Instalacje sanitarne w Jarosławiu

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 394 785 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 439 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Jarosławiu

Instalacje sanitarne Jarosław

Firma Usługowa Hałys Roman

3 opinie

Monter instalacji sanitarnych z wieloletnim doświadczeniem w kwestii instalacji sanitarnej nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Zakład Usługowy Trans-Kop Jerzy Pik - Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan w Jarosławiu

Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan w Jarosławiu

1 opinia

Przygotowanie instalacji wod-kan będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Zakład Usługowy Trans-Kop Jerzy Pik ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

DSUBiR - Perfekcyjny Monter Instalacji Sanitarnych Jarosław

Perfekcyjny Monter Instalacji Sanitarnych Jarosław

5 opinii

Gdy poszukujesz doskonałej współpracy to profesjonaliści z DSUBiR są dla Ciebie idealni. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

REM-POT - Fenomenalny Monter Instalacji Sanitarnych Jarosław

REM-POT

14 opinii

Chcesz znaleźć rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? REM-POT z Jarosławia jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Bernadetta Florek F.H.U. Wod. Kan. Gaz. C.O. CWU - Porządne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Jarosław

Bernadetta Florek F.H.U. Wod. Kan. Gaz. C.O. CWU

3 opinie

Gdy poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Bernadetta Florek F.H.U. Wod. Kan. Gaz. C.O. CWU są dla Ciebie idealni. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

WM SERWIS - Rewelacyjne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Jarosław

WM SERWIS

18 opinii

Poszukujesz dobrej firmy od instalacji wodno-kanalizacyjnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia WM SERWIS. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Ciepło i więcej ... Przemysław Kochanowicz - Doskonałej Jakości Instalacje Wodno-kanalizacyjne Jarosław

Ciepło i więcej ... Przemysław Kochanowicz

2 opinie

Ciepło i więcej ... Przemysław Kochanowicz oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z Jarosławia oraz przyległych powiatów. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

TK SERWIS - Profesjonalny Monter Instalacji Sanitarnych Jarosław

TK SERWIS

5 opinii

Sprawdź TK SERWIS jeśli szukasz profesjonalnych monterów instalacji sanitarnych oferujących swoje usługi na terenie Jarosławia oraz w sąsiednich miastach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

KOB BUD Krzysztof Wojdyła - Rewelacyjne Przyłącza Wodociągowe Jarosław

Rewelacyjne Przyłącza Wodociągowe

2 opinie

Firma KOB BUD Krzysztof Wojdyła świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z rejonu Jarosławia oraz przyległych powiatów. Umów się na rozmowę jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Zakład Instalacji Sanitarnych Stanisław Falkowski - Doskonała Instalacja Sanitarna Jarosław

Doskonała Instalacja Sanitarna Jarosław

3 opinie

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Zakład Instalacji Sanitarnych Stanisław Falkowski jest na to skuteczną metodą. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najnowsze z 26 zleceń na instlacje sanitarne w Jarosławiu

Doskonała Instalacja Sanitarna Jarosław

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 90mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy ...

 • Jarosław

2023-01-26 do 2023-01-26

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 80m², woda, Jarosław

Ten Klient jest zdania, że świetna instalacja sanitarna to nieproste zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 80m², woda". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Jarosław

2022-11-22 do 2022-11-30

Utalentowani Monterzy Instalacji Sanitarnych Jarosław

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 120m², wod.-kan.", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Jarosław

2022-11-15 do 2022-11-23

Zrobienie instalacji w bud. 135m², wod.-kan., Jarosław

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 135m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zle...

 • Jarosław

2022-10-31 do 2022-11-08

Staranna Instalacja Wodno-kanalizacyjna Jarosław

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 135m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zle...

 • Koniaczów

2022-10-27 do 2022-11-04

Fenomenalni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 135m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zle...

 • Jarosław

2022-10-27 do 2022-11-04

Firma do wykonania przyłącza o dł. 20mb, wod.-kan., Jarosław

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 20mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy ...

 • Jarosław

2022-09-29 do 2022-10-07

Solidna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Firma do wykonania instalacji w bud. 90m², woda. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Jarosław

2022-09-25 do 2022-10-03

Doskonała Instalacja Sanitarna

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje profesjonalistów od instalacji sanitarnej. Napisał zlecenie o treści - Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 90m², woda, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Jarosław

2022-09-25 do 2022-10-03

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 20m², wod.-kan., Zamiechów

Ten Klient jeszcze poszukuje dobrej firmy od instalacji sanitarnej. Napisał zlecenie o treści - Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 20m², wod.-kan., chcąc doświadczonych specjalistów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Zamiechów

2022-09-15 do 2022-09-18

Staranne Instalacje Wod-kan Jarosław

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 44m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie je...

 • Jarosław

2022-08-12 do 2022-08-20

Świetna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 4mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obi...

 • Jarosław

2022-07-29 do 2022-08-06

Instalacje Wod-kan

Jeszcze masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od instalacji wod-kan. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Przeworsk

2022-08-22 do 2022-08-30

Zlecę prace wod.-kan., Żurawica

W dalszym ciągu masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako profesjonalista od instalacji sanitarnej. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeśli chcesz uzyskać dokładne informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Żurawica

2022-08-19 do 2022-08-27

Rewelacyjni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: Uzdatniacze wody Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Projekt: K...

 • Bolestraszyce

2022-10-27 do 2022-11-04

Zlecę wykonanie instalacji w bud. 10m², wod.-kan., Przemyśl

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zlecę wykonanie instalacji w bud. 10m², wod.-kan.", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Nie trać czasu - zadzwoń do niego.

 • Przemyśl

2022-11-05 do 2022-11-13

Ekipa do prac wod.-kan., Przemyśl

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: Podłączenie bojlera Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Projekt: Klient ...

 • Przemyśl

2022-10-04 do 2022-10-12

Zrobienie przyłącza o dł. 40mb, wod.-kan., Przemyśl

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 40mb) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zl...

 • Przemyśl

2022-12-01 do 2022-12-09

Zlecę wykonanie instalacji w bud. 100m², woda, Przemyśl

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zlecę wykonanie instalacji w bud. 100m², woda", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Przemyśl

2022-09-01 do 2022-09-09

Rewelacyjna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 15mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: n...

 • Przemyśl

2022-08-03 do 2022-08-11

Solidna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Odłączenie burzuwki od kanalizacji Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Obiekt, jakieg...

 • Przemyśl

2022-08-20 do 2022-08-28

Zrobienie instalacji w bud. 150m², woda, Przemyśl

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 150m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: budynek biurowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo w...

 • Przemyśl

2023-01-15 do 2023-01-23

Szukam firmy do prac wod.-kan., Przemyśl

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: udrożnienie odpływu pod zlewozmywakiem Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub...

 • Przemyśl

2023-01-04 do 2023-01-12

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 60mb, wod.-kan., Przemyśl

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 60mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy ...

 • Przemyśl

2022-12-31 do 2023-01-08

Zlecę wykonanie szamba, kanalizacja, Białobrzegi

Klient szuka solidnego montera instalacji sanitarnych i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Zlecę wykonanie szamba, kanalizacja. Jeśli wykonujesz bogaty zakres usług w konkurencyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Białobrzegi

2022-08-08 do 2022-08-16

Rewelacyjna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 150m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinn...

 • Żołynia

2022-10-02 do 2022-10-10

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych