Roboty ziemne w Płońsku

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 428 974 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 149 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Płońsku

Roboty ziemne Płońsk

Perfekcyjne Roboty Ziemne Płońsk

4 opinie

Przygotowanie robót ziemnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. W.MAX Włodzimierz Marchlewski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - warto.

SAŁEX Michał Sałęga - Doskonałe Roboty Ziemne Płońsk

Doskonałe Roboty Ziemne

2 opinie

Jeszcze szukasz dobrej firmy od robót ziemnych? Powierz tę kwestię specjalistom z SAŁEX Michał Sałęga. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

STR-BUD Bartosz Strubiński - Pierwszorzędny Drenaż w Płońsku

Pierwszorzędny Drenaż w Płońsku

2 opinie

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od drenażu? Zaufaj doświadczeniu STR-BUD Bartosz Strubiński. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

WIT-BUD Witold Krynicki - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Płońsk

WIT-BUD Witold Krynicki

2 opinie

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze walory firmy WIT-BUD Witold Krynicki, której specjalnością jest wiercenie studni. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

OSBUD LESZEK OSIK - Pierwszorzędna Melioracja Płońsk

Pierwszorzędna Melioracja Płońsk

1 opinia

Z chwilą, gdy będziesz szukać pierwszorzędnej usługi minikoparką w dobrej cenie to OSBUD LESZEK OSIK są dla Ciebie idealni. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z dziedziny melioracji. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - zobacz!

AP-Trans Adam Przedpełski - Znakomite Roboty Ziemne Płońsk

Znakomite Roboty Ziemne

1 opinia

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji AP-Trans Adam Przedpełski. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Już teraz określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "PASAT" Krzysztof Konstantinow - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Płońsk

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "PASAT" Krzysztof Konstantinow

1 opinia

Według Ciebie pierwszorzędne roboty ziemne to nieproste zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Matofog Rafał Kościelewski - Profesjonalne Studnie Głębinowe Płońsk

Profesjonalne Studnie Głębinowe

4 opinie

Wykonanie robót ziemnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Matofog Rafał Kościelewski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

TynkPol Michał Pawelski - Świetne Wykopy Płońsk

Świetne Wykopy

1 opinia

TynkPol Michał Pawelski świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z miejscowości Płońsk i z sąsiednich miast. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

PER-BUD Usługi brukarskie Grzegorz Perkowski - Doskonały Drenaż Opaskowy Płońsk

PER-BUD Usługi brukarskie Grzegorz Perkowski

1 opinia

Uwierz ekspertom w dziedzinie drenażu opaskowego i zatrudnij PER-BUD Usługi brukarskie Grzegorz Perkowski. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 24 zleceń na prace ziemne w Płońsku

Zlecę prace ziemne, Płońsk

Zlecający szuka dobrej współpracy i pisze - Zlecę prace ziemne. To zapytanie o ofertę jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Płońsk

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 2 dni temu

Kopanie Płońsk

Rodzaj prac: Podbudowa - utwardzenie terenu z kruszywa łamanego 74m2 Informacje dodatkowe: Zlecę do wykonania podbudowę z kruszywa łamanego o gr. ok. 25-30cm Zakres prac: - korytowanie - wywiezienie urobku - ułożenie geowłókniny ...

 • Nowe Miasto

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 4 dni temu

Najlepsze Wykop Płońsk

Rodzaj prac: Most / drogi Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Płońsk

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 6 dni temu

Fantastyczne Kopanie

Klient napisał "Wyrównanie terenu o pow. 3000m²". Wykonaj usługę fantastycznego kopania jako ekspert w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia prac z okolic Mazowieckiego i sąsiednich powiatów. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Nowe wrońska

2023-01-19 do 2023-01-27

Wykonanie wykopu pod fundament 10m², Baboszewo

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 10m²) Termin rozpoczęcia prac: 2022-12-16...

 • Baboszewo

2022-12-15 do 2022-12-23

Profesjonalne Kopanie

Klient wprowadził zapytanie "Zapytanie o prace ziemne". Zrealizuj zadanie profesjonalnego kopania jako specjalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji prac z okolic Płońska i przyległych powiatów. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Płońsk

2022-11-23 do 2022-12-01

Prace Ziemne Płońsk

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Miejsce na postój samochodu Termin rozpoczęcia prac: 2022-11-12...

 • Wychódźc

2022-11-07 do 2022-11-15

Profesjonalne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 600m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Płońsk

2022-11-04 do 2022-11-12

Profesjonalne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 900m²) Termin rozpoczęcia prac: 2022-10-01...

 • Modzele-Bartłomieje

2022-09-25 do 2022-10-03

Świetne Roboty Ziemne Płońsk

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Pokaż propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej.

 • Joniec-Kolonia

2022-09-21 do 2022-09-21

Najlepsze Prace Ziemne

Ten Klient jest zdania, że najlepsze prace ziemne to trudny temat. Napisał zlecenie o treści "Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 5mb". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Wólka szczawińska

2022-09-17 do 2022-09-25

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

Klient chce wynająć: Dźwig lub coś podobnego Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca Dodatkowe informacje: B...

 • Krajęczyn

2022-09-07 do 2022-09-15

Szukam ekipy do wykopania stawu, 600m2, Nowe Miasto

Zakres zlecenia: wykopanie stawu Powierzchnia: 600m2 Wywóz ziemi: bez wywozu Termin: możliwy od zaraz...

 • Nowe Miasto

2022-09-05 do 2022-09-13

Najlepsze Wykop

Klient napisał zlecenie brzmiące "Wyrównanie terenu o pow. 7500m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

 • Płońsk

2022-08-26 do 2022-09-03

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 7500m², Płońsk

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 7500m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Płońsk

2022-08-18 do 2022-08-26

Pierwszorzędne Wykop

Jeszcze masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Czerwińsk nad Wisłą

2022-08-04 do 2022-08-12

Profesjonalne Wykop

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 50m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

 • Płońsk

2022-07-26 do 2022-08-03

Utwardzenie drogi o pow. 100m², Glinojeck

Ten Klient uważa, że rewelacyjne roboty ziemne to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Utwardzenie drogi o pow. 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Glinojeck

2022-07-31 do 2022-08-08

Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu warstwa humusu około 10-20cm na powierzchni 1000m2. W zakresie prac dostawa humusu oraz wyrównanie terenu, ewentualnie bronowanie pod si...

 • Strzeszewo

2022-07-31 do 2022-08-08

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 2300m², Łopacin

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 2300m²) Informacje dodatkowe: Szukam wykonawcy do wyrównania/podwyższenia o ok 50-70cm działki budowlanej z nowowybudowanym domem jednorodzinnym. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnien...

 • Łopacin

2022-11-20 do 2022-11-28

Rewelacyjne Kopanie

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Droga okolo 100 m nigdy wczesniej nie utwardzona Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Świercze

2022-09-26 do 2022-09-14

Profesjonalne Roboty Ziemne

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Zapytanie o utwardzenie drogi o pow. 1000m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Świercze

2022-12-11 do 2022-12-19

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj prac: Stabilizacja gruntu mieszanka wapienno cementowa Informacje dodatkowe: 1000m2 droga dojazdowa Termin rozpoczęcia prac: 2023-08-01...

 • Świercze

2022-12-12 do 2022-12-20

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Dziarno

Ten Klient myśli, że doskonałe roboty ziemne to skomplikowany temat. Napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Dziarno

2022-11-22 do 2022-11-30

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych