Roboty ziemne w Limanowej

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 391 537 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 266 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Limanowej

Roboty ziemne Limanowa

Solidna Niwelacja Terenu w Limanowej

11 opinii

Jeżeli potrzebujesz solidnej niwelacji terenu i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - zadzwoń!

Karmat-Kop - Rewelacyjne Prace Ziemne Limanowa

Rewelacyjne Prace Ziemne

2 opinie

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od prac ziemnych? Skorzystaj z doświadczenia Karmat-Kop. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Grab-Trans Czesław Grabiec - Doskonałe Kopanie Studni Limanowa

Doskonałe Kopanie Studni Limanowa

1 opinia

Chcesz znaleźć fachowców od doskonałego kopania studni w rejonie Limanowej lub w pobliskich powiatach? Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

PRACE ZIEMNE I BUDOWLANE Wiesław Gąsiorek - Staranne Usługi Minikoparką Limanowa

PRACE ZIEMNE I BUDOWLANE Wiesław Gąsiorek

1 opinia

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi minikoparką PRACE ZIEMNE I BUDOWLANE Wiesław Gąsiorek wybija się w branży. Markę oddają polecenia zadowolonych zleceniodawców. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Trans-sprzęt LIMANOWA - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Limanowa

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Limanowa

2 opinie

Jeżeli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to eksperci z Trans-sprzęt LIMANOWA są dla Ciebie idealni. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Daniel Pulit Vodasodova - Fantastyczne Usługi Minikoparką Limanowa

Daniel Pulit Vodasodova

1 opinia

Poprzez dbałość o jakość usługi minikoparką Daniel Pulit Vodasodova przewyższa konkurentów. Reputację budują recenzje spełnionych zleceniodawców. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

piotr krzysztof - Solidne Kopanie Studni Limanowa

piotr krzysztof

2 opinie

Starasz się odnaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu solidnego kopania studni z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma piotr krzysztof jest gotowa Ci pomóc. Zarezerwuj termin od razu!

Robert Piwowarczyk Firma ogólno-budowlana - Solidne Roboty Ziemne Limanowa

Robert Piwowarczyk Firma ogólno-budowlana

5 opinii

Wciąż szukasz specjalisty od robót ziemnych? Trafiłeś w dobre miejsce - Robert Piwowarczyk Firma ogólno-budowlana jest do Twoich usług. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Firma Budowlana "Górale" - Perfekcyjne Roboty Ziemne Limanowa

Firma Budowlana "Górale"

8 opinii

Poszukujesz specjalisty od robót ziemnych? Zaufaj doświadczeniu Firma Budowlana Górale. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

BudBurczak - Profesjonalne Wykopy Limanowa

BudBurczak

3 opinie

Na wypadek jeśli nadal poszukujesz dobrej firmy od wykopów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry BudBurczak. Limanowa to główny obszar ich działania. Już nie czekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Najnowsze z 23 zleceń na prace ziemne w Limanowej

Szukam ekipy do prac ziemnych, Limanowa

Klient chce wynająć: Dźwig Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2-4 tygodnie Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca Dodatkowe informacje: Lokalizacja: T...

 • Limanowa

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 3 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie drenażu dł. 20mb, Pisarzowa

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Dam zlecenie na wykonanie drenażu dł. 20mb". Przyjmij usługę solidnego kopania jako fachowiec w tej branży. Zawiadom o gotowości do realizacji zleceń z Małopolskiego i przyległych powiatów. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Pisarzowa

2023-01-10 do 2023-01-18

Najlepsze Prace Ziemne Limanowa

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Zlecającego jako profesjonalista od prac ziemnych. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Przenosza

2022-12-25 do 2023-01-02

Porządne Prace Ziemne

Ten Zleceniodawca potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie drenażu dł. 100mb, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Skrzydlna

2022-12-23 do 2022-12-31

Zlecę prace ziemne, Bałażówka

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który pisze - "Zlecę prace ziemne", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Bałażówka

2022-12-09 do 2022-12-17

Szukam ekipy do prac ziemnych, Limanowa

Zlecający napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie robót ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Limanowa

2022-12-08 do 2022-12-16

Dam zlecenie na wykonanie studni kopanej, 12m, Kasina Wielka

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 12m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kasina wielka

2022-11-04 do 2022-11-12

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 500m², Olszówka

Klient poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 500m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Olszówka

2022-10-23 do 2022-10-31

Najlepsze Prace Ziemne

Ten Klient jest zdania, że najlepsze prace ziemne to trudny temat. Napisał zlecenie o treści "Zapytanie o prace ziemne". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Nowe Rybie

2022-09-30 do 2022-10-08

Porządne Roboty Ziemne Limanowa

Ten Klient wciąż szuka specjalisty od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na prace ziemne, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Ustal pasujący termin!

 • Kasina wielka

2022-09-26 do 2022-10-04

Rewelacyjne Kopanie Limanowa

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 40mb) Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie hydroizolacji fundamentów oraz drenażu opaskowego wokół starego (lata 50 te XX wieku) domu jednorodzinnego w Tymbarku. Dom na planie kwadratu o b...

 • Tymbark

2022-09-25 do 2022-10-03

Solidne Kopanie

Upewnij się, że Konsumenci zlecający kopanie są dobrej jakości. Wyślij ofertę jako specjalista od kopania. Przedstaw bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś.

 • Mszana Dolna

2022-09-07 do 2022-09-07

Dam zlecenie na wykonanie drenażu dł. 10mb, Dobra

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 10mb) Informacje dodatkowe: wykop 2 metry głębokości, długość 10 mb izolacja przeciwwilgociowa , drenaż dł 10 mb Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Dobra

2022-08-18 do 2022-08-26

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 50m², Limanowa

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 50m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Limanowa

2022-08-15 do 2022-08-23

Potrzebne utwardzenie drogi o pow. 85m², Słopnice

Pragniesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Słopnice

2022-08-10 do 2022-08-18

Doskonałe Wykop Limanowa

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecę wykonanie drenażu dł. 80mb". Jako zaufany specjalista w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Ustal pasujący termin od razu!

 • Pisarzowa

2022-08-08 do 2022-08-16

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 6m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Wymagania dodatkowe: studnia z kręgów betonowych kopana ręcznie Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

 • Limanowa

2022-07-28 do 2022-07-28

Roboty Ziemne

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 5m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Z uwagi na zagospodarowany ogród kopanie studni tylko metodą ręczną Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

 • Limanowa

2022-07-28 do 2022-08-05

Znakomite Wykop

Rodzaj prac: kopanie metoda tradycyjna czyli ręcznie Informacje dodatkowe: kopanie na głębokość szacunkowo 6 m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Limanowa

2022-07-27 do 2022-07-28

Zlecenie na wykonanie studni kopanej, 6m, Limanowa

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 6m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Limanowa

2022-07-26 do 2022-07-28

Najlepsze Prace Ziemne

To zlecenie o treści - Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 2700m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z Małopolskiego i z sąsiednich miast. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Przyszowa

2022-07-14 do 2022-07-22

Pierwszorzędne Prace Ziemne

Wykonanie prac ziemnych z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Szukam firmy na utwardzenie drogi o pow. 240m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Przyszowa

2022-07-12 do 2022-07-20

Perfekcyjne Prace Ziemne

Wykonanie prac ziemnych dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Szukam ekipy do prac ziemnych. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Stara wieś

2022-07-11 do 2022-07-19

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych