Instalacje sanitarne w Ropczycach

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 255 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Ropczycach

Instalacje sanitarne Ropczyce

HYDRO-GAZ KOP Miś Sławomir

14 opinii

Perfekcyjna instalacja sanitarna to specjalność tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w tej dziedzinie. Już teraz zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Zakład Usługowy Trans-Kop Jerzy Pik - Solidna Instalacja Sanitarna Ropczyce

Solidna Instalacja Sanitarna Ropczyce

1 opinia

Monter instalacji sanitarnych z obszerną wiedzą z zakresu instalacji sanitarnej nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Usługi grzewczo - kanalizacyjne - Solidne Przyłącza Wodociągowe Ropczyce

Usługi grzewczo - kanalizacyjne

1 opinia

Zrealizowanie przyłączy wodociągowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Usługi grzewczo - kanalizacyjne ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

ELEKTRO-TERM Łukasz Bukała-Pusz - Znakomity Monter Instalacji Sanitarnych Ropczyce

ELEKTRO-TERM Łukasz Bukała-Pusz

5 opinii

Jeśli jeszcze szukasz znakomitego montera instalacji sanitarnych dla siebie, to zwróć uwagę na firmę ELEKTRO-TERM Łukasz Bukała-Pusz. Oferuje bogaty zakres usług w konkurencyjnych cenach. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

SANTEX Kazimierz Czapka - Znakomite Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Ropczyce

Znakomite Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Ropczyce

Jeśli jeszcze poszukujesz dobrej firmy od przydomowych oczyszczalni ścieków to wykorzystaj doświadczenie SANTEX Kazimierz Czapka. Ropczyce to teren, na którym koncentrują swoje działania. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Dominik Kłęk - Doskonała Instalacja Sanitarna Ropczyce

Doskonała Instalacja Sanitarna

Wysoko wykwalifikowani pracownicy firmy Dominik Kłęk spełnią Państwa wymagania odnośnie instalacji sanitarnej. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

GreenMasters - Pierwszorzędna Instalacja Sanitarna Ropczyce

GreenMasters

Instalacja sanitarna w najlepszym wydaniu to temat, w którym są najlepsi, dlatego chętnie podejmą się zlecenia dla Ciebie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi.

Inox Weld Service Damian Pogoda - Znakomite Instalacje Wodno-kanalizacyjne Ropczyce

Znakomite Instalacje Wodno-kanalizacyjne

Perfekcyjny monter instalacji sanitarnych z wieloletnią praktyką z zakresu instalacji sanitarnej nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Już nie zwlekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Stylbud - Porządne Instalacje Wodno-kanalizacyjne w Ropczycach

Porządne Instalacje Wodno-kanalizacyjne w Ropczycach

Właśnie wybierasz wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Stylbud z Ropczyc jest na to najlepszym rozwiązaniem. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Wojciech Rojek - Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan Ropczyce

Wojciech Rojek

Na wypadek jeśli wciąż szukasz ekspertów od instalacji wod-kan to skorzystaj z kwalifikacji Wojciech Rojek. Ropczyce i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Najnowsze z 26 zleceń na instlacje sanitarne w Ropczycach

Instalacja Wodno-kanalizacyjna Ropczyce

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Przyłącz wody 109mb , przyłącz kanalizacji 23mb Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiek...

 • Ropczyce

2023-01-07 do 2023-01-17

Rewelacyjna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyc...

 • Ropczyce

2022-08-18 do 2022-08-26

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 2000m², wod.-kan., Ropczyce

Zapytanie o treści - Ekipa do wykonania instalacji w bud. 2000m², wod.-kan. jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Ropczyce i okolic. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Ropczyce

2022-08-10 do 2022-08-18

Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Zlecenie o treści - Firma do wykonania przyłącza o dł. 100mb, wod.-kan. jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z Podkarpackiego i okolic. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Sędziszów Małopolski

2022-08-05 do 2022-08-13

Profesjonalni Monterzy Instalacji Sanitarnych Ropczyce

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Firma do wykonania przyłącza o dł. 80mb, kanalizacja", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zaprezentuj wyjątkową propozycję dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Dębica

2023-01-05 do 2023-01-13

Firma do wykonania instalacji w bud. 2.0m², wod.-kan., Dębica

Klient szuka kompetentnego montera instalacji sanitarnych dla siebie i wysłał zapytanie o treści - Firma do wykonania instalacji w bud. 2.0m², wod.-kan.. Jeśli realizujesz całe spektrum usług w dobrych cenach odpowiedz na to zapytanie. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Dębica

2022-08-22 do 2022-08-30

Zlecę wykonanie instalacji w bud. 100m², wod.-kan., Błędowa Zgłobieńska

Jeszcze jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zlecającego jako dobra firma od instalacji wod-kan. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedłóż dopasowaną ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Błędowa zgłobieńska

2022-09-11 do 2022-09-19

Najlepsze Instalacje Wod-kan Ropczyce

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: Sdfjdv Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub ...

 • Tuszyma

2022-12-13 do 2022-12-21

Rewelacyjni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Zlecenie o treści - Firma do wykonania instalacji w bud. 135m², wod.-kan. jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Podkarpackiego i okolic. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Bratkowice

2023-01-02 do 2023-01-10

Firma do wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków, instalacji w bud. 110m², wod.-kan., Przecław

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 110m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom j...

 • Przecław

2022-11-08 do 2022-11-16

Wykonanie prac wod.-kan., Podole

Zrealizowanie instalacji sanitarnej dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Wykonanie prac wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Podole

2023-01-21 do 2023-01-29

Fantastyczni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: Działka budowlana Obiekt...

 • Babica

2022-11-18 do 2022-11-26

Najlepsza Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Przygotowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Ekipa do prac wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Cieszyna

2022-07-16 do 2022-07-24

Wykwalifikowani Monterzy Instalacji Sanitarnych

Zlecający poszukuje dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Szukam firmy do prac wod.-kan.. To ogłoszenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Kolbuszowa

2023-01-13 do 2023-01-21

Zrobienie przyłącza o dł. 100mb, wod.-kan., Kolbuszowa

Zleceniodawca poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Zrobienie przyłącza o dł. 100mb, wod.-kan.. To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Zapraszamy do kontaktu.

 • Kolbuszowa

2022-09-16 do 2022-09-24

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 150m², przyłącza o dł. 25mb, woda, Widełka

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako solidny profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Widełka

2022-08-12 do 2022-08-20

Staranna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 30mb, woda", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś.

 • Widełka

2022-08-17 do 2022-08-25

Najlepsza Instalacja Sanitarna Ropczyce

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Potrzebne wykonanie szamba, przyłącza o dł. 75mb, wod.-kan.", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

 • Boguchwała

2022-08-27 do 2022-09-04

Zrobienie instalacji w bud. 300m², wod.-kan., Boguchwała

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 300m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zle...

 • Boguchwała

2022-09-14 do 2022-09-22

Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 5m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt,...

 • Boguchwała

2023-01-05 do 2023-01-13

Szukam firmy do prac wod.-kan., Kielanówka

Ten Klient wciąż potrzebuje profesjonalistów od instalacji sanitarnej. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam firmy do prac wod.-kan., chcąc trafić w dobre miejsce. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Kielanówka

2022-12-04 do 2022-12-03

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 23mb, woda, Machowa

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne instalacje wod-kan to skomplikowany temat. Napisał zlecenie o treści "Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 23mb, woda". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Machowa

2022-12-01 do 2022-12-09

Staranna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 20mb) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zl...

 • Pilzno

2022-08-09 do 2022-08-17

Zrobienie instalacji w bud. 114m², woda, Przeczyca

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 114m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo...

 • Przeczyca

2023-01-12 do 2023-01-20

Firma do wykonania przyłącza o dł. 95mb, woda, Lubenia

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 95mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, ja...

 • Lubenia

2022-08-08 do 2022-08-16

Najlepsza Instalacja Sanitarna

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Ekipa do wykonania instalacji w bud. 125m², wod.-kan.". Jako zaufany specjalista w dziedzinie instalacji sanitarnej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Głogów Małopolski

2022-07-19 do 2022-07-19

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych