Roboty ziemne w Suchej Beskidzkiej

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 391 727 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 273 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Suchej Beskidzkiej

Roboty ziemne Sucha Beskidzka

Dominik-KRAK-TRANS-BUD

11 opinii

Już od kilku lat pracownicy Dominik-KRAK-TRANS-BUD realizują usługi z zakresu wiercenia studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usług minikoparką. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

DIGGER-TRANS - Solidne Usługi Minikoparką Sucha Beskidzka

Solidne Usługi Minikoparką

6 opinii

Są w branży usług minikoparką od lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Sucha Beskidzka, ale także przyległych miast. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Mastelbud - Staranne Roboty Ziemne Sucha Beskidzka

Mastelbud

4 opinie

Szukasz profesjonalistów od robót ziemnych? Trafiłeś w dobre miejsce - Mastelbud jest do Twoich usług. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Julian Wróbel Firma Remontowo Budowlana,, OLBUD,, - Porządna Melioracja Sucha Beskidzka

Julian Wróbel Firma Remontowo Budowlana,, OLBUD,,

3 opinie

Zaufaj ekspertom w dziedzinie melioracji i zatrudnij Julian Wróbel Firma Remontowo Budowlana OLBUD. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

M-BUD Marcin Bargiel - Doskonałe Wykopy Sucha Beskidzka

Doskonałe Wykopy Sucha Beskidzka

2 opinie

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od wykopów to powierz tę kwestię specjalistom z M-BUD Marcin Bargiel. Sucha Beskidzka i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, aby otrzymać ofertę.

Firma Transportowo - Usługowa Jasica Andrzej - Profesjonalne Studnie Głębinowe w Suchej Beskidzkiej

Profesjonalne Studnie Głębinowe w Suchej Beskidzkiej

2 opinie

Jeśli poszukujesz świetnej współpracy to eksperci z Firma Transportowo - Usługowa Jasica Andrzej perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Tadeusz - Tanie Usługi Minikoparką Sucha Beskidzka

Tanie Usługi Minikoparką

1 opinia

Od wielu lat pracownicy firmy Tadeusz świadczą usługi z zakresu rewelacyjnego wiercenia studni, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usługi minikoparką. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Trans-Korbel - Solidne Roboty Ziemne Sucha Beskidzka

Trans-Korbel

1 opinia

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj kompetencje Trans-Korbel. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Łuki-Tech - Porządny Drenaż Opaskowy Sucha Beskidzka

Porządny Drenaż Opaskowy Sucha Beskidzka

2 opinie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie drenażu opaskowego i zatrudnij Łuki-Tech. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - skontaktuj się!

P.U.H GRTRANS - Doskonałe Usługi Koparko Ładowarką Sucha Beskidzka

Doskonałe Usługi Koparko Ładowarką

1 opinia

P.U.H GRTRANS oferuje usługi koparko ładowarką od kilkunastu lat, przede wszystkich na obszarze Suchej Beskidzkiej, ale także przyległych powiatów. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Najnowsze z 27 zleceń na prace ziemne w Suchej Beskidzkiej

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 150m², Kurów

Ten Klient w dalszym ciągu szuka profesjonalistów od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 150m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Kurów

2023-01-19 do 2023-01-27
dodano 8 dni temu

Profesjonalne Wykop Sucha Beskidzka

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 150mb) Informacje dodatkowe: wykop pod przyłącz instalacje na działce lampy budynki Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Skawica

2023-01-18 do 2023-01-26

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Sucha Beskidzka

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca Dodatkowe informacje: przyłącz elektr...

 • Skawica

2023-01-18 do 2023-01-26

Szukam ekipy do prac ziemnych, Zawoja

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: sprawny sprzę...

 • Zawoja

2023-01-17 do 2023-01-25

Znakomite Roboty Ziemne

Zapytanie o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 1000m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Małopolskie i z sąsiednich miast. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Zawoja

2023-01-17 do 2023-01-25

Perfekcyjne Prace Ziemne Sucha Beskidzka

Rodzaj prac: wykop pod basen Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Zawoja

2023-01-11 do 2023-01-19

Zlecenie na prace ziemne, Białka

Rodzaj prac: 2 studnie chlonne Informacje dodatkowe: Wykonanie 2 studni chłonnych przygotowanie pod krawężnik wokół domu i wyrównanie terenu Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Białka

2023-01-06 do 2023-01-09

Rewelacyjne Kopanie Sucha Beskidzka

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 40m²) Informacje dodatkowe: wyrównanie terenu Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Sucha Beskidzka

2022-10-26 do 2022-11-03

Wykop

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 50m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Śleszowice

2022-10-24 do 2022-10-31

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 140m², Zawoja

Wciąż masz możliwość odpowiedzieć na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

 • Zawoja

2022-09-19 do 2022-09-20

Wykop

Klient chce wynająć: podnośnik, Dźwig Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 8 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Potrzeby...

 • Sucha Beskidzka

2022-09-15 do 2022-09-23

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 100m², Jordanów

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Jordanów

2022-09-10 do 2022-09-18

Profesjonalne Wykop

Rodzaj prac: Kolumny Żwirowe Informacje dodatkowe: Poszukuje wykonawcy do wykonania kolumn żwirowych pod dom jednorodzinny Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Sucha Beskidzka

2022-09-09 do 2022-09-17

Profesjonalne Roboty Ziemne

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Grzechynia

2022-08-29 do 2022-09-06

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Zlecenie o treści - Zapytanie o prace ziemne jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z Małopolskiego i okolic. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Bieńkówka Bienkowka

2022-08-22 do 2022-08-30

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Klient szuka rewelacyjnej współpracy i pisze - Szukam ekipy do prac ziemnych. To zapytanie o ofertę jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Stryszawa

2022-08-21 do 2022-08-29

Pierwszorzędne Kopanie

Klient wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 30mb". Przyjmij zadanie pierwszorzędnego kopania jako fachowiec w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do wykonania działalności z okolic Suchej Beskidzkiej i przyległych powiatów. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Sucha Beskidzka

2022-08-06 do 2022-08-14

Potrzebuję wykopać studnię, Lachowice

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

 • Lachowice

2022-07-26 do 2022-08-03

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

Ten Zleceniodawca nadal szuka profesjonalistów od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Bogdanówka

2023-01-13 do 2023-01-21

Profesjonalne Kopanie

Jeśli tylko wykonujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Małopolskiego i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 1500m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej kompetentnej firmy. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Stryszów

2022-10-20 do 2022-10-28

Profesjonalne Wykop

Rodzaj prac: Wykopanie i montaż szamba plastikowego Informacje dodatkowe: 2na 3 metry Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Stryszów

2022-07-12 do 2022-07-20

Zlecę prace ziemne, Tokarnia

Rodzaj prac: wykonanie skarp i częsćiowego drenażu Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Tokarnia

2022-09-14 do 2022-09-22

Kopanie

Szukasz zlecenia do wykonania jako warty uwagi profesjonalista z zakresu wyjątkowego kopania z Małopolskiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Więciórka

2022-08-25 do 2022-09-02

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 55mb, Lanckorona

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 55mb) Informacje dodatkowe: Wykop pod przyłącz wody Termin rozpoczęcia prac: 2022-10-01...

 • Lanckorona

2022-09-14 do 2022-09-22

Świetne Prace Ziemne

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 20m²) Informacje dodatkowe: Wykop pod przyłącz prądu - od skrzynki do domu - dodatkowo wykop w dwóch miejscach pod fundament dla dwóch filarów drewnianych potrzymujących wiatę garażową...

 • Kalwaria Zebrzydowska

2022-10-14 do 2022-10-22

Rewelacyjne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 700m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kalwaria Zebrzydowska

2023-01-02 do 2023-01-10

Prace Ziemne

Rodzaj studni: fi1000 ok.6szt Głębokość studni: 2.m Umiejscowienie studni: obiekt przemysłowy Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

 • Kalwaria Zebrzydowska

2022-08-05 do 2022-08-13

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych