Roboty ziemne w Lipsku

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 428 958 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 147 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Lipsku

Roboty ziemne Lipsko

Firma Usługowa Tomasz Celjowski

1 opinia

Jeszcze poszukujesz specjalisty od prac ziemnych? Zaufaj doświadczeniu Firma Usługowa Tomasz Celjowski. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

M.M-BRUK - Dobre Usługi Minikoparką Lipsko

M.M-BRUK

1 opinia

Dzięki dbałości o szczegóły usługi minikoparką M.M-BRUK prześciga konkurentów. Sławę oddają rekomendacje zachwyconych zleceniodawców. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Karmex - Porządny Drenaż Opaskowy Lipsko

Karmex

Jeśli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od drenażu opaskowego to wykorzystaj doświadczenie Karmex. Lipsko to teren, na którym koncentrują swoje działania. Przedzwoń i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Eurostal eurodrogi - Solidne Roboty Ziemne Lipsko

Eurostal eurodrogi

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj kompetencje Eurostal eurodrogi. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

MGP Machine - Wysokiej Klasy Niwelacja Terenu Lipsko

MGP Machine

Starasz się odnaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu wysokiej klasy niwelacji terenu do realizacji zaplanowanych działań? Firma MGP Machine jest Twoim rozwiązaniem. Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

STONES - Rewelacyjne Kopanie Stawów Lipsko

Rewelacyjne Kopanie Stawów Lipsko

Chesz znaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu rewelacyjnego kopania stawów z Lipska, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma STONES jest Twoim rozwiązaniem. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie.

MARGOWOC - Doskonałe Roboty Ziemne Lipsko

Doskonałe Roboty Ziemne

Jeszcze szukasz dobrej firmy od robót ziemnych? Powierz tę kwestię specjalistom z MARGOWOC. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

BAJER-BRUK - Doskonałe Studnie Głębinowe w Lipsku

Doskonałe Studnie Głębinowe w Lipsku

Planujesz wybrać rzetelnego partnera do realizacji swoich planów? BAJER-BRUK z Lipska będzie najszybszą drogą. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Ewbud - Pierwszorzędna Melioracja Lipsko

Ewbud

Przygotowanie robót ziemnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Ewbud ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Już teraz określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Z.P.U.H. DARBUD - Pierwszorzędny Drenaż Lipsko

Pierwszorzędny Drenaż Lipsko

Z.P.U.H. DARBUD świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z miejscowości Lipsko i z sąsiednich miast. Umów się na konkretny termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najnowsze z 24 zleceń na prace ziemne w Lipsku

Wykop Lipsko

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Lipsko

2022-10-16 do 2022-10-24

Roboty Ziemne Lipsko

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

 • Osówka

2022-09-27 do 2022-10-05

Porządne Prace Ziemne Lipsko

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 100m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

 • Lipsko

2022-09-02 do 2022-09-10

Wykonanie studni abisyńskiej, 6m, Lipsko

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 6m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

 • Lipsko

2022-08-21 do 2022-08-29

Zlecę wykonanie studni abisyńskiej, 20m, Kijanka Koło Chotczy

Klient wprowadził zapytanie "Zlecę wykonanie studni abisyńskiej, 20m". Wykonaj usługę doskonałego kopania jako ekspert w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia zleceń z Mazowieckiego i sąsiednich miast. Ustal pasujący termin od razu!

 • KIjanka koło Chotczy

2022-08-01 do 2022-08-09

Zlecę prace ziemne, Dąbrówka

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Dąbrówka

2022-07-21 do 2022-07-21

Dam zlecenie na wykopanie studni, Dąbrówka

Ten Klient w dalszym ciągu szuka profesjonalistów od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykopanie studni, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Dąbrówka

2022-12-06 do 2022-12-14

Prace Ziemne

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

 • Strachosław

2022-09-01 do 2022-09-09

Pierwszorzędne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 265mb) Informacje dodatkowe: Wykopy pod instalacje sanitarne (przyłącza CO, wodociągowe ), instalacje elektryczne. Głębokość układania przewodów sanitarnych ok 1,4m, elektrycznych - ok. ...

 • Zwoleń

2022-07-27 do 2022-08-04

Zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 300m², Iłża

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 300m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Iłża

2023-01-18 do 2023-01-26

Wysokiej Klasy Kopanie Lipsko

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na wysokiej klasy kopanie w rejonie Lubelskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wykopanie stawu pow. 1000m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Skontaktuj się z nimi od razu i prześlij ofertę.

 • Kamionka

2022-11-17 do 2022-11-25

Profesjonalne Kopanie

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako godny zaufania specjalista z zakresu profesjonalnego kopania z Twojego rejonu? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Syry

2022-08-10 do 2022-08-18

Zlecę prace ziemne, Ostrowiec Świętokrzyski

Ten Klient myśli, że solidne wykop to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecę prace ziemne". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Wybierz numer, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Ostrowiec Świętokrzyski

2022-08-26 do 2022-09-03

Zlecę prace ziemne, Ostrowiec Świętokrzyski

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Ostrowiec Świętokrzyski

2022-08-12 do 2022-08-20

Potrzebuję wykopać studnię, Ostrowiec Świętokrzyski

Jeżeli w dalszym ciągu jako profesjonalista od wykopu poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Potrzebuję wykopać studnię. Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca na pewno dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Przedłóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Ostrowiec Świętokrzyski

2022-09-20 do 2022-09-28

Rewelacyjne Roboty Ziemne

Jeśli jako ekspert od robót ziemnych poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na prace ziemne. Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Ostrowiec Świętokrzyski bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Ostrowiec Świętokrzyski

2022-08-23 do 2022-08-31

Znakomite Prace Ziemne

Zlecający szuka rewelacyjnej współpracy, pisząc - Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 3000m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Jeśli chcesz uzyskać Klienta skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Ostrowiec Świętokrzyski

2022-11-07 do 2022-11-15

Wyrównanie terenu o pow. 1000m², Glina

Chcesz znaleźć zlecenia jako solidny fachowiec z zakresu pierwszorzędnego kopania z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Glina

2023-01-27 do 2023-02-02

Znakomite Wykop

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 100mb", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

 • Zabieżki

2022-11-03 do 2022-11-11

Profesjonalne Kopanie

Przyjmij zadanie profesjonalnego kopania o treści "Zlecę prace ziemne", jako specjalista z miejscowości Mazowieckie. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Mazowieckiego jesteś w ścisłej czołówce. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Celestynów

2022-07-31 do 2022-08-08

Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu dł. 70mb, Sarnówek Duży

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 70mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Sarnówek duży

2023-01-12 do 2023-01-17

Najwyższej Klasy Kopanie

Zleceniodawca napisał "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 50m²". Zrealizuj zadanie najwyższej klasy kopania jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia działalności z Opola Lubelskiego i okolicznych miast. Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Opole Lubelskie

2022-07-21 do 2022-07-29

Roboty Ziemne

Zlecający poszukuje świetnej współpracy, pisząc - Zlecę wykonanie studni. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Opole Lubelskie

2022-11-22 do 2022-11-30

Zlecenie na prace ziemne, Opole Lubelskie

Klient chce wynająć: Zagestrzarka Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Zagestrzenie p...

 • Opole Lubelskie

2022-08-01 do 2022-08-09

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych