Roboty ziemne w Żninie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 094 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Żninie

Roboty ziemne Żnin

Profesjonalne Roboty Ziemne Żnin

2 opinie

Uważasz, że profesjonalne roboty ziemne to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z Wielobranżowa Firma UPH WALEX Jerzy Walkowiak udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Budowlane - Wyjątkowe Kopanie Studni Żnin

Wyjątkowe Kopanie Studni

1 opinia

Jesteś zdania, że profesjonalne roboty ziemne to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy udzielą rad i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

LAMAKO Wojciech Lauber - Solidny Drenaż Opaskowy Żnin

Solidny Drenaż Opaskowy Żnin

3 opinie

Jeśli nadal poszukujesz ekspertów od drenażu opaskowego to trafiłeś w dobre miejsce - LAMAKO Wojciech Lauber jest do Twoich usług. Żnin i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Zakład Ogólnobudowlany Jan Szczechowiak - Najlepszy Drenaż Żnin

Zakład Ogólnobudowlany Jan Szczechowiak

5 opinii

Firma Zakład Ogólnobudowlany Jan Szczechowiak oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z Żnina i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

P.U.H. Ewa Milczek - Solidne Usługi Koparko Ładowarką Żnin

Solidne Usługi Koparko Ładowarką

1 opinia

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi koparko ładowarką P.U.H. Ewa Milczek wybija się w branży. Renomę tworzą opinie zachwyconych Klientów. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Usługi koparkowe Szulc Bartłomiej - Świetne Roboty Ziemne Żnin

Usługi koparkowe Szulc Bartłomiej

1 opinia

Właśnie wybierasz wartego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Usługi koparkowe Szulc Bartłomiej będzie najszybszą drogą. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Firma Wielbobranżowa Szymon Swacha - Solidne Roboty Ziemne Żnin

Firma Wielbobranżowa Szymon Swacha

3 opinie

Myślisz, że solidne roboty ziemne to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z Firma Wielbobranżowa Szymon Swacha poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę.

Zakład Murarski, Minikoparka - Profesjonalny Drenaż Opaskowy Żnin

Profesjonalny Drenaż Opaskowy

2 opinie

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od drenażu opaskowego to zaufaj doświadczeniu Zakład Murarski Minikoparka. Żnin i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

USŁUGI REMONTOWE - Rewelacyjna Melioracja w Żninie

Rewelacyjna Melioracja w Żninie

3 opinie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie melioracji i zatrudnij USŁUGI REMONTOWE. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Żeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

HYDRO-MET-INSTAL Adam Koperski - Wyjątkowe Usługi Minikoparką Żnin

HYDRO-MET-INSTAL Adam Koperski

1 opinia

Wyjątkowe usługi minikoparką to ich pasja, dlatego są zawsze gotowi do owocnej współpracy. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Najnowsze z 31 zleceń na prace ziemne w Żninie

Roboty Ziemne Żnin

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy i pisze - Wykonanie wykopu pod fundament 150m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

 • Łabiszyn

2023-01-13 do 2023-01-14

Zlecenie na prace ziemne, Annowo

Rodzaj prac: Wykop pod szabo Informacje dodatkowe: 350•••••••• wykop pod szambo 10m3 jednokomorowe Termin rozpoczęcia prac: 2022-11-03...

 • Annowo

2022-10-27 do 2022-11-04

Wyrównanie terenu o pow. 150m², Żnin

Ten Klient wciąż poszukuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Wyrównanie terenu o pow. 150m², chcąc doświadczonych specjalistów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Żnin

2022-10-20 do 2022-10-28

Zlecenie na prace ziemne, Piechcin

Klient chce wynająć: ładowarkę teleskopowa, ciężarówka 10-15t Liczba wynajmowanych maszyn: 2 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 3-7 dni Operator maszyny: tak, z operatorem, kierowcą Termin re...

 • Piechcin

2022-10-19 do 2022-10-27

Roboty Ziemne

Ten Zleceniodawca nadal potrzebuje profesjonalistów od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 300m², chcąc trafić w dobre miejsce. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Rogowo

2022-10-17 do 2022-10-25

Prace Ziemne Żnin

Zlecenie o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 200m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Kujawsko-pomorskiego i okolic. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Cegielnia

2022-10-17 do 2022-10-25

Zapytanie o prace ziemne, Ostrówce

Zrealizowanie wykopu dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zapytanie o prace ziemne. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Ostrówce

2022-09-13 do 2022-09-21

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 90m², Ojrzanowo

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na solidne kopanie w rejonie Kujawsko-pomorskiego i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 90m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

 • Ojrzanowo

2022-08-28 do 2022-09-05

Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 150m²) Informacje dodatkowe: Wykopanie stwu 4-5m głębokości Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Łabiszyn

2022-08-17 do 2022-08-25

Wykopanie stawu pow. 150m², Łabiszyn

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 150m²) Informacje dodatkowe: Wykopanie stawu. 4-5m głębokości Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Łabiszyn

2022-08-17 do 2022-08-25

Porządne Wykop Żnin

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 62m²) Informacje dodatkowe: wykop pod fundamenty dł.62 szerokości 1m głębokość 0.8 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Nowe dąbie

2022-08-09 do 2022-08-17

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Zrealizowanie prac ziemnych z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Wykonanie wykopu pod instalację dł. 9999mb. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Żnin

2022-07-26 do 2022-08-03

Kopanie Żnin

Jeśli bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze mocne strony jako specjalisty od kopania to wykonaj zlecenie - Zapotrzebowanie na wykopanie stawu pow. 6m². Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Kowalewo

2022-09-19 do 2022-09-27

Najwyższej Klasy Kopanie

Próbujesz znaleźć zlecenia jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Kujawsko-pomorskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Małe rudy

2022-12-19 do 2022-12-27

Wyrównanie terenu o pow. 300m², Mogilno

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 300m²) Informacje dodatkowe: generalnie zdjęcie wierzchniej warstwy(zaperzonej) w tym częściowo wysokiej trawy Termin rozpoczęcia prac: 2022-10-21...

 • Mogilno

2022-10-17 do 2022-10-25

Doskonałe Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Mogilno

2022-09-19 do 2022-09-27

Potrzebne wykonanie wykopu pod fundament 48m², Tur Kujawsko-Pomorskie

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 48m²) Informacje dodatkowe: Wykop pod płytę fundamentową na głębokość 60 cm Termin rozpoczęcia prac: 2022-11-18...

 • Tur Kujawsko-Pomorskie

2022-10-25 do 2022-11-02

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 300m², Złotniki Kujawskie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 300m²) Informacje dodatkowe: Usuwanie drzew i krzewów Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Złotniki Kujawskie

2022-10-04 do 2022-10-12

Porządne Prace Ziemne

Na wypadek jeśli wciąż jako profesjonalista od prac ziemnych poszukujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o prace ziemne. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca na pewno dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Nowa Wieś Wielka

2022-08-08 do 2022-08-16

Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 75m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Tur

2022-10-22 do 2022-10-30

Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 40mb, Brzoza

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Brzoza

2022-10-16 do 2022-10-24

Rewelacyjne Roboty Ziemne

Jeśli jako ekspert od robót ziemnych poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 15mb. Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Wielkopolskie bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Łekno

2022-10-31 do 2022-11-08

Zlecenie na prace ziemne, Gniezno

Klient chce wynająć: Sprzęt do rozgarnięcia ziemi po budowie tj koparka, ciągnik itp, koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Ter...

 • Gniezno

2022-07-25 do 2022-08-02

Roboty Ziemne

Klient chce wynająć: ładowarkę teleskopową Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 4 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gniezno

2022-08-17 do 2022-08-25

Zlecę prace ziemne, Gniezno

Na wypadek jeśli wciąż jako profesjonalista od wykopu szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecę prace ziemne. Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Gniezna na pewno uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Gniezno

2022-12-04 do 2022-12-05

Potrzebuję firmy do wykonania studni kopanej, 6m, Gniezno

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 6m Umiejscowienie studni: blok deweloperski Wymagania dodatkowe: studnia chłonna fi 150 gł 6m oraz studnia chłonna fi 120 4mb Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Gniezno

2022-10-05 do 2022-10-13

Najlepsze Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 600m²) Informacje dodatkowe: Nawiezienie warstwy około ziemi o grubości około 1 m oraz wyrównanie terenu po nawiezieniu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Gniezno

2022-09-12 do 2022-09-20

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Gniezno

Ten Klient myśli, że perfekcyjne wykop to nieproste zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zaprezentuj dopasowaną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się już dziś.

 • Gniezno

2022-10-21 do 2022-10-29

Doskonałe Wykop

Wykonanie wykopu z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 7000m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Gniezno

2023-01-18 do 2023-01-26

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Gniezno

2022-08-04 do 2022-08-12

Staranne Prace Ziemne

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 60m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Pokaż propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś.

 • Gniezno

2022-08-07 do 2022-08-15

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych