Roboty ziemne w Opolu Lubelskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 228 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Opolu Lubelskim

Roboty ziemne Opole Lubelskie

Piotr Pochodyła Edward Pochodyła S.C.

2 opinie

Chcesz znaleźć sprawdzonego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Piotr Pochodyła Edward Pochodyła S.C. z Opola Lubelskiego jest na to skuteczną metodą. Aby poznać ofertę skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

Firma Usługowo-Budowlana DUDA-DOM - Staranny Drenaż Opole Lubelskie

Staranny Drenaż Opole Lubelskie

2 opinie

Wciąż potrzebujesz specjalisty od drenażu? Skorzystaj z kwalifikacji Firma Usługowo-Budowlana DUDA-DOM. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Adampol - Perfekcyjne Usługi Minikoparką Opole Lubelskie

Adampol

3 opinie

Świadczy usługi minikoparką od lat, głównie na obszarze miejscowości Opole Lubelskie, ale także przyległych miast. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Perfect digger - Solidny Drenaż Opaskowy w Opolu Lubelskim

Solidny Drenaż Opaskowy w Opolu Lubelskim

Jeśli nadal poszukujesz ekspertów od drenażu opaskowego to trafiłeś w dobre miejsce - Perfect digger jest do Twoich usług. Opole Lubelskie i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Solann - Solidne Usługi Minikoparką Opole Lubelskie

Solann

Solann to wybitni specjaliści z branży solidnych usług minikoparką i niwelacji terenu, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Opole Lubelskie i pobliskich powiatów. Zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Mariusz Kurek Twoja Przestrzeń - Rewelacyjne Usługi Koparko Ładowarką Opole Lubelskie

Mariusz Kurek Twoja Przestrzeń

Dzięki dbałości o szczegóły usługi koparko ładowarką Mariusz Kurek Twoja Przestrzeń przewyższa konkurentów. Sławę tworzą oceny szczęśliwych zleceniodawców. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać ofertę.

EMBUD SUPER Sp. z o.o. - Profesjonalne Wiercenie Studni Opole Lubelskie

EMBUD SUPER Sp. z o.o.

Wiele długich lat pracownicy firmy EMBUD SUPER Sp. z o.o. wykonują usługi z zakresu wiercenia studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usługi minikoparką. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

Pede-bud Patryk Pietrzak - Perfekcyjne Roboty Ziemne Opole Lubelskie

Pede-bud Patryk Pietrzak

Firma Pede-bud Patryk Pietrzak świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Opola Lubelskiego oraz przyległych powiatów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Jula Bus - Solidne Roboty Ziemne Opole Lubelskie

Jula Bus

Firma Jula Bus oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z Opola Lubelskiego i z sąsiednich miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Rem-bart usługi remontowo budowlane bartosz piróg - Staranne Roboty Ziemne Opole Lubelskie

Rem-bart usługi remontowo budowlane bartosz piróg

Nadal szukasz specjalisty od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Rem-bart usługi remontowo budowlane bartosz piróg. Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się - warto.

Najnowsze z 26 zleceń na prace ziemne w Opolu Lubelskim

Znakomite Wykop Opole Lubelskie

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wykonanie studni". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie wykopu wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Opole Lubelskie

2022-11-22 do 2022-11-30

Szukam firmy do wykonania studni kopanej, 5m, Chodel

Ten Klient nadal szuka dobrej firmy od wykopu. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy do wykonania studni kopanej, 5m, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Chodel

2022-09-26 do 2022-10-04

Perfekcyjne Kopanie Opole Lubelskie

Jeśli atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze mocne strony jako eksperta od kopania to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Zlecenie na prace ziemne. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Opole Lubelskie

2022-08-01 do 2022-08-09

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 50m², Opole Lubelskie

Wybierz zlecenie dotyczące fantastycznego kopania od pewnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Opole Lubelskie lub sąsiednim mieście. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

 • Opole Lubelskie

2022-07-21 do 2022-07-29

Zapytanie o wykopanie stawu pow. 1000m², Kamionka

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: zlecę realizację prac związanych z odmuleniem, oczyszczeniem stawów . Jeden zbiornik jest spuszczony na drugim należy realizować prace z brzegu Do realizac...

 • Kamionka

2022-11-17 do 2022-11-25

Kopanie

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty zaufania profesjonalista z zakresu najlepszego kopania z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Syry

2022-08-10 do 2022-08-18

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 1000m², Strachosław

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: Wyrównaniem Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Strachosław

2022-09-01 do 2022-09-09

Zlecę prace ziemne, Dzierzkowice

Rodzaj prac: Wykonannie kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem do rzeki Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Dzierzkowice

2022-12-20 do 2022-12-28

Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 400m², Kazimierz Dolny

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 400m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kazimierz Dolny

2022-11-05 do 2022-11-13

Doskonałe Kopanie

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 10mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Bełżyce

2022-11-29 do 2022-12-07

Szukam ekipy do prac ziemnych, Janowiec

Ten Klient uważa, że solidne roboty ziemne to niełatwy temat. Napisał zgłoszenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Janowiec

2022-11-09 do 2022-11-17

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 100m², Lipsko

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Lipsko

2022-09-02 do 2022-09-10

Szukam ekipy do wykopania studni, Lipsko

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Lipska. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Lipsko

2022-10-16 do 2022-10-24

Wykonanie studni abisyńskiej, 6m, Lipsko

To zlecenie o treści - Wykonanie studni abisyńskiej, 6m jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Lipska i z sąsiednich miast. Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Lipsko

2022-08-21 do 2022-08-29

Zlecenie na prace ziemne, Wilkołaz

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Informacje dodatkowe: wykucie fundamentu, 3 stopy po wieży telekom, ok 33m3 , utylizacja , zasypanie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Wilkołaz

2022-11-14 do 2022-11-22

Fantastyczne Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 120m²) Termin rozpoczęcia prac: 2022-08-23...

 • Kraśnik

2022-08-22 do 2022-08-22

Szukam ekipy do prac ziemnych, Kraśnik

Chcesz znaleźć zlecenia jako solidny fachowiec z zakresu pierwszorzędnego kopania z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Kraśnik

2022-09-22 do 2022-09-30

Solidne Kopanie

Wykonaj zadanie solidnego kopania o treści "Zlecę prace ziemne", jako ekspert z miejscowości Kraśnik. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Kraśnika nie masz sobie równych. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Kraśnik

2022-08-05 do 2022-08-13

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 3000m², Kraśnik

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Kraśnika. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Kraśnik

2022-07-24 do 2022-08-01

Profesjonalne Kopanie

Wykonaj zadanie profesjonalnego kopania o treści "Utwardzenie drogi o pow. 70m²", jako profesjonalista z miejscowości Kraśnik. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Kraśnika nie masz sobie równych. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Kraśnik

2022-08-23 do 2022-08-24

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 5600m², Kraśnik

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 5600m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kraśnik

2022-10-26 do 2022-11-03

Szukam ekipy do prac ziemnych, Kraśnik

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Kraśnik

2022-10-04 do 2022-10-31

Staranne Prace Ziemne Opole Lubelskie

Rodzaj prac: prace rozbiurkowe Informacje dodatkowe: Prace wyburzeniowe + wywiezienie gruzu z rozbiórki w wskazane miejsce. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kraśnik

2022-10-09 do 2022-10-17

Zlecę wykonanie studni abisyńskiej, 20m, Kijanka Koło Chotczy

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Mazowieckiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

 • KIjanka koło Chotczy

2022-08-01 do 2022-08-09

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 64m², Sporniak

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 64m²) Informacje dodatkowe: A) Wykop pod fundamenty dla budynku mieszkalnego i gospodarczego: 1) Bud. mieszkalny - ok. 80 mb długość fundamentów, szerokość ławy fundamentowej 0,6m, p...

 • Sporniak

2022-09-25 do 2022-10-03

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 25m², Dąbrowica

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 25m²) Informacje dodatkowe: wykonaniw fundamentu pod ogrodznie ok 25 mb wymurowanie ok. 30 cm na wysokość , naprawa i wymiana ok 40 mb ogrodzenia z siatki Termin rozpoczęcia prac: w...

 • Dąbrowica

2022-09-16 do 2022-09-24

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych