Instalacje sanitarne w Kolbuszowej

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 394 964 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 443 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Kolbuszowej

Instalacje sanitarne Kolbuszowa

Znakomity Monter Instalacji Sanitarnych

16 opinii

FHU TPC INSTAL zatrudnia znakomitych monterów instalacji sanitarnych - szczególne zaangażowanie i rzetelność to ich ważne zalety. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

HYDRO-GAZ KOP Miś Sławomir - Pierwszorzędna Instalacja Sanitarna Kolbuszowa

Pierwszorzędna Instalacja Sanitarna Kolbuszowa

14 opinii

Znakomici pracownicy firmy HYDRO-GAZ KOP Miś Sławomir spełnią Państwa wymagania w temacie instalacji sanitarnej. Nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

Osen-Kop Roboty Ziemne usługi minikoparką oraz przyłącza wod-kan - Fantastyczny Monter Instalacji Sanitarnych Kolbuszowa

Osen-Kop Roboty Ziemne usługi minikoparką oraz przyłącza wod-kan

6 opinii

Fantastyczny monter instalacji sanitarnych proponuje swoje doświadczenie w miejscowości Kolbuszowa i w rejonie powiatu. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Rakoczy Sp. z o.o. - Perfekcyjna Instalacja Sanitarna w Kolbuszowej

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna w Kolbuszowej

4 opinie

Ten fachowiec działa na obszarze miejscowości Kolbuszowa i świadczy liczne usługi z zakresu perfekcyjnej instalacji sanitarnej. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Zakład Usługowy Trans-Kop Jerzy Pik - Profesjonalne Przyłącza Wodociągowe Kolbuszowa

Profesjonalne Przyłącza Wodociągowe

1 opinia

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera do realizacji swoich planów? Zakład Usługowy Trans-Kop Jerzy Pik z Kolbuszowej jest na to najlepszym rozwiązaniem. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Usługi Budowlane Robert Babula - Staranne Przyłącza Wodociągowe Kolbuszowa

Usługi Budowlane Robert Babula

3 opinie

Myślisz, że staranne przyłącza wodociągowe to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z Usługi Budowlane Robert Babula dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

WF Heating System - Staranne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Kolbuszowa

Staranne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Kolbuszowa

9 opinii

Jeśli nadal szukasz ekspertów od przydomowych oczyszczalni ścieków to skorzystaj z kwalifikacji WF Heating System. Kolbuszowa - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

InstalAMA Artur Helowicz - Najlepsze Instalacje Wod-kan Kolbuszowa

InstalAMA Artur Helowicz

3 opinie

Zrealizowanie instalacji wod-kan będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. InstalAMA Artur Helowicz ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Przedzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

SuWiTERM Suszek Wiesław - Profesjonalne Instalacje Wod-kan Kolbuszowa

SuWiTERM Suszek Wiesław

9 opinii

Oferuje usługi z zakresu instalacji sanitarnej od lat, szczególnie na obszarze Kolbuszowej, ale także okolicznych powiatów. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Hydraulika Dariusz Sorbal - Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan Kolbuszowa

Hydraulika Dariusz Sorbal

10 opinii

Ten monter instalacji sanitarnych działa na obszarze miejscowości Kolbuszowa i oferuje różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej instalacji sanitarnej. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz ofertę.

Najnowsze z 24 zleceń na instlacje sanitarne w Kolbuszowej

Szukam firmy do prac wod.-kan., Kolbuszowa

Zakres zlecenia: prace remontowe w łazience Powierzchnia łazienki: do 5m² Rodzaj prac do wykonania: instalacja wodno-kanalizacyjna Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kolbuszowa

2023-01-13 do 2023-01-21

Zrobienie przyłącza o dł. 100mb, wod.-kan., Kolbuszowa

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 100mb) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy z...

 • Kolbuszowa

2022-09-16 do 2022-09-24

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 30mb, woda, Widełka

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 30mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, ja...

 • Widełka

2022-08-17 do 2022-08-25

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 150m², przyłącza o dł. 25mb, woda, Widełka

Będąc w gronie monterów instalacji sanitarnych z tak bogatym doświadczeniem pracujesz w miejscowości Podkarpackie i w okolicy? Jesteś idealnym specjalistą do tego ogłoszenia. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Widełka

2022-08-12 do 2022-08-20

Szukam firmy do prac wod.-kan., Nowa Dęba

Jako doświadczony monter instalacji sanitarnych z tak dużym dorobkiem zawodowym realizujesz prace w miejscowości Podkarpackie i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym kandydatem do tego zlecenia. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

 • Nowa Dęba

2022-07-14 do 2022-07-22

Firma do wykonania instalacji w bud. 100m², wod.-kan., Nowa Dęba

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 100m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zle...

 • Nowa Dęba

2022-10-27 do 2022-11-04

Świetna Instalacja Sanitarna Kolbuszowa

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Zlecę wykonanie instalacji w bud. 100m², wod.-kan.", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

 • Błędowa zgłobieńska

2022-09-11 do 2022-09-19

Firma do wykonania instalacji w bud. 135m², wod.-kan., Bratkowice

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 135m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zle...

 • Bratkowice

2023-01-02 do 2023-01-10

Solidne Instalacje Wod-kan Kolbuszowa

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 125m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinn...

 • Głogów Małopolski

2022-07-19 do 2022-07-19

Monterzy Instalacji Sanitarnych Kolbuszowa

Jako monter instalacji sanitarnych niezmiennie w branży od lat i specjalista przygotowany do podjęcia nowego zlecenia odpisz na to zlecenie. Ten Zleceniodawca napisał "Wykonanie prac wod.-kan.". Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Tuszyma

2022-12-13 do 2022-12-21

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 150m², kanalizacja, Mielec

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 150m²) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Obiekt, jakiego dotyczy...

 • Mielec

2022-10-19 do 2022-10-27

Solidne Instalacje Wod-kan

To zapytanie o treści - Ekipa do prac wod.-kan. jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Mielca oraz przyległych powiatów. Przedłóż bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Mielec

2022-08-30 do 2022-09-07

Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 70m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakieg...

 • Mielec

2022-08-14 do 2022-08-22

Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: studnia głebinowa Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Projekt: Kl...

 • Mielec

2022-09-07 do 2022-09-15

Zlecę wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, kanalizacja, Mielec

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na ogłoszenie Zlecającego jako dobra firma od instalacji sanitarnej. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

 • Mielec

2022-09-28 do 2022-10-06

Zlecę prace wod.-kan., Mielec

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: badanie szzelności instalacji kanalizacyjnej Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie j...

 • Mielec

2022-11-04 do 2022-11-12

Instalacja Sanitarna

Zlecający szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 42m², kanalizacja. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Mielec

2022-10-07 do 2022-10-15

Firma do wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków, instalacji w bud. 110m², wod.-kan., Przecław

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 110m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom j...

 • Przecław

2022-11-08 do 2022-11-16

Wykonanie prac wod.-kan., Podole

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 220m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 2...

 • Podole

2023-01-21 do 2023-01-29
dodano 7 dni temu

Firma do wykonania przyłącza o dł. 100mb, wod.-kan., Sędziszów Małopolski

Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Firma do wykonania przyłącza o dł. 100mb, wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zapraszamy do kontaktu.

 • Sędziszów Małopolski

2022-08-05 do 2022-08-13

Zrobienie instalacji w bud. 100m², woda, Nienadówka

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 100m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budy...

 • Nienadówka

2022-07-25 do 2022-08-02

Firma do wykonania instalacji w bud. 20m², wod.-kan., Padew Narodowa

Należąc do monterów instalacji sanitarnych z tak dużym dorobkiem zawodowym pracujesz w miejscowości Podkarpackie i w okolicy? Jesteś świetnym specjalistą do tego ogłoszenia. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Padew Narodowa

2022-11-30 do 2022-12-08

Firma do wykonania przyłącza o dł. 80mb, kanalizacja, Zaczernie

Klient szuka rewelacyjnej współpracy, pisząc - Firma do wykonania przyłącza o dł. 80mb, kanalizacja. To zapytanie o ofertę jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zaczernie

2023-01-12 do 2023-01-20

Utalentowani Monterzy Instalacji Sanitarnych

Jako utalentowany monter instalacji sanitarnych oferujesz swoje doświadczenie w miejscowości Ropczyce oraz w przyległych powiatach? Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Ropczyce

2022-08-18 do 2022-08-26

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych