Roboty ziemne w Zakopanem

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 391 476 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 262 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Zakopanem

Roboty ziemne Zakopane

Najwyższej Klasy Usługi Koparko Ładowarką Zakopane

11 opinii

Ten, kto szuka usługi koparko ładowarką winien koniecznie zgłosić się do tych specjalistów i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

K.N.service - Profesjonalne Roboty Ziemne Zakopane

K.N.service

4 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij K.N.service. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Aby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

LLKOP - Solidne Usługi Minikoparką Zakopane

LLKOP

3 opinie

LLKOP to wybitni specjaliści z branży solidnych usług minikoparką i niwelacji terenu, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Zakopane i pobliskich powiatów. Zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Art Kop - Fantastyczne Kopanie Stawów Zakopane

Art Kop

1 opinia

Zatrudnij tych specjalistów jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do fantastycznego kopania stawów na terenie Zakopanego. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Uslugi remontowo budowlane Andrzej Sadelski - Dobre Usługi Koparko Ładowarką Zakopane

Uslugi remontowo budowlane Andrzej Sadelski

12 opinii

Poprzez dbałość o jakość usługi koparko ładowarką Uslugi remontowo budowlane Andrzej Sadelski prześciga konkurentów. Renomę oddają rekomendacje szczęśliwych zleceniodawców. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

IDM SP. z.o.o - Rewelacyjne Studnie Głębinowe Zakopane

IDM SP. z.o.o

2 opinie

Przygotowanie studni głębinowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. IDM SP. z.o.o ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Firma Budowlana mgr inż Paweł Leja - Doskonałe Roboty Ziemne Zakopane

Firma Budowlana mgr inż Paweł Leja

1 opinia

Jeżeli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od robót ziemnych to zaufaj doświadczeniu Firma Budowlana mgr inż Paweł Leja. Zakopane i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

REMEX Jacek Kędryna - Rzetelne Usługi Koparko Ładowarką Zakopane

REMEX Jacek Kędryna

2 opinie

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi koparko ładowarką REMEX Jacek Kędryna przewyższa konkurentów. Reputację oddają oceny zachwyconych odbiorców. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

ŚWIEC - Profesjonalne Usługi Minikoparką Zakopane

ŚWIEC

3 opinie

Klient, który planuje zakup usługi minikoparką musi już teraz zgłosić się do ŚWIEC i poznać dobre ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

F.H.U. "Daniel" - Doskonała Melioracja Zakopane

F.H.U. "Daniel"

1 opinia

Uważasz, że doskonała melioracja to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Najnowsze z 27 zleceń na prace ziemne w Zakopanem

Perfekcyjne Kopanie Zakopane

Klient wprowadził zapytanie "Zapytanie o utwardzenie drogi o pow. 180m²". Przyjmij zadanie perfekcyjnego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji zleceń z okolic Małopolskiego i sąsiednich powiatów. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Biały Dunajec

2023-01-22 do 2023-01-30
dodano 5 dni temu

Znakomite Roboty Ziemne Zakopane

Zapytanie o treści - Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 400m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Małopolskie i z sąsiednich miast. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Kościelisko

2023-01-05 do 2023-01-13

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 15mb, Zakopane

Ten Klient uważa, że doskonałe wykop to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 15mb". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Zakopane

2022-12-21 do 2022-12-29

Znakomite Roboty Ziemne

Ten Zlecający wciąż szuka profesjonalistów od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 150mb, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Zakopane

2022-11-22 do 2022-11-30

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 100m², Zakopane

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako solidny partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Zakopanego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Zakopane

2022-11-13 do 2022-11-21

Zlecę prace ziemne, Kościelisko

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który pisze - "Zlecę prace ziemne", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Kościelisko

2022-09-08 do 2022-09-16

Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 30mb, Zakopane

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 30mb) Informacje dodatkowe: Potzrebuję zrobić odwodnienie wzdłuż ogrodzenia. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Zakopane

2022-08-30 do 2022-09-07

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: podlewanie fundamentów, izolacja, burzenie/budowa ,ścian Informacje dodatkowe: Droga do Olczy, Zakopane Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Zakopane

2022-08-29 do 2022-09-06

Zlecenie na prace ziemne, Zakopane

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 3-7 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Wyburze...

 • Zakopane

2022-08-18 do 2022-08-26

Profesjonalne Kopanie

Wykonaj zadanie profesjonalnego kopania o treści "Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 300mb", jako profesjonalista z miejscowości Zakopane. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Zakopanego nie masz sobie równych. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Zakopane

2022-08-16 do 2022-08-22

Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 500m², Zakopane

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 500m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Zakopane

2022-08-12 do 2022-08-20

Zapytanie o prace ziemne, Zakopane

Zrealizowanie prac ziemnych z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zapytanie o prace ziemne. Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na konkretny termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Zakopane

2022-08-03 do 2022-08-11

Profesjonalne Wykop Zakopane

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 30m²) Informacje dodatkowe: Wykonanie 2 do 4 stanowisk postojowych dla aut osobowych przy 2 budynkach. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zakopane

2022-07-21 do 2022-07-29

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 48m², Zakopane

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 48m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zakopane

2022-07-21 do 2022-07-29

Pierwszorzędne Wykop

Ten Klient uważa, że pierwszorzędne wykop to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wykopanie studni". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Złóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś.

 • Zakopane

2022-07-18 do 2022-07-26

Zapytanie o prace ziemne, Czarny Dunajec

Klient chce wynająć: koparkę dużą Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: wykopanie pion...

 • Czarny Dunajec

2022-10-06 do 2022-10-14

Zlecenie na prace ziemne, Czarny Dunajec

Rodzaj prac: wykop pniolków Informacje dodatkowe: Mam ściętych kilka drzew chce wykopać pnioki i wyrównać ogrud oraz potrzebuję ziemi przesianej 5 cieżarówek Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Czarny Dunajec

2022-10-06 do 2022-10-14

Szukam ekipy do prac ziemnych, Czarny Dunajec

To zlecenie o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Małopolskie oraz przyległych powiatów. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Czarny Dunajec

2022-10-16 do 2022-10-24

Najlepsze Wykop

Klient napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 120m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

 • Nowy Targ

2022-09-07 do 2022-09-15

Porządne Prace Ziemne Zakopane

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Wykonanie wykopu pod fundament 200m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

 • Nowy Targ

2022-09-06 do 2022-09-14

Wykonanie drenażu dł. 10mb, Nowy Targ

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 10mb) Informacje dodatkowe: Drenaż i izolacja piwnicy pod budynkim istniejącym. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Nowy Targ

2022-10-11 do 2022-10-19

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

Ten Zleceniodawca nadal szuka profesjonalistów od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Potrzebuję wykopać studnię, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Nowy Targ

2022-08-06 do 2022-08-07

Perfekcyjne Prace Ziemne

Ten Klient w dalszym ciągu potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o wykopanie studni, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Nowy Targ

2022-08-06 do 2022-08-14

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 1500m², Nowy Targ

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1500m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Nowy Targ

2022-08-15 do 2022-08-23

Znakomite Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Nowy Targ

2022-09-15 do 2022-09-23

Perfekcyjne Wykop

Zlecający szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zapotrzebowanie na prace ziemne. To zlecenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Ostrowsko

2022-07-27 do 2022-08-04

Prace Ziemne

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od prac ziemnych potrzebujesz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu dł. 70mb. Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Falsztyn

2022-08-30 do 2022-09-07

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych