.-kan.", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Nie trać czasu - zadzwoń do niego.

 • Kraśnik

2022-09-29 do 2022-10-07

Pierwszorzędni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Będąc w gronie monterów instalacji sanitarnych z tak bogatym doświadczeniem realizujesz prace na terenie miejscowości Kraśnik i w całym powiecie? Jesteś idealnym specjalistą do tego zlecenia. Zaprezentuj wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Kraśnik

2023-01-14 do 2023-01-22

Zrobienie instalacji w bud. 200m², woda, Stodoły-Wieś

Jeszcze możesz odpowiedzieć na zlecenie Klienta jako dobra firma od instalacji wod-kan. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Stodoły-Wieś

2022-07-19 do 2022-07-27

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych