Roboty ziemne w Wadowicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 391 382 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 251 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Wadowicach

Roboty ziemne Wadowice

Dominik-KRAK-TRANS-BUD

11 opinii

Specjalność Dominik-KRAK-TRANS-BUD to dobre usługi koparko ładowarką na terenie miejscowości Wadowice oraz sąsiednich miast. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Grupa Prolet - Perfekcyjne Kopanie Stawów Wadowice

Grupa Prolet

10 opinii

Od wielu lat pracownicy firmy Grupa Prolet oferują usługi z zakresu kopania stawów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

DIGGER-TRANS - Najlepsze Usługi Koparko Ładowarką Wadowice

DIGGER-TRANS

6 opinii

Poprzez dbałość o jakość usługi koparko ładowarką DIGGER-TRANS wybija się w branży. Reputację oddają rekomendacje zachwyconych Klientów. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Auto-komplex - Doskonałe Roboty Ziemne Wadowice

Auto-komplex

5 opinii

Chcesz znaleźć dobrego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Auto-komplex z Wadowic jest na to skuteczną metodą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Karmat-Kop - Pierwszorzędny Drenaż Opaskowy Wadowice

Karmat-Kop

2 opinie

Poszukujesz profesjonalistów od drenażu opaskowego? Wykorzystaj kompetencje Karmat-Kop. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

STimpill - Przedsiębiorstwo Budowlane - Znakomite Roboty Ziemne Wadowice

Znakomite Roboty Ziemne Wadowice

5 opinii

Z chwilą, gdy będziesz szukać znakomitej usługi minikoparką w dobrej cenie to firma STimpill - Przedsiębiorstwo Budowlane jest dla Ciebie idealna. Mają wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny robót ziemnych. Przedzwoń i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

FHU MAŚLONA ROBOTY BUDOWLANE - Doskonałe Kopanie Studni w Wadowicach

Doskonałe Kopanie Studni w Wadowicach

1 opinia

Chcesz znaleźć fachowców od doskonałego kopania studni w rejonie Wadowic lub w pobliskich powiatach? Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

TECH-MAR - Tanie Usługi Minikoparką Wadowice

TECH-MAR

1 opinia

Ta firma świadczy tanie usługi minikoparką i wiercenie studni na terenie miejscowości Wadowice oraz okolicznych powiatów. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zadzwoń!

USŁUGI BUDOWLANE JERZY RYBARCZYK - Świetny Drenaż Opaskowy Wadowice

Świetny Drenaż Opaskowy Wadowice

3 opinie

Szukasz profesjonalistów od drenażu opaskowego? Wykorzystaj doświadczenie USŁUGI BUDOWLANE JERZY RYBARCZYK. Zarezerwuj termin!

Dawid Michalec - Perfekcyjne Roboty Ziemne Wadowice

Dawid Michalec

1 opinia

Poszukujesz specjalisty od robót ziemnych? Zaufaj doświadczeniu Dawid Michalec. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Najnowsze z 31 zleceń na prace ziemne w Wadowicach

Roboty Ziemne Wadowice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 700m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kalwaria Zebrzydowska

2023-01-02 do 2023-01-10

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Andrychów

Rodzaj prac: Mur oporowy z bloczków zalewowych Informacje dodatkowe: Fundament 70cm, długość 15m,na fundament bloczki zalewowe wys. 120cm Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Andrychów

2022-12-31 do 2023-01-08

Wyjątkowe Kopanie Wadowice

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Wadowice

2022-12-19 do 2022-12-27

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 100m², Brzeźnica

Ten Klient myśli, że doskonałej jakości wykop to nieproste zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Brzeźnica

2022-11-20 do 2022-11-28

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Wadowice

To zapytanie o treści - Potrzebuję wykopać studnię jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z miejscowości Małopolskie i z sąsiednich miast. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Izdebnik

2022-11-15 do 2022-11-23

Staranne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 35mb) Informacje dodatkowe: wykop o głębokości 80 cm, długość całkowita około 33 m - położenie kabla energetycznego ziemnego + wykop dwóch otworów pod stopy fundamentowe filarów do wiaty...

 • Kalwaria Zebrzydowska

2022-11-11 do 2022-11-19

Zapytanie o prace ziemne, Roczyny

Klient chce wynająć: dźwig min 50 ton Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 12 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca Dodatkowe informacje: Wynajem...

 • Roczyny

2022-11-03 do 2022-11-11

Zlecę prace ziemne, Radocza

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca...

 • Radocza

2022-11-02 do 2022-11-10

Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 24m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Wadowice

2022-10-29 do 2022-11-06

Wysokiej Klasy Kopanie

Zleceniodawca szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Wykonanie wykopu pod instalację dł. 150mb. To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Aby poznać Klienta skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Chocznia

2022-10-27 do 2022-11-04

Świetne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 4000mb) Informacje dodatkowe: Andrychów .wykop do 1m. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Andrychów

2022-10-22 do 2022-10-30

Prace Ziemne

Ten Klient uważa, że świetne prace ziemne to skomplikowany temat. Napisał zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 1500m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Stryszów

2022-10-20 do 2022-10-28

Porządne Wykop Wadowice

Na wypadek jeśli nadal jako ekspert od wykopu szukasz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam firmy na utwardzenie drogi o pow. 20m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Małopolskiego z pewnością udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Kalwaria Zebrzydowska

2022-10-14 do 2022-10-22

Rewelacyjne Wykop

W dalszym ciągu masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Andrychów

2022-10-11 do 2022-10-19

Najlepsze Prace Ziemne

Wykonanie prac ziemnych dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 5mb. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jak najszybciej.

 • Wadowice

2022-10-07 do 2022-09-04

Roboty Ziemne

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Wadowice

2022-10-03 do 2022-10-11

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 200m², Wadowice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 200m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Wadowice

2022-10-03 do 2022-10-11

Rewelacyjne Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 24m²) Informacje dodatkowe: Zasypanie dziury po basenie głębokość 0,8m dł 6x4 tylko przez ogrodzenie wsyp koparka Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Wadowice

2022-10-01 do 2022-10-09

Perfekcyjne Prace Ziemne

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Zlecę prace ziemne", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Wadowice

2022-09-27 do 2022-10-05

Solidne Kopanie

Wykonaj zadanie solidnego kopania o treści "Zapytanie o utwardzenie drogi o pow. 300m²", jako ekspert z miejscowości Małopolskie. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Małopolskiego nie masz sobie równych. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Sosnowice

2022-09-16 do 2022-09-24

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 55mb, Lanckorona

Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 55mb". Przyjmij usługę wyjątkowego kopania jako profesjonalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do realizacji zleceń z okolic Małopolskiego i pobliskich miast. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Lanckorona

2022-09-14 do 2022-09-22

Wysokiej Klasy Kopanie

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na wysokiej klasy kopanie w rejonie Małopolskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 80mb", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Skontaktuj się z nimi od razu i prześlij ofertę.

 • Łączany

2022-09-09 do 2022-09-17

Najlepsze Wykop

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który pisze - "Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 10mb", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Wybierz numer jeszcze dzisiaj.

 • Łękawica

2022-09-06 do 2022-09-14

Zlecę wykonanie studni, Wadowice

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Wadowice

2022-08-31 do 2022-09-08

Dam zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 18m², Wysoka

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 18m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z rejonu Małopolskiego oraz przyległych powiatów. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Wysoka

2022-08-29 do 2022-08-29

Staranne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 400m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Wadowice

2022-08-21 do 2022-08-29

Wyrównanie terenu o pow. 1000m², Spytkowice

Wybierz zapytanie dotyczące rewelacyjnego kopania od pewnych Klientów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Małopolskie lub sąsiednim mieście. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

 • Spytkowice

2022-08-09 do 2022-08-17

Potrzebne wykonanie wykopu pod instalację dł. 20mb, Stanisław Górny

Zleceniodawca napisał "Potrzebne wykonanie wykopu pod instalację dł. 20mb". Przyjmij zlecenie najlepszego kopania jako profesjonalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji działalności z okolic Małopolskiego i pobliskich miast. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Stanisław górny

2022-08-08 do 2022-08-16

Zlecę wykonanie studni, Kalwaria Zebrzydowska

Zrealizowanie prac ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zlecę wykonanie studni. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Kalwaria Zebrzydowska

2022-08-05 do 2022-08-13

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Wadowice

Rodzaj prac: Odpływ od rynien Informacje dodatkowe: Zlecę pracę wykonania drenazu wraz z odpływem do rynien,dom obkopany,zostały 3 miejsca małe do obkopania. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Wadowice

2022-07-28 do 2022-07-28

Zapytanie o prace ziemne, Stryszów

Zrealizowanie wykopu dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zapytanie o prace ziemne. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Stryszów

2022-07-12 do 2022-07-20

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych