Roboty ziemne w Ostrzeszowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 445 059 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 954 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Ostrzeszowie

Roboty ziemne Ostrzeszów

Profesjonalne Roboty Ziemne

5 opinii

Nadal szukasz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Ogród Poznań. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

OgroMar Marcin Marczak - Rewelacyjne Prace Ziemne Ostrzeszów

Rewelacyjne Prace Ziemne

6 opinii

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od prac ziemnych? Skorzystaj z doświadczenia OgroMar Marcin Marczak. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

USŁUGI GEODEZYJNE MARCIN SCHNEIDER - Staranne Usługi Koparko Ładowarką Ostrzeszów

Staranne Usługi Koparko Ładowarką

2 opinie

Ten, kto potrzebuje usługi koparko ładowarką winien niezwłocznie zgłosić się do USŁUGI GEODEZYJNE MARCIN SCHNEIDER i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Perfect Maksymilian Hemmerling - Solidne Wiercenie Studni Ostrzeszów

Perfect Maksymilian Hemmerling

1 opinia

Zrealizowanie robót ziemnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Perfect Maksymilian Hemmerling ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Ecodomus Przedsiębiorstwo Wielobranżowe - Rewelacyjne Wykopy Ostrzeszów

Rewelacyjne Wykopy Ostrzeszów

4 opinie

Firma Ecodomus Przedsiębiorstwo Wielobranżowe oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Ostrzeszów oraz przyległych powiatów. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - warto.

Jeżewski - Znakomite Roboty Ziemne w Ostrzeszowie

Znakomite Roboty Ziemne w Ostrzeszowie

1 opinia

Gdy szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Jeżewski są dla Ciebie idealni. Już nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Euro-Dach - Najlepsze Roboty Ziemne Ostrzeszów

Najlepsze Roboty Ziemne Ostrzeszów

1 opinia

Euro-Dach oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Ostrzeszowa oraz przyległych powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Ogrody Projekty Realizacje - Profesjonalna Melioracja Ostrzeszów

Ogrody Projekty Realizacje

2 opinie

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od melioracji? Skorzystaj z kwalifikacji Ogrody Projekty Realizacje. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

P.W. TransBruk Tomasz Nowicki - Profesjonalne Wiercenie Studni Ostrzeszów

P.W. TransBruk Tomasz Nowicki

1 opinia

Jeśli interesuje Cię profesjonalne wiercenie studni w rejonie Ostrzeszowa i poszukujesz najlepszych rozwiązań to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia P.W. TransBruk Tomasz Nowicki. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

EMARD Sp. z o.o. - Solidna Melioracja Ostrzeszów

EMARD Sp. z o.o.

Nadal poszukujesz profesjonalistów od melioracji? Trafiłeś w dobre miejsce - EMARD Sp. z o.o. jest do Twoich usług. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Najnowsze z 28 zleceń na prace ziemne w Ostrzeszowie

Rewelacyjne Wykop Ostrzeszów

Rodzaj prac: Doprowadzenie rury powietrza do kominka Informacje dodatkowe: Nowy dom, hydraulik zapomniał doprowadzić powietrze pod kominek. Potrzebuje doprowadzić tę rurę. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kobyla Góra

2022-11-02 do 2022-11-10

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Ostrzeszów

Ten Zlecający wciąż szuka specjalisty od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zlecę prace ziemne, chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Kępno

2022-08-01 do 2022-08-09

Znakomite Prace Ziemne Ostrzeszów

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na zlecenie Klienta jako specjalista od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Wieruszów

2022-10-27 do 2022-11-04

Zapotrzebowanie na utwardzenie drogi o pow. 200m², Galewice

Zlecający szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na utwardzenie drogi o pow. 200m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Galewice

2022-09-05 do 2022-09-13

Utwardzenie drogi o pow. 550m², Galewice

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 550m²) Informacje dodatkowe: Utwardzenie drogi dojazdowej. Zbudowanie przepustu nad rowem Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Galewice

2022-10-06 do 2022-10-14

Najlepsze Wykop

Klient napisał zlecenie brzmiące "Wykonanie wykopu pod fundament 2000m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

 • Baranów

2022-08-03 do 2022-08-11

Szukam ekipy do prac ziemnych, Baranów

Klient szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Szukam ekipy do prac ziemnych. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Baranów

2022-08-02 do 2022-08-10

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 400m², Wysocko Małe

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako solidny partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Wielkopolskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Wysocko małe

2022-08-09 do 2022-08-17

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Łódź

Szukasz zlecenia do wykonania jako sprawdzony profesjonalista z zakresu profesjonalnego kopania z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Łódź

2022-11-03 do 2022-11-04

Zapytanie o wykopanie stawu pow. 5000m², Międzybórz

Jeżeli nadal jako dobra firma od prac ziemnych poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o wykopanie stawu pow. 5000m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Dolnośląskiego z pewnością udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Międzybórz

2023-01-04 do 2023-01-12

Zlecę prace ziemne, Syców

Klient chce wynająć: koparkę dużą Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 3-7 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca...

 • Syców

2022-08-04 do 2022-08-12

Fantastyczne Kopanie Ostrzeszów

Rodzaj studni: Kregowa Głębokość studni: 6m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Syców

2022-11-06 do 2022-11-14

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 7m², Syców

Wykonaj zlecenie dotyczące wyjątkowego kopania od wiarygodnych zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Dolnośląskie lub okolicy. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Syców

2022-08-04 do 2022-08-12

Doskonałe Roboty Ziemne

Rodzaj prac: Orka Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-09-23 do 2022-10-01

Doskonałe Wykop

Rodzaj prac: Kostka brukowa Informacje dodatkowe: Układanie kostki brukowej Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-07-31 do 2022-08-08

Doskonałe Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 400m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-10-07 do 2022-10-15

Wykonanie wykopu pod fundament 35m², Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 35m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-11-28 do 2022-12-06

Fantastyczne Kopanie

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 35m²". Przyjmij usługę fantastycznego kopania jako profesjonalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia zleceń z okolic Ostrowa Wielkopolskiego i sąsiednich miast. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Ostrów Wielkopolski

2023-01-27 do 2023-02-04

Doskonałe Wykop

Wykonanie wykopu z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Utwardzenie drogi o pow. 150m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-09-16 do 2022-09-19

Najwyższej Klasy Kopanie

Rodzaj prac: Wywóz gliny Informacje dodatkowe: Około 20-30 m3, glina zgromadzona na kupkach. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-10-25 do 2022-11-02

Perfekcyjne Kopanie

Jeśli atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze mocne strony jako eksperta od kopania to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Dam zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 500m². Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Ostrów Wielkopolski

2023-01-24 do 2023-01-26

Wyrównanie terenu o pow. 200m², Ostrów Wielkopolski

Zapytanie o treści - Wyrównanie terenu o pow. 200m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z Ostrowa Wielkopolskiego i z sąsiednich miast. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-10-11 do 2022-10-19

Profesjonalne Prace Ziemne

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie prac ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-10-04 do 2022-10-12

Pierwszorzędne Prace Ziemne

Zlecenie o treści - Wykonanie wykopu pod fundament 20m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Ostrów Wielkopolski

2022-09-27 do 2022-10-05

Wykop

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 200m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Odolanów

2022-09-16 do 2022-09-19

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 500mb, Lututów

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 500mb) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Lututów

2022-09-28 do 2022-10-06

Szukam ekipy do prac ziemnych, Gola

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Zlecę w...

 • Gola

2022-08-29 do 2022-09-06

Doskonałej Jakości Wykop

Klient napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 46mb". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

 • Trzcinica

2023-01-27 do 2023-01-27

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych