Roboty ziemne w Oświęcimiu

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 800 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 189 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Oświęcimiu

Roboty ziemne Oświęcim

Znakomite Studnie Głębinowe w Oświęcimiu

8 opinii

Zrealizowanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. DIGGER-TRANS ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Znakomite Roboty Ziemne Oświęcim

Znakomite Roboty Ziemne Oświęcim

11 opinii

Wykonanie robót ziemnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Dominik-KRAK-TRANS-BUD ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zobacz!

Grupa Prolet - Solidne Kopanie Studni Oświęcim

Grupa Prolet

10 opinii

Starasz się odnaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu solidnego kopania studni z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Grupa Prolet jest gotowa Ci pomóc. Zarezerwuj termin od razu!

Usługi Wielobranżowe Jan-Bud Walusza Jan - Solidne Wykopy Oświęcim

Usługi Wielobranżowe Jan-Bud Walusza Jan

4 opinie

Uważasz, że solidne wykopy to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z Usługi Wielobranżowe Jan-Bud Walusza Jan udzielą rad i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

VOLMAX - Profesjonalne Roboty Ziemne Oświęcim

Profesjonalne Roboty Ziemne Oświęcim

3 opinie

Nadal szukasz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia VOLMAX. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Trans-Kop Dariusz Krawczyk - Doskonałej Jakości Wykopy Oświęcim

Trans-Kop Dariusz Krawczyk

3 opinie

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od wykopów? Wykorzystaj doświadczenie Trans-Kop Dariusz Krawczyk. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

JARBET & KERBUD - Solidne Kopanie Stawów Oświęcim

JARBET & KERBUD

19 opinii

Powierz prace dotyczące kopania stawów specjalistom firmy JARBET KERBUD z miejscowości Oświęcim. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Oświęcimia nie mają sobie równych. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

P.B.U. BRUK-BUD - Dobre Usługi Minikoparką Oświęcim

P.B.U. BRUK-BUD

4 opinie

Dzięki dbałości o szczegóły usługi minikoparką P.B.U. BRUK-BUD prześciga konkurentów. Sławę oddają rekomendacje zachwyconych zleceniodawców. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Anna Krawczyk P.U.H. Bartotex - Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką Oświęcim

Anna Krawczyk P.U.H. Bartotex

11 opinii

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi koparko ładowarką Anna Krawczyk P.U.H. Bartotex wyróżnia się w swoim rejonie. Renomę tworzą opinie zadowolonych Klientów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

Kurek-Bruk Tomasz Kurek - Staranne Studnie Głębinowe Oświęcim

Kurek-Bruk Tomasz Kurek

6 opinii

Wykonanie studni głębinowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Kurek-Bruk Tomasz Kurek ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - sprawdź!

Najnowsze z 26 zleceń na prace ziemne w Oświęcimiu

Dam zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 155m², Chełmek

Próbujesz znaleźć Klienta jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Chełmek

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 8 dni temu

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 140m², Jawiszowice

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na solidne kopanie w rejonie Małopolskiego i oczekujesz rzetelnego klienta to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 140m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Jawiszowice

2023-01-11 do 2023-01-19

Wykonanie wykopu pod fundament 65m², Oświęcim

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 65m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Oświęcim

2022-11-15 do 2022-11-23

Porządne Wykop Oświęcim

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 500m²) Informacje dodatkowe: 2m glebokosci Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Oświęcim

2022-11-06 do 2022-11-14

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Oświęcim

Wciąż masz możliwość odpowiedzieć na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

 • Oświęcim

2022-11-05 do 2022-11-13

Prace Ziemne Oświęcim

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 30m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Małopolskiego i okolic. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Poręba wielka

2022-10-24 do 2022-11-01

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 450m², Jawiszowice

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 450m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Jawiszowice

2022-10-20 do 2022-10-28

Wykop

Zlecenie o treści - Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 500mb jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z Oświęcimia oraz przyległych powiatów. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Oświęcim

2022-10-04 do 2022-10-12

Wykonanie drenażu dł. 50mb, Zaborze

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 50mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Zaborze

2022-09-18 do 2022-09-26

Porządne Prace Ziemne

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 399m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

 • Chełmek

2022-08-24 do 2022-09-01

Świetne Wykop

Ten Zlecający nadal potrzebuje dobrej firmy od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na prace ziemne, chcąc trafić w dobre miejsce. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Oświęcim

2022-08-24 do 2022-09-01

Porządne Roboty Ziemne Oświęcim

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zlecę wyrównanie terenu o pow. 400m², chcąc trafić w dobre miejsce. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Oświęcim

2022-08-21 do 2022-08-29

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 600m², Oświęcim

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na solidne kopanie w rejonie Oświęcimia i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 600m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

 • Oświęcim

2022-08-19 do 2022-08-27

Solidne Kopanie Oświęcim

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 30mb) Informacje dodatkowe: Przebudowa drenażu końcówki ze względu na zmianę granicy działek Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Zaborze

2022-08-02 do 2022-08-02

Najlepsze Wykop

Zlecający poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 30mb. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Wola

2022-07-28 do 2022-08-05

Znakomite Wykop

Rodzaj prac: Wykonanie wykopu oraz podbudowy z zageszczeniem płaskie terenu oraz nasypów wraz z wykonaniem chodnika Informacje dodatkowe: Do wykonania podbudowa terenu pod skate park ok. 450m2. Szczegółowy rozpis prac w załącznik...

 • Wola

2022-11-28 do 2022-12-06

Perfekcyjne Kopanie

Jeśli atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze mocne strony jako eksperta od kopania to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Zapotrzebowanie na prace ziemne. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Bieruń

2023-01-26 do 2023-01-30

Zlecę prace ziemne, Bieruń

Zrealizowanie robót ziemnych z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecę prace ziemne. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Bieruń

2022-10-06 do 2022-10-14

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 924m², Bieruń

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 924m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Bieruń

2022-10-23 do 2022-10-31

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Bieruń

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Usługa ...

 • Bieruń

2022-12-27 do 2023-01-04

Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 25mb, Wilamowice

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 25mb) Informacje dodatkowe: Szukam wykonawcy do poprowadzenia przyłącza kanalizacyjnego od instalacji w domu jednorodzinnym do szamba betonowego. Zależy mi na wykonaniu wykopu, ułożeniu ...

 • Wilamowice

2022-10-03 do 2022-10-11

Zapotrzebowanie na wykopanie stawu pow. 5m², Stara Wieś

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 5m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Stara wieś

2022-10-18 do 2022-10-26

Porządne Prace Ziemne

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

 • Zasole bielańskie

2023-01-13 do 2023-01-21

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 400m², Bojszowy

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 400m²) Informacje dodatkowe: Zlecę wyrównanie terenu około 400m2.Rozplantowanie ziemi itp. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Bojszowy

2022-08-28 do 2022-09-05

Świetne Wykop

Rodzaj prac: Witam Szukam Osoby do wyrownania rowu na szerokosc lopaty sztychówki ktory jest zniszczony z powodu dzialania wód gruntowych tj. na długosci 80 m. Informacje dodatkowe: Witam Szukam Osoby do wyrownania rowu na szerok...

 • Andrychów

2022-10-11 do 2022-10-19

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Andrychów

Zlecający szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapotrzebowanie na prace ziemne. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Andrychów

2022-12-31 do 2023-01-08

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych